جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - 12 Aug 2022
 
۰

چگونه در محیط کار از کرونا در امان بمانیم؟

يکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۲۰
کد مطلب: 723433
با رعایت نکات بهداشتی در محیط کار خود می توانیم انتقال ویروس را به حداقل برسانیم.
چگونه در محیط کار از کرونا در امان بمانیم؟
به گزارش جهان نيوز، این روزها برخی از ما ناچار هستیم که در محیط کار حضور داشته باشیم و به فعالیت‌مان ادامه بدهیم. با رعایت نکات بهداشتی در محیط کار خود می توانیم انتقال ویروس را به حداقل برسانیم و هم خود و هم مشتریان و مراجعین مان را از بیمار شدن محافظت کنیم.

ما همان طور که در مقابل مراقبت از خود و خانواده مان مسئولیت داریم، با راه اندازی یک کسب و کار مثل سوپر مارکت یا فروشگاه پوشاک  مسئولیت محافظت از سلامت مشتریان و ارباب رجوع را هم بر عهده داریم.

رعایت فاصله
رعایت بیش از یک متر فاصله بین خودمان و مشتری الزامی است. نصب یک اطلاعیه کوچک برای یادآوری این موضوع درمحل کسب بسیار کمک کننده است، اما کافی نیست. بهتر است هنگام اضافه شدن مشتریان و کم شدن فاصله بین آنها، یادآوری کنید که برای حفظ بهداشت خودشان بهتر است یکی یکی وارد مغازه بشوند و فاصله را رعایت کنند.

ضدعفونی
 مناطقی که تماس بیشتر دارند، ترجیحا بعد از هر بار تماس به طریق مناسب ضدعفونی شوند. دستگاه کارتخوان در این مورد اهمیت ویژه ای دارد. دستگیره ها، ترازو، کارتخوان، تلفن و موبایل، خودکار وسایر وسایلی که با آنها تماس دارید منابع مهمی برای آلودگی هستند.

تب سنجی
هنگام ورود با تب سنجی الکترونیک از ورود مراجعین تب دار ممانعت کنید. تابلوی بزرگی باید به مراجعین تذکر دارد که در صورت داشتن علایم سرماخوردگی  مراجعه خود را به تاخیر بیاندازند. به همه مراجعین یادآوری کنید که فاصله فیزیکی بیش از یک متر را از سایر مراجعین و کارکنان رعایت کنند و در صورت عطسه یا صرفه با دستمال یا گودی آرنج خود مانع انتشار ویروس شوند.

اطلاع رسانی ویادآوری
کارمندان حتما در زمینه شستشوی مرتب دست، استفاده صحیح از ماسک و دستکش و عدم تماس دست با دهان، بینی وچشمها آموزش ببینند.

پوسترهای مناسب برای آموزش شستشوی دست، رعایت فاصله، عدم تماس دستها با چشم، بینی، دهان و استفاده ازدستکش باید درمحلهای مناسب به ویژه درجلوی صندوقها نصب شود. کارمندان ومتصدیان فروش هم ازیادآوری شفاهی این نکات با روی گشاده دریغ نکنند.

خود مراقبتی
شرایط فعلی شرایط معمولی نیست و طبعا انتظار نمی رود نتیجه کار همه بلافاصله به سطح ایده آل برسد.چون نمی توانیم مهارت های همیشگی مان را در این شرایط هم داشته باشیم، استرس پیدا می کنیم؛ بنابراین برای کنار آمدن با شرایط جدید همگی به زمان نیاز داریم. بهتر است در مورد این موضوع باهم صحبت کنیم. کمک کردن به همدیگر می تواند بار روانی مان را هم سبک کند.

منبع:باشگاه خبرنگاران
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *