چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - 10 Aug 2022
 
۰
۹

می‌خواهند دولت بعدی را به زمین بزنند

يکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۱۶
کد مطلب: 752495
ادبیات بودجه‌ای که دولت به مجلس ارائه کرد، کاملا سیاسی و برای به زمین زدن دولت بعدی است.
می‌خواهند دولت بعدی را به زمین بزنند
به گزارش حجهان نيوز ، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با مهر، در واکنش به اظهارات اخیر رئیس جمهور مبنی بر اینکه در لایحه بودجه جای اظهارات غیر اقتصادی و غیر کارشناسی نیست، گفت: کسانی که به رئیس جمهور درباره لایحه بودجه گزارش می‌دهند، از ادبیات غیر اقتصادی برخوردار هستند، نه نمایندگان مجلس.

وی با اشاره به اینکه در لایحه بودجه برای اجرای سند ۲۰۳۰ اعتبار در نظر گرفته شده بود، افزود: سوال ما از رئیس جمهور آن است که آیا از این موضوع اطلاع داشت یا خیر؟ آیا رئیس جمهور می‌داند که در لایحه ارائه شده بودجه به مجلس از سوی دولت، میزان رشد بودجه کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی نسبت به سال قبل صفر است؟

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ادبیات نمایندگان سیاسی نیست، بلکه ادبیات بودجه‌ای که دولت به مجلس ارائه کرده کاملاً سیاسی و برای به زمین زدن دولت بعدی است. رئیس جمهور با این بودجه به دنبال آن است که دولت بعدی را از همان ابتدا دچار فروپاشی کند اما مجلس مراقبت می‌کند تا این اتفاق نیفتد.

سلیمی با بیان اینکه دولت بودجه را برای افرادی خاص نوشته است، گفت: در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ همه منافع برای ۳۰۰ یا ۴۰۰ نفر جمع شده است و حرف مجلس آن است که چرا منافع بودجه باید برای عده‌ای خاص باشد در صورتی که همه مردم باید از آن برخوردار شوند.

وی ادامه داد: رئیس جمهور، کل ملت را حذف کرد و فقط به چندصد نفر ارز ۴۲۰۰ تومانی داد و مجلس می‌گوید که چرا مردم نباید از منافع ارز دولتی برخوردار باشند؟
نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت باید منافع بودجه‌ای را بین همه مردم تقسیم کند، گفت: این دولت فقط بلد است که پست‌ها، منافع و حقوق‌های نجومی را بین عده‌ای خاص و چند حزب سیاسی تقسیم کند.

سلیمی گفت: دولت جمع و تفریق نمی‌داند نه مجلس و اگر دولت به معادلات ریاضی واقف بود و تورم را به صورت دقیق رصد می‌کرد، میزان حقوق مردم را باید متناسب با میزان تورم افزایش می‌داد. حرف مجلس آن است که مردم با این تورم ۶۰ درصدی نمی‌توانند زندگی کنند.

وی تاکید کرد: دولت اشتباهات بسیار زیادی در تدوین لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ داشته و مجلس این اشتباهات را گرفته است. سوال ما این است که چرا از اینکه مجلس به عنوان یک ناظر، غلط دیکته دولت را گرفته است، ناراحت می‌شوید؟ قانون این حق را به مجلس داده است و ما باید اقدامات اشتباه را اصلاح کنیم.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این روزها شاهد توهین دولتی‌ها به مجلس هستیم و باید بگوییم دولتمردان به جای این توهین‌ها، بهتر است که در این مدت باقیمانده از عمر خود برای مردم کاری کنند و گره‌ای از مشکلات آنان بگشایند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
میگه قرار دولت بعدی کی باشه که بخوان او را زمین بزن ، یکی دیگه میاد با تفکر هاشمی
Iran, Islamic Republic of
یکی باید باشه که مسئولیت ناکارامدی های همه رو به دوش بکشه و صداش درنیاد.!!
Iran, Islamic Republic of
مطمئنا دولت بعدی با تفکر شما نخواهد بود که کسی بخواهد از حالا او را زمین بزند.
Iran, Islamic Republic of
.....
مازندرانی
Iran, Islamic Republic of
تا حالا شنیدین کسی بگه اشتباه از من یا از ما بوده ؟
Iran, Islamic Republic of
اگه بده تصویب نکنید و بهترش رو تصویب کنید..
Iran, Islamic Republic of
عم اوغلی!سرجدت دست وردار!
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
....