چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - 10 Aug 2022
 
۱
۴

ظریف: هر که مردم ایران را تهدید کرده به زباله‌‌دان تاریخ پیوسته است

چهارشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۰۰
کد مطلب: 754365
وزیر امور خارجه در جمع سفرای خارجی مقیم تهران با بیان اینکه هر که مردم ایران را تهدید کرده به زباله‌‌دان تاریخ پیوسته، گفت: مردم ایران در برابر احترام با احترام جواب می‌دهند و در برابر تهدید و فشار با مقاومت جواب می‌دهند.
ظریف: تهدید کننده های ایران به زباله‌‌دان پیوستند
به گزارش جهان نيوز، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (سه شنبه) در مراسم دیدار سفرای خارجی مقیم تهران با حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران که در آستانه ۲۲ بهمن و جشن چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی برگزار شد، در  سخنانی با تبریک جشن پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت : سال گذشته سال پرالتهابی برای همه ما بود و بیماری پاندمیک کووید-۱۹ دنیا را به چالش کشید و نشان دهنده همبستگی جهانی برای مقابله با این بحران جهانی و این درد مشترک بود.

ظریف افزود: سال گذشته همه دنیا برای مقابله با درد مشترک در کنار هم آمدند به جز یک رژیم منحوسی که تلاش خودش را برای استفاده از این درد مشترک برای پیشبرد اهدافش قرار داد با این خیال واهی که بتواند با فشار بر مردم بزرگ ایران، ما امروز شاهد برگزاری این مراسم نباشیم.

وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد: امروز شاهد هستیم که مردم ایران در برابر جنگ اقتصادی و تروریسم اقتصادی ترامپ مقابله کردند و امروز سرافرازتر از هر روز دیگر در برابر تاریخ و در برابر جهان ایستاده‌اند و آنها که بر علیه این ملت جنگ به پا کردند، در نهایت بر علیه ملت خودشان هم جنگ به پا کردند و پس از آن به زباله‌دان تاریخ رفتند.

ظریف خاطرنشان کرد: این شاید بهترین درس برای آیندگان باشد مردمی که در برابر جنگ و فشار ایستاده‌اند، مردمی که بدون حمایت خارجی بدون هیچ کمکی بر یک رژیم تا به دندان مسلح پیروز شدند و  مردمی که در برابر تروریسم اقتصادی ایستادند، با این مردم جز با کرامت و جز با احترام نمی‌توان سخن گفت.

وزیر امور خارجه تصریح کرد: این درسی برای دولت جدید آمریکا و برای همه کشورهاست که بدانند چگونه با این مردم بزرگ باید برخورد کرد.

ظریف در ادامه افزود: ما امروز در شرایطی به استقبال جشن پیروزی انقلاب اسلامی می‌رویم که وابستگی ما به نفت از هر زمان دیگر کمتر شده، مردم ما سختی کشیدند، مردم ما درد و رنج کشیدند، اما در برابر زورگویی تسلیم نشدند و هیچ گاه تسلیم نخواهند شد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این مراسم تصریح کرد: این گزارشی است که من به عنوان یک عضو کادر دیپلماتیک و شما به عنوان همکاران من در کادر دیپلماتیک باید به دنیا مخابره کنیم. امروز روز مخابره کردن این پیام به دنیاست که مردم ایران در برابر احترام با احترام جواب می‌دهند و در برابر تهدید و فشار با مقاومت جواب می‌دهند.

ظریف در خاتمه تاکید کرد: هر که مردم ایران را  تهدید کرده به زباله‌‌دان تاریخ پیوسته و این مردم کماکان بلندقامت ایستاده‌اند، این درس بزرگ و افتخار بزرگی برای من و امثال من است که خدمتگزار این مردم بزرگ باشیم.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
باید آمریکا قدم اول برجامی را بردارد نه ایران
Iran, Islamic Republic of
مردم ایران اعتمادی به آمریکا ندارند
United Kingdom
منظورتان از زباله دان چیست؟ اونا کارشون کردن و میکنن و ملت هم روز به روز بدبخت تر میشن.
Iran, Islamic Republic of
آمریکا جنایتکار شماره یک از سال 1945 تاکنون همراه با چند کشور جنایتکار شماره یک دیگر بزرگترین دشمن محرومان و مستضعفان جهان است