جمعه ۱۰ تير ۱۴۰۱ - 1 Jul 2022
 
۰
۱

وزیر بهداشت: پروازها به مقصد انگلستان را لغو کنید

دوشنبه ۱ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۴۹
کد مطلب: 748880
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در نامه‌ای به وزیر راه و شهرسازی، به منظور رعایت اقدامات احتیاطی برای مقابله با نوع جهش‌یافته ویروس COVID-19 در برخی کشورها، خواستار لغو پروازهای خطوط هوایی شرکت‌های ایرانی به مقصد انگلستان شد.
وزیر بهداشت: پروازها به مقصد انگلستان را لغو کنید
به گزارش جهان نيوز،  سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در نامه ای به وزیر راه و شهرسازی، به منظور رعایت اقدامات احتیاطی برای مقابله با نوع جهش یافته ویروس COVID-19 در برخی کشورها، خواستار لغو کلیه پروازهای خطوط هوایی شرکت های ایرانی به مقصد کشور انگلستان شد.
در این نامه آمده است؛ 
براساس گزارش واصله، اخیراً نوع جهش یافته ویروس COVID-19 در برخی کشورها به ویژه کشور انگلیس مشاهده شده که به احتمال قوی دارای بیماری زایی بالایی است، لذا به منظور رعایت اقدامات احتیاطی خواهشمند است دستور فرمایید از این تاریخ کلیه پروازهای خطوط هوایی شرکت های ایرانی به مقصد کشور انگلستان و بالعکس لغو و کان لم یکن اعلام گردد.
 
از دستور مساعدی که در این زمینه صادر می فرمایید، سپاسگزاری می شود.
 
ضرورت بررسی دقیق مسافرین از مبدا انگلیس به مقصد ایران
 
نمکی همچنین پیرو این مکاتبه، در نامه ای به رییسی، معاون بهداشت وزارت بهداشت، درخصوص بررسی دقیق کسانی که مستقیم یا غیر مستقیم از مبدأ کشور انگلیس وارد می شوند، دستوراتی صادر کرد.  براساس این گزارش، در این نامه بر ضرورت بررسی دقیق مسافرین از مبدا انگلیس به مقصد ایران، انجام تست، قرنطینه و مراقبت کامل از آنها و تشدید نظارت ها و مراقبت و انجام آزمایشات COVID-19 در کلیه مبادی ورودی هوایی بخصوص پروازهایی که از مبدأ کشورهای اروپایی صورت می پذیرد، تاکید شده است.
 
متن نامه وزیر بهداشت به دکتر رییسی به شرح زیر است:
پیرو مذاکره انجام شده و نامه های قبلی مبنی بر بررسی دقیق کسانی که مستقیم یا غیر مستقیم از مبدأ کشور انگلیس وارد می شوند و نیز قطع موقت پروازهای خطوط هوایی شرکت های داخلی به مقصد آن کشور، ضروری است موارد ذیل هم مورد توجه ویژه قرار گیرد:
 ۱-سریعاً همه کسانی که طی دوهفته گذشته از مبدأ کشور انگلیس مستقیم یا غیر مستقیم وارد کشور شده اند مورد بررسی قرار گرفته و تا تعیین تکلیف نتایج آزمایشات مربوطه، تحت قرنطینه و مراقبت کامل قرار گیرند.
 
۲-باتوجه به مراودات کشور انگلیس با دیگر کشورها بویژه کشورهای اروپایی، ضروریست کلیه مبادی ورودی هوایی بخصوص پروازهایی که از مبدأ کشورهای اروپایی صورت می پذیرد، شدیداً تحت نظر، مراقبت و انجام آزمایشات COVID-19 قرار گرفته و همچنین علائم بالینی افراد وارده مورد بررسی دقیق قرار گیرند.
 
البته کنترل و نظارت مذکور شامل کلیه مرزهای زمینی و دریایی علاوه بر مرزهای هوایی هم خواهد شد. ضرورت دارد، در اجرای این دستورالعمل، گزارش روزانه اقدامات انجام شده به دفتر اینجانب ارسال گردد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
به نظر می رسد مسئولین چیزی می گویند و رفتار پشت تریبون و پشت پرده چیز دیگری است. مثال روشن آن : همه دم از پیروی از ولایت فقیه میزنند ولی عملکرد 180 درجه متفاوت است