پنجشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱ - 26 May 2022
 
۰
۳۸
آیت‌الله‌ خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه:

بپذیریم که در مورد سهمیه بندی بنزین می‌شد بهتر عمل کرد/ باید مردم را اقناع می‌کردند/ به وعده‌هایتان عمل کنید و نگذارید قیمت‌ها بالا برود

جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۱
کد مطلب: 708256
خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به اغتشاشات اخیر گفت: خود دشمنان می‌گویند که سه سال برنامه‌ریزی کرده بودند و آدم‌هایشان را در خارج و داخل آموزش داده بودند اما خدا همه توطئه‌هایشان را خنثی کرد.
بپذیریم که در مورد سهمیه بندی بنزین می‌شد بهتر عمل کرد/ باید مردم را اقناع می‌کردند/ به وعده‌هایتان عمل کنید و نگذارید قیمت‌ها بالا برود
به گزارش جهان نيوز، آیت‌الله سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران امروز(1 آذر) در خطبه‌های نمازجمعه، با بیان اینکه ملت بزرگ ایران بار دیگر هفته گذشته جلوه نقشه بر آب شدن توطئه‌های دشمنان را دیدند، اظهار داشت: دشمنان به اعتراف خودشان سه سال برنامه‌ریزی کرده بودند و آدم‌هایشان را در خارج و داخل آموزش داده بودند. گاو شیرده ترامپ در منطقه یعنی عربستان پول‌هایش را در این آشوب‌ها خرج کرد و رسانه در اختیارشان قرار داد اما خدا توطئه‌هایشان را خنثی کرد.

وی افزود: این یعنی ملت ایران با خداست و دست خدا با این ملت است و رهبر این ملت با سرفرازی فرمودند به یاری خداوند دشمن را در عرصه سیاسی و نظامی عقب زدیم و این یک جلوه عنایت خداست.

آیت‌الله خاتمی در ادامه با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهیدان امنیت که در روزهای اخیر به شهادت رسیدند، گفت: به بازماندگان این عزیزان تسلیت و تبریک عرض می‌کنم و افتخار کنید نور شهادت در خانواده شما درخشید و فردای قیامت شهیدان‌تان و شما سربلند و عزیز هستید.

خطیب نمازجمعه این هفته تهران با گرامی‌داشت هفته بسیج، گفت: بسیج دو مدال افتخار دارد. یکی اینکه امام راحل فرمودند "بسیج لشکر مخلص خداست" و مقام معظم رهبری فرمودند، "بسیجیان گل‌های سرسبد انقلاب هستند" و این تعابیر بر پیشانی بسیج تا ابد مایه افتخار است. همچنین 7 آذر سالروز نیروی دریایی را گرامی‌ می‌داریم. 

وی با اشاره به حوادث اخیر، گفت: این اتفاقات در پی گران شدن قیمت بنزین بوده و 4 مطلب در اینجا قابل تامل است. نکته اول اینکه این تصمیم، تصمیم سران قوا بود و با خوش‌بینی‌ای که مقام معظم رهبری به سران قوا دارند آن را تایید کردند. این تصمیم داهیانه بود و اگر این اقدام و موضع رهبر انقلاب نبود تردید نکنید حوادث سخت‌تری پیش روی ملت قرار می‌گرفت. مطلب دوم آنکه بپذیریم می‌شد در این عرصه بهتر عمل کرد.

آیت‌الله خاتمی تصریح کرد: مسئولان محترم مردم را اقناع می‌کردند و مردم هم واقعیت‌ها را قبول می‌کنند. من نمی‌گویم زمان آن را اعلام می‌کردند ولی می‌شد ضرورت آن را بیان کنند و الان هم مسئولان از روشنگری در این عرصه غافل نشوند. دولت نیز به وعده‌هایی که گفته عمل کند و نگذارد بر قیمت‌ کالاها افزود شود و هم نظارت کنند و هم با متخلفان برخورد قاطع کنند. مردم به اندازه کافی رنج و فشار دارند و مسئولان کاری کنند براین رنج افزوده نشود. 

خطیب نمازجمعه تهران با اشاره به اینکه اصل 27 قانون اساسی بر تشکیل تجمعات چنانچه بدون حمل اسلحه و مخل مبانی اسلام نباشد تاکید کرده، اظهار داشت: هیچکس با معترضان برخورد نمی‌کند اما مثل آفتاب روشن است اشرار سوار موج اعتراض شدند و حق مردم را زیرپا گذاشتند و هزاران میلیارد خسارت به این مردم زدند. دو جلوه برجسته در این شرارت‌ها بود، یکی انتقام از اسلام و آتش زدن کتب مقدس مانند قران و مفاتیح، حمله به مسجد و حوزه علمیه و کتابخانه 13 هزار جلد کتابی که این چیزی جز عقده از اسلام نیست. مسئله دوم ضدیت با مردم است. غارت فروشگاه‌ها، مراکز بهداشتی، درمانگاه‌ها و حتی آمبولانس و تخریب بانک‌ها انتقام از مردم بود که چرا پای انقلاب ایستادند که به کوری چشم دشمنان همچنان هم ایستاده‌اید. 

وی با بیان اینکه سازماندهی شرارت بر همگان روشن است، گفت: در راس شرارت به اعتراف خودشان  آمریکا بود که فرانسه و آلمان هم همراهی کردند. امیدوارم آنها که تا دیروز به اینها خوش‌بین بودند تجدید نظر کنند. کلیدواژه اینها هم آزادی مردم بود که مشخص شد منظور اینها از واژه مردم، آدمکش‌ها و غارتگران بود. مرگ بر این نگاه که حامی جنایتکاران است. ایادی حقیر این ماجرا یکی رژیم سیاه سعودی و خائنان حرمین شریفین بود که مالی و رسانه‌ای کمک کردند و گفتند آشوب را به ایران کشاندیم. من به مردم عربستان می‌گویم تا کِی می‌خواهید نوکران آمریکا و اسرائیل بر شما مسلط باشند؟ بپاخیزید و آنها را از قدرت به زیر بکشید. 

آیت‌الله خاتمی افزود: منافقین پست آدم‌کش که پاسداران کمیته را اول انقلاب زنده زنده پوست کندند و شهید کردند و داعش‌های وطنی‌اند در این قضیه اخیر وارد شدند. عناصر رذل و پست سلطنت پهلوی که منفور ملت‌اند و جایی ندارند نیز همراهی کردند. 

خطیب این هفته نمازجمعه تهران تصریح کرد: تشکر می‌کنم از حافظان امنیت کشور، وزارت اطلاعات، سازمان اطلاعات سپاه، بسیج، نیروی انتظامی و دیگر کسانی که در مقابل اشرار ایستادند. در این عرصه همه سلایق همراه بودند و همه سلایق داخل نظام می‌گفتند باید مقابل اینها ایستاد لکن تعداد اندکی که در فتنه 78 و 88 هم معرکه‌گردان بودند جای شهید و جلاد را عوض کردند و در بیانه‌ای به جای تاختن بر اشرار، به حافظان امنیت تاختند. حافظان امنیت کشور به معترضان به بنزین کاری نداشتند بلکه برای مقابله با متعرضان به جان و امنیت مردم وارد شدند. مولا علی می‌فرماید اگر کسی گروهی را تایید کند جزو آنها است، کسانی که این بیانیه را امضا کردند جنایتی همچون آشوبگران انجام دادند. 

وی افزود: جهانیان بدانند نظام اسلامی نظامی مقتدر و مانند شجره طیبه است و بیدی نیست که با این شرارت‌های احمقانه بلرزد و در توطئه‌های گذشته هم نلرزیده و اگر بخواهید بازهم شانس خود را تجربه کنید بدانید شکست‌خورده‌اید. این مردم از امام آموختند حفظ نظام از اوجب واجبات است و تا آخرین قطره خون پای نظام ایستاده‌اند. 

آیت‌الله خاتمی خطاب به مردم اظهار داشت: شما مردم قلب امام زمان را شاد کردید و از قران و  اسلام دفاع کردید و چه راهپیمایی‌های باشکوهی برپا شد. زبان عاجز است از تشکر از شما خوبان و یک انتظار هم از شما هست که اشرار را شناسایی کنید. کسانی که امنیت و سربلندی نظام اسلامی را می‌خواهند این اشرار را بدون کمترین دلسوزی به مسئولان معرفی کنند مانند برخوردی که اول انقلاب با منافقین شد و مردم وارد عرصه شدند و گاهی پدر، پسر منافقش را معرفی می‌کرد. این آشوبگران را باید خانه به خانه تعقیب و به مسئولان معرفی کرد. 

خطیب نمازجمعه این هفته تهران افزود: خطابم به دستگاه قضایی این است که از اقدامات شما در مقابله با مفسدان اقتصادی تشکر می‌کنیم اما در این قضیه هم مسئولان قضایی با سردسته این باندها و لیدرهای شرارت‌ها و آنها که آدم کشتند و غارت کردند برخورد کنند. به‌عنوان طلبه‌ای که بیش از 20 سال است خارج فقه و اصول می‌گویم معتقدم اینها باغی و محارب‌اند و باید به اشد ماجزات برسند. در رابطه با سیاهی لشکرها هم قاطعانه برخورد کنید تا دیگر هوس نکنند در این شرارت‌ها وارد شوند و همفکران اینها هم عبرت بگیرند. این خواسته عمومی مردم است.

وی افزود: از تدبیرهای ستودنی در این حادثه قطع اینترنت و شبکه‌های خارجی بود. اگر مسئولان می‌خواهند بدانند چقدر این اقدام موثر بوده باید ببینند چقدر دشمنان از قطع اینترنت ناراضی بودند. باید پیام‌رسان‌ها داخلی را تقویت و  اینترنت بومی را راه‌اندازی کرد و در رابطه با شبکه‌های خارجی هم اگر بنا به باز کردن مجدد آنها است نباید کاملا باز باشد چراکه به مردم اغتشاش و جنایت یاد می‌دادند. اگر مسئولان مربوطه در این عرصه کوتاهی کنند، در پیشگاه این مردم و خدا جوابی نخواهند داشت.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
شرایط اقتصادی کشور طوری است که برای ابرازنارضایتی مردم احتیاج به برنامه ریزی نیست
قیمت بنزین سه برابرشده و پیامدهای سوءش بعدا خودشو بیشترنشان میده
البته دشمنان هم مترصداین فرصت ها هستند اما دلیل اصلی به خودمون بر می گرده
Iran, Islamic Republic of
در کشوری که به گفته رییس جمهورش ۶۰ میلیون زیر خط فقرهستن و حقوقشون زیر ۲ میلیون بنزین لیتری ۳ تومان گوشت ۱۲۰ تومان و .... طنز تلخه باید گریست .
Iran, Islamic Republic of
تازه اگر همین بنزین 1500 تومانی هم حساب کنید.پنجاه درصد گران شده چطور انتظار دارید کرایه ها گران نشود.حمل و نقل شهری گران نشود.نمی دانم ولی احساس می شود باقیمانده های فتنه 88 که در دولت هم کم نیستند دنبال ناراضی سازی مردم هستند
Iran, Islamic Republic of
بنزین 1500 تومانی هم حساب کنید.پنجاه درصد گران شده چطور انتظار دارید......

جدا ملت را چی فرض کردند تازه آقای نوبخت میگه سال بعد حقوق ها 15 درصد رشد می کند یا وزیر سشوار کشیده قول میده تا آخر سال !!! حامل ها افزایش نیابد !! خنده دار نیست !! یا روحانی میگه تا دوسال بعدی ما یارانه جدید را می دهیم واونو مثل احمدی نژاد قانون مجلسی نکرده وفقط یه تصویب داخلی دولته !!
Iran, Islamic Republic of
ایا اقای خاتمی معنی گرونی و مشکل اقتصادی و فقر و بدبختی را میداند.زندگی ایشان ایا مثل مردم کوچه و خیابان است که با هزار جور مشکل اقتصادی روبرویند؟...!!1
شمس
Iran, Islamic Republic of
....
ب2
Iran, Islamic Republic of
..l.
ب2
Iran, Islamic Republic of
اینکه قبل از کامنت گذاشتن باغرض درباره احمدخاتمی کمی در مورد وی تحقیق کنند کجایش اشتباه بود؟
Iran, Islamic Republic of
پس مردم نارضایتی خود را از شما چطور بیان کنند؟!!!!
Iran, Islamic Republic of
اعتراض؟ عجب ! برای چی اعتراض؟......
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
قیمت بالا نره حاجی آقا ؟ میشه ؟ پیک موتوری مسیر ۱۲ تومانی را ۲۸ تومان می گیره البته حق داره ، باید ۲ زار برای زن و بچه آش ببره
حسن
Iran, Islamic Republic of
دشمنان ایران از قطع اب و برق و گاز به روی مردم هم ناراضی خواهند شد پس آیا این دلیل بر این است که باید اب و برق مردم را قطع کنیم؟
این استدلال ها نشان از تفکرات غیر منطقی دارد که جامعه را نابود خواهد کرد
Iran, Islamic Republic of
دشمنان ایران از قطع اب و برق و گاز به روی مردم هم ناراضی خواهند شد؟ حالت خوبه .....؟
رضا
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
آشوبگران، ضد انقلاب، گروهک تروریستی منافقین، آمریکا، کشورهای اروپایی، عربستان سعودی، رژیم صهیونیستی، تروریست های داعش، تگفیری ها و گروه های تروریستی برای ما یکی هستند.
اصغر
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
شما کجای کارید قیمتها در حال افزایش هستند.برای مثال هزینه انتقال وجه از 500 تومان شد 900 تومان . و سایر قیمتها نیز اضافه شدند
United Arab Emirates
تازه این مربوط به خود مجموعه دولت هست
بی ربط ترین چیز به بنزین کارمزد کارت به کارت هست
رسول
Iran, Islamic Republic of
نکته ای که هیچکس بدان اشاره ای نکرد اظهارات هفته گذشته امام جمعه تهران اقای امامی کاشانی بود که افزایش قیمت بنزین را تصمیم دولت و مجلس اعلام کرد ولی حتی رهبر هم گفت که تصمیم سران سه قوه بوده ......
Iran, Islamic Republic of
کلیات طرح بوده نه اجرا؟ مفهومه ؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
جناب آقای خاتمی ، مردم اگه میخواستن جنایت و اغتشاش را از فضای مجازی و اینترنت یاد بگیرن ، قبل از اون از یه سری مسئولین خائن و اختلاسگر حی و حاضر ، دزدی و خیانت را یاد میگرفتن . ...
Iran, Islamic Republic of
چیزی که اینجا همه دارند خیلی راحت از ان می گذرند این است که می گویند دولت سهمیه بدهد تا گرانی نشود ولی کسی نمی گوید همین بنزین سهمیه هم پنجاه درصد گران شده.چطور می شود بر فرض که فقط از بنزین سهمیه ای استفاده کرد اجناس گران نشود.مگر حمل و نقل شهری را می شود نادیده گرفت.یا این که می گویند هزینه بنزین 2.5 درصد هزینه خانوار است.می خواهد مدال جهانی به این کارشناسان بدهید اینها با هزینه ها و درامد های خودشان می سنجند وقتی حقوق نجومی دارید بله هزینه بنزین 2.5 درصد است اما یک نفر یا کارگر ایا با حقوق دو میلیون تومان هزینه بنزین 2.5 درصد هزینه زندگی او است.؟
Iran, Islamic Republic of
به بهانه یه مشت اغتشاشگر اینترنت یک کشور و قطع کردیر پس پلیس ضد شورش چیکاره است اینهمه حقوق میگیره واسه چی ؟
سیاوش
Iran, Islamic Republic of
تئوری اقای خاتمی کشوری مانند کره شمالی شدن است.یعنی دقیقا کره شمالی اسلامی
United Arab Emirates
....
کاش رئیسی رای آورده بود، حداقل الان دلار شش هزار تومن بود
Iran, Islamic Republic of
اره اخه نه که تو همه دوره های ریاست جمهوری دلار ۴ برابر دوره رئیس جمهور قبلی نشد واسه همین رئیسی رای میاورد کن فیکون میشد ...!!!!!؟
United Arab Emirates
اتفاقا برای این که از ترس دلار ۶ هزار تومنی تو این هچل افتادیم
Iran, Islamic Republic of
احمدی نژاد بود کمتر میشد .
Iran, Islamic Republic of
متاسفانه قیمتها قطعا بالا خواهد رفت دولت هر چه بگوئید ...
United Arab Emirates
وزارت راه هزینه عوارض بین شهری رو افزایش داده
بانک مرکزی هزینه کارمزد کارت به کارت رو افزایش داده
...
رر
Iran, Islamic Republic of
...
Romania
...
امیر
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
مردم را اقناع میکردن یعنی چی؟ وقتی نماینده ها را که از فیلتر خودشون رد شدن نمیشه اقناع کرد چطور باید یک مسافرکش شخصی که حتی بعلت بی پولی نتونسته ماشینش را بیمه کنه را اقناع کرد.....
همیشه قیمتهابعدازافزایش قیمت بنزین بالامی رفت!دولت این بارابتداازنظارت برقیمتهاسرباززدتانرخ کالاهای اساسی وخانگی چندین برابربالارفت!اکنون مصاحبه می کندوازمردم می پرسدایایک روزبعدازافزایش قیمت بنزین قیمت کالاهابالارفته؟..