چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ - 6 Dec 2023
 
۰
۷

رئیسی: رای ملت ایران به مقاومت است نه مذاکره

سه شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۶
کد مطلب: 718311
رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه رای ملت ایران به مقاومت است نه مذاکره گفت: مردم دشمن‌ستیز هستند اما روی سخن ما با تفکر و اندیشه غیرانقلابی است که کار را مشکل می‌کند.
رئیسی: رای ملت ایران به مقاومت است نه مذاکره
به گزارش جهان نيوز، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی ظهر امروز در مراسم پایانی راهپیمایی 22 بهمن مشهد در حرم منور رضوی اظهار داشت: توفیقی است که در جوار حرم نورانی حضرت رضا(ع) در جمع باصفای مردم عزیز مشهدمقدس و زائران بارگاه نورانی حضرت ثامن‌الحجج(ع) در روز 22 بهمن 98 باشیم.

رئیس قوه قضائیه گفت: راهپیمایی عظیم و باشکوهی توسط مردم متدین و انقلابی این خطه رقم خورد؛ اجتماع عظیم امروز و این راهپیمایی اگرچه یادآور سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در 22 بهمن 57 است اما اجتماع عظیم و راهپیمایی میلیونی امروز در ایران اسلامی فقط یادآور سالگرد 22 بهمن 57 نیست بلکه امروز خود در تاریخ انقلاب شکوهمند ما نقطه عطف و یک انقلاب است و بر همان اصول و مبانی تاکید دارد اما سخن نو دارد و پیام‌های جدید دارد و آثار بسیار دارد.

آیت‌الله رئیسی با اشاره به اینکه 22 بهمن 57 پایان سلطه استعمار و استبداد بود و امروز پیامی نو در بستر گام دوم انقلاب دارد تصریح کرد: سخن اول در بستر گام دوم انقلاب اسلامی نه فقط بیرون راندن آمریکایی‌ها از کشور بلکه این بار سخن از بیرون راندن آمریکایی‌ها از منطقه است و اراده ملت‌های مستقل منطقه بر این تعلق گرفته که منطقه باید زندگی‌اش را بدون حضور آمریکایی‌ها و مستکبران ادامه دهد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه یوم‌الله روز جلوه قدرت خدا از غیر مجرای طبیعی و عادی است گفت: بر بستر یوم‌الله 22 بهمن روزهای الهی و خدایی زیادی در این کشور شکل گرفته و شکل می‌گیرد؛ یوم الله حضور میلیونی مردم عزیزمان در تشییع جنازه سپهبد سلیمانی خود یوم‌الله مبتنی بر این 22 بهمن 57 بود.

آیت الله رئیسی افزود: درهم کوبیده شدن پایگاه دشمنان انقلاب اسلامی و شکسته شدن ابهت پوشالی آمریکایی‌ها روزی خدایی و مبتنی بر 22 بهمن 57 بود؛ بسیاری از ایام دیگر نیز جلوه قدرت خدا دارد؛ حضور میلیونی مردم از این دست است که از آثار و برکات 22 بهمن 57 است؛ شکل گرفتن نظامی مبتنی بر دین و آموزه‌های دینی؛ نظامی بر پایه یک عقلانیت، عدالت، اخلاق، معنویت؛ شکل گرفتن نظامی مبتنی بر عبودیت خداوند متعال و کرامت انسان و روش و سبک زندگی اسلامی انسان معاصر همگی مبانی اصلی شکل گرفتن انقلاب اسلامی بود.

وی خاطرنشان کرد: همه چیز مبتنی بر این مبنا است؛ همه این مبانی باید پررنگ‌تر و پرجلوه‌تر و اساسی‌تر شود و باید تلاش شود؛ جامعه مبتنی بر این اصول، مدینه فاضله و آرمانشهر و شهر اسلامی و جامعه مبتنی بر انقلاب اسلامی اهداف مهمی بود که بر زبان مردم ما جاری شد و این را فریاد زدند؛ آنچه مردم ما فریاد زدند عبارت بود از استقلال. امروز کدام کشور در این کره زمین مستقلانه برای منافع خود تصمیم می‌گیرد و عمل می‌کند؟ مستقل‌ترین کشور روی کره زمین ایران اسلامی است که اساسش بر رای مردم و براساس حاکمیت نورانی اسلام است.

رئیس قوه قضائیه بیان کرد: اغلب و شاید همه انقلاب‌ها، خیزش‌ها و حرکت‌ها و نهضت‌ها بعد از گذشت مدتی از اهدافش و آرمان‌هایش فاصله می‌گیرد اما امروز مردم مشهد عزیز ما و مردم سراسر استان خراسان، مردم ایران اسلامی همان را فریاد می‌کنند که در 22 بهمن 57 می‌خواستند و آرمانها و شعارها ذره‌ای عوض نشده است و خواست مردم همان اصول و مبانی است که بر آن اساس، انقلاب شکل گرفت. این اصول همواره پایدار است و مردم بر این اصول و مبانی اصرار دارند.

آیت‌الله رئیسی افزود: سازوکارهایی طراز انقلاب اسلامی خواست مردم است؛ خواست مردم این است که همه نهادها و دستگاه‌های منصوب به انقلاب اسلامی و این کشور طراز انقلاب اسلامی و اهداف شکوهمندش باشد؛ پیرایش از هرگونه آلودگی و پیرایش از هرگونه ناسلامتی و فساد خواست جدی مردم انقلابی ماست.

وی اظهار داشت: مجلس و دولت و دستگاه قضا باید مبتنی براساس انقلاب شکوهمند اسلامی باشد و این خواست مردم ماست؛ آنچه امروز خواست مردم ما بر بستر گام دوم است شکل‌گیری تمام اجزاء نظام بر طراز اهداف انقلاب است و نکته بسیار مهم آن است که در این دهه که دهه پیشرفت و عدالت است این است که پیشرفته شدن کشور با مصرف محصولات پیشرفته رخ نمی‌دهد؛ کشور پیشرفته با دوستی با کشورهای پیشرفته شکل نمی‌گیرد؛ بگوئیم با آنها ارتباط برقرار کنیم پیشرفته می‌شویم؛ خیر؛ ما توسعه و پیشرفت را فقط در حوزه صنعت و الکترونیک در حوزه تکنولوژی و فناوری نمی‌دانیم بلکه اگر خواستیم بگوئیم کشوری پیشرفته است باید بگوئیم در پرتو تمام نیازها توسعه یافته است؛ در کشورهای صنعتی از معنویت و عدالت خبری نیست؛ توسعه‌یافتگی باید در تمامی ابعاد و در پرتو عدالت باشد تا در کام مردم شیرین بیاید.

رئیس قوه قضائیه افزود: توسعه یافتن در مکانیک و فناوری، کشوری را توسعه‌یافته نمی‌کند؛ توسعه‌یافتگی در پرتو هر آنچه نیاز انسان است می‌دانیم؛ یکی از نیازهای مهم انسان توجه به خدا و توجه به قانون خداست؛ دلیل جدایی بین معنویت و سیاست در عالم نیز همین است؛ 70 سال ظلم به مردم فلسطین و لبنان را شاهد هستید؛ ساختن کلاهک‌های هسته‌ای و ظلم به کشورهای عالم را شاهد هستید که قتل و غارت در پی داشته و این محصول جدایی سیاست و از معنویت است و امام پیوند سیاست و معنویت را دنبال کرد.

آیت‌الله رئیسی اظهار داشت: پیام امام این بود و تاکید نیز همین است؛ امروز نیز آنچه از مقام معظم رهبری می‌شنوید دقیقا مبتنی بر همین اساس است؛ امروز دنیا بداند می‌خواهیم نظامی مبتنی بر دین و دوری از مستکبران بسازیم که اساس آن کرامت و تعالی انسان باشد. آنچه که امروز به عنوان پیشرفت می‌دانیم ارتباط با کشورهای پیشرفته نیست. نفی ارتباط با کشورهایی که با ما دشمنی نمی‌کنند نمی‌کنیم و تعامل و ارتباط با دنیا جزو اصول کار ماست و از این جهت ابا نداریم و در حرکت و برنامه کاری در این 40 ساله با حفظ عزت و حکمت و مصلحت بوده است اما چه چیز کشور را پیشرفته می‌کند؟

وی گفت: پیشرفت در دهه کرامت و عزت آوردن محصولات پیشرفته و مصرف‌زدگی نیست و ارتباط با کشورهای توسعه‌یافته نیست؛ آنچه کشور را پیشرفته می‌کند توانمند شدن در علم و فناوری و تولیدات است؛ تولید یعنی کشور توانمند مولد در عرصه آنچه پیشرفته است.

آیت‌الله رئیسی با اشاره به اینکه عدالت از اهداف امام و از محورهای مهم در سخن مردم است افزود: سخن از عدالت توصیفی نیست؛ سخن در عدالت اجرایی و اثباتی است یعنی میدان، میدان اجرای عدالت باشد؛ سخن از عدالت، عدالت شنیدنی نیست و مردم باید کامشان به اجرای عدالت شیرین شود. قانون و اجرای عادلانه نیاز است و همه ظرفیت‌ها باید مبتنی بر عدالت تقسیم شود.

وی خاطرنشان کرد: عدالت مدنظر ما عدالت در حوزه اقتصادی و اجرایی و فرهنگی است؛ گام‌هایی برداشته شده اما انتظار است در گام دوم انقلاب اسلامی همه چیز مبتنی بر عدالت باشد و آنچه در این جهت بسیار برای ما اهمیت دارد این است که حرکت در این عرصه، آفاتی نیز دارد و باید به آن توجه شود. آفات این حوزه نگاه غیرانقلابی است، دشمن مسئله‌اش روشن است و مردم نیز دشمن شناس و دشمن‌ستیز هستند. مردم بسیار بابصیرت عمل کرده و مردانه حضور دارند و اعلام موضع دارند.

عضو مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: هرجا مردم احساس کنند دشمن در حال سوء استفاده است خیلی زود صفوف خود را جدا می‌کنند و بسیار بابصیرت عمل می‌کنند؛ مردم خواسته‌هایی دارند اما جایی که دشمن را دیدند سریع اعلام موضع کردند و این نشان از این است که مردم دشمن‌ستیز هستند اما روی سخن ما با تفکر و اندیشه غیرانقلابی است که کار را مشکل می‌کند؛ به جای تکیه بر اقتصاد مقاومتی و مستقل به اقتصاد وابسته می‌اندیشد و نگاهش به اقتصاد، اقتصاد پویا و بالنده و مقاومتی نیست و نگاهش به سیاست نیز سیاست انقلابی نیست بلکه پیامی که می‌دهد، پیام مذاکره و نه مقاومت است و مردم اثبات کردند که در تشییع پیکر شهید سلیمانی، رایشان به مقاومت است نه مذاکره.
 
منبع: تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


محمد
مذاكره هم جرئي از مقاونت است.مذاكره با اقتدار
Iran, Islamic Republic of
کاملا درسته ، در انتخابات سال 96 مردم به آنچه شما مقاومت میگویید رای دادند وطرفداران مذاکره را مایوس کردند.
Iran, Islamic Republic of
حرف ملت ایران به مقاومت است نه مذاکره با آمریکا و کشورهای اروپایی و عربستان سعودی
Iran, Islamic Republic of
امنیت ایران با مذاکره با آمریکا وکشورهای اروپایی تامین نمی شود
امنیت ایران با برجام تامین نمی شود.
مذاکره وبرجام تاکنون هیچگونه سود برای مردم ایران وکشور نداشته است.
Iran, Islamic Republic of
بخش خصوصی تاکنون مانند دولت هیچ کاری برای مشکلات اقتصادی مردم و کشور نکرده است وهمچنان هم عامل اصلی افزایش قیمت ها مسکن وتولید داخلی و... بوده است.
Iran, Islamic Republic of
اجرا نشدن وعده مسولان اعتماد مردم را خدشه دار می کند.
اگر وعده های اجرا نشده و و یا نیمه تمام بماند، مردم به مدیران آینده نیز بی اعتماد می شوند.
Iran, Islamic Republic of
وضعیت افزایش قیمت کالاهای اساسی نگران کننده است