دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - 15 Aug 2022
 
۱
۵

جزئیات محدودیت «تردد شبانه» در کشور اعلام شد

دوشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۴۱
کد مطلب: 753487
معاون وزیر بهداشت با اشاره به ممنوعیت تردد شبانه از ساعت 21 تا 3 بامداد در همه شهرهای کشور، گفت: واکسن کرونا تنها از طریق شبکه بهداشت و درمان توزیع خواهد شد و در اختیار داروخانه ها قرار نمی گیرد.
جزئیات محدودیت «تردد شبانه» در کشور اعلام شد
به گزارش جهان نيوز، علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزیر بهداشت با اشاره به وضعیت شیوع کرونا در کشور، اظهار کرد: خوشبختانه با توجه به رعایت پروتکل‌ها حدود 80 درصد مرگ و میرها و بیش از 75 درصد بستری‌ها کاهش پیدا کرده است. اکنون هیچ شهر قرمزی نداریم و تنها 3 شهر درگیلان و 15 شهر در مازندارن در وضعیت نارنجی قرار دارند.

 وضعیت آبی شهرها نباید منجر به عادی انگاری شود
 
وی تعداد شهرهای آبی در کشور را 306 اعلام کرد و افزود: وضعیت آبی شهرها نباید منجر به عادی انگاری شود و همچنان پروتکل ها باید اجرا شوند؛ با توجه به اینکه نیاز داریم از خیز بعدی بیماری جلوگیری کنیم، محدودیت‌های تردد در نظر گرفته شده برای شهرهای نارنجی در شهرهای زرد هم اعمال می‌شود.

رئیسی با بیان اینکه براساس رده بندی که از قبل انجام داده بودیم محدودیت‌های اعمالی در شهرهای زرد و نارنجی پابرجا ماند، درباره تغییر ساعت ممنوعیت تردد شبانه در همه شهرها خاطرنشان کرد: تردد از ساعت 21 تا 3 بامداد در همه شهرهای کشور ممنوع است. در شهرهای آبی حداکثر تعداد حاضران در جلسه 50 نفر و در شهرهای زرد 30 نفر است.
 
سازمان غذا و دارو وظیفه تایید واکسن را دارد
 
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در ادامه درباره برگزاری جشنواره فجر گفت: بنابر تمهیدات صورت گرفته قرار است حداکثر از 30درصد ظرفیت سالن استفاده شود که کارشناسان ما آخر هفته گزارشی از شیوه برگزاری تهیه خواهند کرد و اگر مشاهده شود پروتکل‌ها رعایت نشده‌اند از برگزاری جشنواره در هر مرحله‌ای که باشد، جلوگیری می‌کنیم.
 
وی در ادامه با تاکید بر اینکه سازمان غذا و دارو وظیفه تایید واکسن چه داخلی و چه خارجی را دارد، بیان کرد: هر واکسنی که این سازمان تایید کند برای ما مرجع است و ما از آن در سطح شبکه بهداشت و درمان کشور استفاده خواهیم کرد.
 
واکسن کرونا در داروخانه‌ها توزیع نخواهد شد
 
 رئیسی به مسیرهای تهیه واکسن هم اشاره و اظهار کرد: خوشبختانه فاز نخست واکسن داخلی برکت تا 10روز دیگر به اتمام خواهد رسید و بعد از آن تیمی مستقل در غذا و دارو مستندات را بررسی خواهد کرد  و چنانچه تاییدیه دریافت کند از نیمه دوم اسفندماه و در فاز دوم به 500 نفر تزریق خواهد شد.

وی متذکر شد: از آنجایی که فاز دو و سه واکسن ادغام شده است حدود 45 روز بعد هم همان تیم مجدد نتیجه را بررسی خواهند کرد و در صورت تایید براساس پیش بینی‌ها اواخر اردیبهشت به فاز تولید دست خواهیم یافت.
 
معاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان اینکه واکسن رازی هم تاییدیه اجرای فاز انسانی را  اخذ کرده است به سومین واکسن داخلی اشاره و عنوان کرد: واکسن سوم، پاستور است که با انتقال تکنولوژی از کوبا صورت گرفته و فازهای اولیه آن در کوبا طی شده است و ان شاالله فازهای بعدی آن در کشور آغاز خواهد شد. 
 
وی از مذاکره با کشورهای هند، روسیه و چین برای تامین واکسن مورد نیاز کشور خبر داد و  با بیان اینکه واکسن کرونا تنها از طریق شبکه بهداشت و درمان توزیع خواهد شد و هیچ راه دومی وجود ندارد، تاکید کرد: اینکه تصور شود واکسن در اختیار داروخانه‌ها قرار می‌گیرد صحیح نیست.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
واقعا متاسفيم برای ستاد .
Iran, Islamic Republic of
کی جریمه میکنه؟؟!!
Iran, Islamic Republic of
ستاد علاج در تغییر رنگ کل کشور به نارنجی است .
ستادخسته نباشید میشه بفرمایید بقیه ساعات روز ((از ویروس کرونا ))خواستید وارد شهرها نشه! ...
Iran, Islamic Republic of
تا تک تک مقامات جلوی دوربین تلویزیون و با نشان دادن دقیق واکسن از روبرو شاید آنهم شاید بشود اعتماد کرد آن هم شاید چون باز هم به آن نمی شود اعتماد کرد مردم اعتماد نمی کنند فکر نمی کنم که این کار را بکنند چون شجاعت آن را ندارند به هیچ وجه