پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - 18 Aug 2022
 
۰

شهادت مامور مدافع وطن در سیستان‌وبلوچستان

پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۰۰
کد مطلب: 755863
دادستان عمومی و انقلاب مرکز سیستان وبلوچستان از شهادت یک مامور و مجروح شدن یکی دیگر از مدافعان امنیت در استان طی حوادث اخیر خبر داد.
شهادت مامور مدافع وطن در سیستان‌وبلوچستان
به گزارش جهان نيوز، مهدی شمس آبادی در گفتگو با مهر، اظهار داشت: شیعه و سنی همواره در استان سیستان وبلوچستان زندگی مسالمت آمیز داشته و میزان این وحدت و اخوت به حدی بوده که در بین این دو قوم ازدواج‌های متعدد و موفقی صورت گرفته اما این وحدت باعث عصبانیت عده‌ای فریب خورده و دشمن نظام شده است که به هر طریقی قصد دارند تا فضای آرام استان را ملتهب کنند.

وی افزود: این افراد تا امروز در تمامی نقشه‌های شومی که طرح ریزی کرده بودند شکست خورده‌اند که در آخرین مورد نیز با ایجاد ناامنی در مرز سراوان قصد خوش رقصی برای اربابان خود داشتند که برخی از جوانان نیز فریب آنها را خورده و با آنها همراهی کردند که در حال نیز از طریق پیام‌هایی که ارسال کرده‌اند ندامت و پشیمانی خود را صراحتاً بیان کرده‌اند.

به گفته شمس آبادی؛ در ابتدا این جوانان به واسطه جو ایجاد شده و صرفاً با هدف بیان مطالبات خود به سمت نیروهای مرزی رفتند اما برخی از معاندان که خود را در پوشش سوخت بر پنهان کرده بودند با سلاح‌های گرم خود اقدام به شلیک گلوله و تیراندازی کرده و اتفاقات دیگری را رقم زدند که خوشایند هیچکس نبود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز سیستان وبلوچستان تاکید کرد: علیرغم اینکه اشرار مسلح به سمت مأموران تأمین امنیت تیراندازی کردند اما آنها باز هم دست به اقدام خشن نزدند و از روش‌های مختلف به دنبال آرام کردن معترضان بودند تا اینکه صبح امروز اشرار مسلح از این رأفت و عطوفت نظام سوءاستفاده کرده و بر شدت تخریب‌های خود افزودند و به طور ناجوانمردانه ای یک نفر از مأموران تأمین امنیت را به شهادت رسانده و یک نفر دیگر را نیز مجروح کردند.

وی با اشاره به اینکه تعرض به پاسگاه‌ها جزو جرایم مشهود است و در صورت بروز چنین مواردی مأموران نیز مکلف به دفاع از هستند ادامه داد: قوه قضائیه و دستگاه‌های امنیتی طبیعتاً میان مردم و اشرار مسلح تفاوت قائل می‌شوند اما انتظار ما از علما و مولوی‌ها و سایر متنفذین این است که به مانند گذشته باز هم نسبت به آگاه سازی جوانان گام برداشته و جلوی بروز حوادث احتمالی را بگیرند.

وی تصریح کرد: ناامنی خط قرمز دستگاه قضا است و به شدت با مخلان امنیت برخورد می‌کند اما بر این عقیده هستیم که بزرگان طوایف و علما و ریش سفیدان همانند سابق در تأمین امنیت پایدار بسیار تأثیر گذار هستند و این اطمینان نیز داده می‌شود که افرادی که فریب خورده و نقش جدی در این حوادث نداشته‌اند مورد رأفت اسلامی قرار می‌گیرند اما بانیان اصلی به سرعت شناسایی و به مجازات خود خواهند رسید.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز سیستان وبلوچستان بیان کرد: علما و صاحبان تریبون نقش اساسی و مهمی در آینده جوانان این استان دارند و با مشاوره و گفته‌های خود می‌توانند ضمن پیشگیری از وقوع جرم، جلوی رقم خوردن آینده تاریک برای آنها را بگیرند چرا که دستگاه قضا به هیچ وجه با کسانی که امنیت پایدار در استان را مورد مخاطره قرار می‌دهند مماشات نخواهد کرد.

وی در پایان تاکید کرد: در حال حاضر نیز امنیت در استان برقرار است و جای هیچ گونه نگرانی نیست و مردم نیز اخبار را صرفاً ار منابع موثق و رسمی پیگیری کنند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *