کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

کرونایی‌ترین مناطق تهران کجاست؟

19 بهمن 1399 ساعت 10:50

رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با تاکید بر اینکه تغییرات آماری مربوط به کرونا باید در تهران جدی تلقی شود، گفت: در استان تهران علائم اپیدمی کرونا به سرعت و پیوسته تغییر می کند.


به گزارش جهان نیوز به نقل از فارس، علیرضا زالی،رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران  با اشاره به افزایش شمار بستری شدگان مبتلا به کرونا طی هفته‌ای که گذشت، اظهار کرد: در حال حاضر ۲ هزارو نود بیمار در بخش های اختصاص یافته به کرونا تحت درمان هستند.
 
 وی از رشد بیش از سه درصدی مبتلایان به  کرونا  طی ۲۴ ساعتی که گذشت در تهران خبر داد و افزود: از ابتدای هفته گذشته تا به امروز تعداد مبتلایان به کرونا  با شیبی ملایم‌ در حال تغییر است.
 
رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با بیان‌این‌که تعدادمراجعان سرپایی با علامت‌های مشکوک‌ به کووید به بخش‌های بهداشتی نیز با رشد ملایمی رو‌ به افزایش است، خاطرنشان کرد: این  تغییرات از  پایداری و افزایش شمار مبتلایان به کرونا در هفته‌های آتی تهران خبر می‌دهد.

زالی گفت: همچنان عدد مولد پایه که نشان دهنده شاخص سرایت پذیری و مجموعه انتقال بیماری در تهران است، مماس بر عدد یک قرار دارد؛ بنابراین تا زمانی که این عدد بصورت چشمگیر از یک تجاوز نکند می‌توان اعلام کرد تهران  از شرایط تقریبا با ثباتی برخوردار  است.

 وی تاکید کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۶۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا در بیمارستان‌‌ها و مراکز درمانی تهران بستری شده اند که ۸۷ نفر از این افراد تحت درمان در بخش‌های مراقبت‌های  ویژه قراردارند.
 
 زالی با بیان اینکه  در ۲۴ ساعت گذشته ۱۳۶ بیمار  بهبود یافته کرونایی در تهران  از بیمارستان‌ها مرخص شده‌اند، گفت: این عدد در مقایسه با روز قبل تفاوت چشمگیری دارد که امیدواریم این موضوع به صورت گذرا باشد، ولی در صورت ادامه دار شدن می‌تواند نشان دهنده اقامت طولانی تر مبتلایان باشد که در این صورت نیاز به ارزیابی دقیق تر وجود دارد.
 
رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با تاکید بر اینکه تغییرات آماری مربوط به کرونا باید در تهران جدی تلقی شود،هشدار داد: در استان تهران علائم اپیدمی کرونا به سرعت و پیوسته تغییر می‌کند.
 
وی گفت : الگوی هفته گذشته کرونا  در تهران نیز مجددا گواه این مهم است که در بازتوزیع بیمارستانی سهم گروه‌های سنی بین صفر تا ۱۰ سال در مقایسه با گروه‌های سنی مشابه در مقایسه با ماههای آبان و آذر در حال تغییر است.
 
به گفته  زالی کماکان سهم بستری شدگان مبتلایان به کرونا در گروه‌های سنی ۵۰ تا ۶۰ سال کاهش چشمگیری را در طول هفته گذشته گزارش می‌دهد ولی کماکان میزان مرگ و میر و میزان بستری به بالای ۷۰ ساله‌ها تعلق دارد. 
 
وی با بیان اینکه بر اساس آنالیزهای اپیدمی« تراکم جمعیتی» تاثیر گذارترین مولفه در انتقال و چرخش کرونا است، خاطرنشان کرد: کماکان بخش‌هایی از منطقه چهار ، پنج، دو ، ۱۸ و شمال منطقه ۱۵ از نقاطی از تهران هستند که شمار مبتلایان به کرونا بیشتر است و این نقاط از نقاط داغ کرونایی در تهران به حساب می آیند.
 
رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران نانوایی ها را از دیگر نقاط  پرخطر کرونایی ذکر کرد و افزود: پاساژها، مراکز خرید، برخی از رستوران‌ها و مراکز حمل و نقل عمومی خصوصا متروها از پر خطرترین‌ نقاط چرخش ویروس کووید ۱۹  تلفی می‌شوند.


کد مطلب: 754077

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/754077/کرونایی-ترین-مناطق-تهران-کجاست

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com