دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ - 8 Aug 2022
 
۲
۱۵

همه چیز خود را به بورس بسپارید اما خسارت‌ها به ما ربطی ندارد؟!

سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۱۲
کد مطلب: 754936
یک روزنامه اقتصادی تصریح کرد: دولت در موضوع رسیدگی به متخلفان بورس، جاخالی داد.
خسارت‌های بورس به ما ربطی ندارد!
به گزارش جهان نيوز، روزنامه دنیای اقتصاد که غالبا با دولت همسویی نشان می‌دهد، در یادداشتی اقتصادی می‌نویسد: بارها در ستون صدای سهامدار روزنامه «دنیای اقتصاد» افرادی این سؤال را مطرح کرده بودند که تکلیف لیست متخلفان بازار سرمایه چه شد؟ در روزهای گذشته نایب‌رئیس ‌مجلس شورای اسلامی در صفحه شخصی خود در توییتر اعلام کرد که رسیدگی به پرونده حقوقی‌های متخلف بازار سرمایه توسط بازپرس جرائم اقتصادی، آغاز شده است. قاضی‌زاده در ادامه نوشت: «این پرونده را تا آخر پیگیری می‌کنم تا دیگر شاهد سوءاستفاده از مردم در بازار سرمایه نباشیم.» مشکل اصلی بازار سرمایه سوءمدیریت و ترک فعل‌های مدیران و تخلفات حقوقی‌هاست؛ مسئولان و شورای عالی بورس باید زودتر از اختیارات قانونی خود استفاده می‌کردند.»

بازگشت اعتماد مردم به بازار سرمایه و در کل دغدغه ترمیم اعتماد از دست رفته مردم یکی از دل‌نگرانی‌ها و موضوعات قابل توجه در چند وقت اخیر است. البته نه اینکه در گذشته صحبتی از اعتماد مردم به بازار سرمایه و به‌خصوص حوزه بورس نمی‌شده است، بلکه مسئله این است که به تازگی این موضوع دغدغه خیلی از فعالان اقتصادی و سیاسی شده است.

اعتماد مردم به بازار سرمایه، موضوع امروز و دیروز نیست و ماه‌ها است که در جریان گپ و گفت‌های چهره‌های اقتصادی و سیاسی مطرح می‌شود و یکی از جنبه‌های آن هم نگرانی بابت گسترش بی‌اعتمادی در لایه‌های مختلف جامعه است. چرا که سرمایه‌های کم یا زیاد اقشار مختلفی از مردم درگیر حوزه بورس شده و حالا از بین رفتن سرمایه‌ها و محقق نشدن وعده‌های اقتصادی مسئولان می‌تواند تبعات جبران‌ناپذیری برای کشور در پی داشته باشد. تبعاتی که شاید اثرات خود را امروز و فردا نشان ندهد اما در آینده‌گریبان‌گیر اعمال سیاست‌هایی که مشارکت عموم مردم را لازم دارد می‌شود. با این حال اما فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد در گفت‌وگویی بیان کرد که هیچ دینی بر او در نوسانات بورس و کاهش ارزش دارایی‌های مردم نیست. او ادعا کرد که بارها گفته‌، سهامداران با مطالعه و مشاوره وارد بازار شوند و «بحث دقت را در اولویت قرار دهند و تمام پرتفوی خود را در یک جا متمرکز نکنند.» این اظهارنظرها از سمت وزیر اقتصاد دولت باعث شد که بار دیگر بحث دامن زدن به بی‌اعتمادی مردم به حوزه بورس مطرح شود. افرادی که این بحث را پیگیری می‌کنند، معتقدند مطرح کردن چنین نظراتی از سمت وزیر اقتصاد رئیس‌دولتی که گفت مردم همه چیز را به بورس بسپارند، باعث می‌شود نه تنها مردم به سیاست‌های اقتصادی دولت بدبین شوند، بلکه بی‌اعتمادی مردم و شکاف بین دولت و ملت به شخصیت و سرمایه‌اجتماعی مسئولان دولت هم سرایت کند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
مشکلات مردم و کشور به خاطر از سوء مدیریت دولت بوده است.
Iran, Islamic Republic of
کسانی که مردم را به بورس دعوت کردند پاسخگو باشند
Iran, Islamic Republic of
واعظی و روحانی باید پاسخگوی ریزش‌های بورس باشند
Iran, Islamic Republic of
چطور دولت در برابر اهانت چند نفر در 22 بهمن بسیج شد و واکنش نشان داد ولی مرغ 10-15 هزار تومانی که به یک‌باره طی این یکی دو ماه اخیر به 30 هزار تومان رسید واکنشی از سوی دولت و برخورد با گرانفروشان دیده نمی‌شود؟! .
Iran, Islamic Republic of
واقعا به مدیران اقتصاد کشور باید خسته نباشید گفت که در دنیا بی‌نظیر بودند: پراید 10 میلیونی را به بالای 100 میلیون رساندند، مسکن متری 2-3 میلیونی به 30 میلیون و... مرغ 4-5 هزاری به 30 هزار و....؟! .
Iran, Islamic Republic of
گرانی‌های اخیر با این افسارگسیختگی و به عمد رها کردن نظارت‌ها، چه منظوری دارد؟!
علی
Iran, Islamic Republic of
بخاطر یک سیلی نماینده همچنان موضوع را پیگیری می کنند ولی شماها نتوانستید مشکل بورس را از آقای روحانی پیگیری کنید.!!؟
محمد
Iran, Islamic Republic of
امثال جهان نیوز انقلابیون جوزده هستند نه انقلابی اصیل.
فرخی
Iran, Islamic Republic of
. من برنامه صد روزه و ..... یادمون نرفته.... و...
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
جهان نیوز هم یادش نرفته و خیلی پیگیر است، بیش از حد مشکلات ملت را پیگیری می کند.
ب و ر س
Iran, Islamic Republic of
دولتمردان مردم را دعوت کردن به باتلاق وآنها را تنها گذاشتند!!!
بعد گفتند ما نگفتیم !!!!
باید مطالعه میکردید!!!!
نوسانات بازار ذاتی است!!!!,.....و....
Iran, Islamic Republic of
قراره ایشان صبح جمعه ای متوجه بشن بورس چه به سرش اومده!!!
Iran, Islamic Republic of
دولتهای همیشه باعث بدبینی مردم هستند
Iran, Islamic Republic of
بعد مردم بدبخت شدند!!
Iran, Islamic Republic of
خسارت‌های بورس به دولت ربطی دارد!