کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

خودداری الجزایری‌ها از حضور در کنار صهیونیست‌ها

فارس , 25 بهمن 1399 ساعت 11:50

منابع الجزایری گزارش دادند که هیأتی از این کشور به علت مشارکت نماینده رژیم صهیونیستی در انجمن پارلمانی دریای مدیترانه از ادامه مشارکت در این نشست انصراف داده است.


به گزارش جهان نیوز، روزنامه «شروق» امروز (شنبه)، گزارش داد که هیأت الجزایری از نشست انجمن پارلمانی دریای مدیترانه به علت حضور نماینده رژیم صهیونیستی انصراف خود را اعلام کرده است.

بر اساس این گزارش، «عمار موسی» سخنران و دو نماینده الجزایری دیگر که در نشست یادشده مشارکت کرده بودند، پیامی مبنی بر خروج از مرحله دوم گروه پارلمانی سازمان «او سی دی»‌ ارسال کردند؛ نشستی که در آن، بازگشت فعالیت‌های اقتصادی پس از بحران ویروس کرونا مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در ادامه این گزارش آمده است که هیأت الجزایری پس از اطلاع یافتن از برنامه‌های نشست، از دور دوم آن که مربوط به واکسیناسیون در برابر ویروس کرونا و چند برنامه دیگر بود، انصراف دادند.

الشروق درباره علت این انصراف گزارش داد که این اقدام پس از آن صورت گرفت که «میکی لیوی»‌ عضو پارلمان رژیم صهیونیستی در مرحله دوم نشست یادشده مشارکت کرد که همین مسئله باعث شد، هیأت الجزایری پس از دریافت پیامی از شورای ملی مردمی الجزایر انصراف خود را از ادامه حضور اعلام کند.

این گزارش در حالی منتشر شده است که پیشتر نیز منابع خبری گزارش داده بودند، پس از اعلام عادی‌سازی روابط میان مغرب و رژیم صهیونیستی و توافق بر سر ورود اولین هوایپمای صهیونیستی به خاک مغرب، الجزایر و تونس به این هواپیما اجازه عبور از حریم خود را نداده‌اند.

سخنگوی رسمی دولت الجزایر نیز پیشتر در مصاحبه با شبکه «المیادین» ضمن مقدس دانستن آرمان فلسطین، تأکید کرده بود که این کشور از عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی حمایت نمی‌کند


کد مطلب: 754626

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/754626/خودداری-الجزایری-ها-حضور-کنار-صهیونیست-ها

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com