کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

راز محبوبیت حاج قاسم از زبان پناهیان

9 اسفند 1399 ساعت 23:12

حجت‌الاسلام پناهیان گفت: بیش از یک سال از شهادت حاج قاسم می‌گذرد و یکی از دلایل محبوبیت شهید سلیمانی این است که خود را بهتر از دیگران نمی‌دید.


به گزارش جهان نیوز، حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان در ویژه برنامه وفات حضرت زینب(س) در مهدیه مسجد مقدس صاحب الزمان (عج) در جوار مرقد مطهر سپهبد شهید قاسم سلیمانی با تسلیت ایام شهادت حضرت زینب (س) در تبیین جایگاه شخصیتی آن حضرت اظهار داشت: یک گلوله به حرم حضرت زینب (س) برخورد کرد اما امروز جبهه مقاومت به‌عنوان بزرگترین ارتش دنیا برای دفاع از حرم بسیج شده است.

وی با بیان اینکه شهدای مدافع حرم کار بزرگی کردند ادامه داد: حضرت زینب(س) یک خواهر و مادر ساده شهید نبود بلکه مقابل چشم او امام زمانش را شهید کردند و طولی نکشید که خودش هم از این داغ به شهادت رسید.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه در تقسیمات اجتماعی آدم‌ها را به سه دسته خوب، بد و قشر خاکستری تقسیم‌بندی می‌کنیم افزود: این تقسیم معمولی است اما خداوند این روش تقسیم‌بندی ما را قبول ندارد.

وی گفت: خداوند در قرآن کریم و در سوره واقعه می‌فرماید "فَأَصْحابُ الْمَيْمَنَةِ ما أَصْحابُ الْمَيْمَنَةِ وَ أَصْحابُ الْمَشْئَمَةِ ما أَصْحابُ الْمَشْئَمَةِ" شما را در روز قیامت به اصحاب المیمنه و اصحاب المشئمه تقسیم می‌کنم و بعد می‌فرماید "وَ السَّابِقُونَ السَّابِقُونَ أُولئِكَ الْمُقَرَّبُونَ".

حجت‌الاسلام پناهیان با اشاره به اینکه در تقسیم بندی خدا خوب و بد نداریم و آدمها یا خوب‌ترند و یا بدتر ادامه داد: خدا نمی‌فرماید مردم چهار دسته هستند خوب‌ها، خوب‌ترها و بدها و بدترها بلکه می‌فرماید خوبترها و بدترها.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه بیش از یک سال از شهادت حاج قاسم می‌گذرد و مردم دلیل محبوبیت حاج قاسم را سؤال می‌کنند ادامه داد: یکی از دلایل محبوبیت حاج قاسم این بود که خود را بهتر از دیگران نمی‌دانست، کسی را بد تلقی نمی‌کرد و همه انسان‌ها را دوست داشت.

وی با بیان اینکه حاج قاسم مثال مادری بود که همه بچه‌هایش را دوست داشت و اگر بچه‌ای کار بدی می‌کرد دست از او بر نمی‌داشت و سعی می‌کرد که به راهش بیاورد افزود: کسی که به مقام امامت و ولایت برسد این حالت را دارد.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه شهدای مدافع حرم یک ویژگی که داشتند این بود که دلشان برای مردم مظلوم منطقه می‌سوخت گفت: محبت به دیگران در دل حاج قاسم موج می‌زد.

حجت‌الاسلام پناهیان با اشاره به اینکه حاج قاسمی که در این دنیا دلش برای همه می‌سوخت حتماً در آن دنیا نیز ما را شفاعت خواهد کرد گفت: اینکه می‌گویند شهدا شفاعت می‌کنند برای همین است چرا که آنها که جانشان را برای مردم دادند در آن دنیا هم با همین ویژگی شفاعت خواهند کرد.

به گزارش تسنیم ویژه برنامه شام وفات حضرت زینب (س) از جوار مرقد مطهر شهید سپهبد قاسم سلیمانی با مداحی مداحان اهل‌بیت (ع) و نوحه خوانی و سینه‌زنی جوانان هیئتی کرمان همراه بود.


کد مطلب: 756075

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/756075/راز-محبوبیت-حاج-قاسم-زبان-پناهیان

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com