پنجشنبه ۹ تير ۱۴۰۱ - 30 Jun 2022
 
۱
۱۱

سردار سلامی: بیش از حد نیاز موشک ذخیره کرده‌ایم

شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۲
کد مطلب: 705864
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه آمریکا در مارپیچ نزولی قدرت قرار گرفته است، گفت: ما به انداز نیاز موشک ذخیره کرده ایم اما ابتدا با منطق خود با جهان سخن می گوییم.
سردار سلامی: بیش از حد نیاز موشک ذخیره کرده‌ایم
به گزارش جهان نيوز، سردار حسین سلامی صبح امروز (شنبه)در مراسم رونمایی از دیوار نگاره های لانه جاسوسی سابق آمریکا با بیان اینکه این مکان سال ها مرکز طراحی سیاست های خصمانه آمریکا علیه ملت ایران بوده است، اظهار کرد: می توان  امریکا را دارای هویتی متناقض تعریف کرد. در اکثر جنگ های بزرگ جهان و در تمام جنگ های چهل سال گذشته در جهان اسلام، امریکا مستقیم یا با واسطه نقش ایفا کرده است. بیش از هشت و نیم میلیون کشته حاصل مداخلات آمریکا در نقاط مختلف دنیاست.

وی ادامه داد: امریکا بزرگ ترین صادرکننده اسلحه است اما روی کاغذ و در گفتار مقامات این کشور، از امن شدن جهان سخن می گویند. امریکا از مقابله با توسعه سلاح های کشتار جمعی صحبت می کند اما تنها کشوری است که از بمب هسته ای استفاده کرده و صدها هزار نفر را در کسری از ثانیه کشت. این کشور توانایی انهدام چند بار کره زمین را دارد اما مانع توسعه انرژی صلح آمیز هسته ای برای ایران می شود. از حقوق بشر صحبت می کند، اما شبانه به خانه های مردم عراق یا عروسی های افغانستان حمله می‌کند.

فرمانده سپاه با اشاره به اینکه از دید امریکا همه جهان باید هزینه ابرقدرتی امریکا را بپردازد، تصریح کرد: همه دستگاه های شکنجه توسط امریکا ساخته شده و به کشورهای دیکتاتوری ارسال می‌کند. از دموکراسی صحبت می‌کند اما همه دیکتاتورها مهره های این کشور هستند. طراحی بیشتر کودتاهای جهان توسط امریکا انجام شده است. آیا رژیمی که طراح کودتاها و برانداز حکومت های دموکراتیک است، می تواند حامی دموکراسی باشد؟از مبارزه با تروریسم سخن می گوید اما رئیس جمهور فعلی امریکا  می گوید که اوباما خالق داعش است.آواره شدن مردم سوریه، ایجاد ناامنی در عراق، سقوط هواپیمای مسافربری ایرانی نشانه هایی از هویت امریکا نیست؟

سردار سلامی همچنین بیان کرد: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، امریکا در فرسایش قدرت قرار گرفته است. نایبان این کشور قادر نیستند از حمایت آمریکا حمایت کنند. آگاه شدن ملت ها و خیزش آنها  علیه آمریکا، موجب شده است قدرت نظامی خود را گسترش دهند اما آمریکا در مارپیچ نزولی قدرت قرار گرفته اند و هرچه بیشتر هزینه می کنند، بیشتر شکست می خورند. آمریکا هزینه می کند اما دشمنان آمریکا موفق می شوند. آمریکا در فلسفه سیاسی خود شکست خورده است زیرا فلسفه آنها مبتنی بر غارت منابع کشورهاست اما چنین فلسفه ای تولید مقاومت می کند. اکنون مقاومت علیه آمریکا سازماندهی شده است و آمریکا نمی تواند از هزینه های خود، سود ببرد.

فرمانده سپاه  با اشاره به اینکه آمریکا استراتژی برای ادامه حرکت خود ندارد، گفت:

آنها دارای قدرت هستند اما توانایی استفاده از آن را ندارند و این یعنی زوال قدرت. آنها قدرت های تروریستی را در افغانستان و سوریه درست کردند و سپس خودشان آنها را خراب کردند. در مقابل، دشمنان آمریکا با اعمال اندکی قدرت، به اهداف خود می رسند و این قدرت ماست. دفاع ما از آزادی، کرامت انسانی و عدالت موجب می شود در ذهن افراد بازدارندگی ایجاد شود.

وی تاکید کرد: آمریکا باید در فلسفه خود بازنگری کرده و ارتباطی نوین با جهان برقرار کند، زیرا جهان بزرگتر از آمریکاست و آمریکا در هیچ زمینه ای اولین کشور نیست و جهان امروز دیگر جهان سلسله مراتبی نیست که یک کشور در راس هرم قدرت باشد. ملت ایران در طلایی ترین دوران حیات خود زندگی می کنند. ایران به هیچ نقطه ای از جهان چشم‌داشت ندارد اما قلمرو قدرت خود را تا آنجا گسترش می دهیم که اگر دشمن بخواهد  از هر نقطه ای علیه ایران عملیات کند، آن مبدا را نابود می کنیم. ما توانایی فنی این کار را داریم. 

وی تاکید کرد:ما در تحریم ها و محاصره ها رشد کرده ایم و صاحب قدرت بوده و توان اعمال قدرت را داریم. دیدید اقتصاد کشور در اثر تحریم ها نه تنها فرونپاشید بلکه جان گرفت. اقتصاد ایران نه متکی به نفت است نه متکی به اقتصاد کشورهای بزرگ. قدرت اقتصادی، سیاسی و نظامی ما به هم پیوند خورده و می توانیم از ظهور قدرت نوینی به نام ایران نام ببریم. اما ایمان حقیقی و باورهای درونی ملت به  موفقیت ایرانیان باعث شده  مردم فاتح قله های دست نیافتنی بوده و راه های سخت را ساده تر طی  کنند. قدرت ما ناشی از حمایت از مظلومان است. ما به اندازه کافی و بیش از نیاز موشک ذخیره کرده ایم و اهداف ما هم مشخص بوده و نیروهای ما هم آماده هستند،  اما ما اول با منطق خود با جهان سخن می گوییم.

منبع:ایسنا
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
تقویت بنیه دفاعی کشور به دست جوانان برومند...
Iran, Islamic Republic of
کاخ سفید با آبادانی ایران مشکل دارد
که آمریکا ازسال 1332 تاکنون با آبادانی و سازندگی ایران مشکل دارد ولی متاسفانه دولت روحانی و برخی مسئولین بی توجهی کردند با آمریکا مذاکره کردند.
Iran, Islamic Republic of
بهترین پاسخ برای تحریم های جدید آمریکا تقویت برنامه موشکی ایران است.
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
ایران در مقابل تحریم‌های جدید آمریکا باید چه اقداماتی انجام دهد؟
بهترین پاسخ برای دربرابرمقابل تحریم های جدید آمریکا تقویت برنامه موشکی ایرانی و توسعه توان دفاعی است.
ممد
United States
موشکهای بزرگتر و قوی تر با برد و ظرفیت بیشتر.... لطفا... مثل موشکهای ۱۳۰ تنی کارگوی ناسا .....!!!!
Iran, Islamic Republic of
نگه ندارید، خطرناکه، کمی از اینها را خرج کنید و به آنها که لایقش هستند، بزنید!
رسول
Iran, Islamic Republic of
پس وای به روزی که بفهمیم چه بر سر نفتکشمان امده !.....وای به روزی که بفهمیم چی شد !!!
Iran, Islamic Republic of
یعنی بیشتر و پیشرفته تر از موشک های "شوروی"؟
رر
France
اسرار نظامي را نبايد فاش كرد!؟
محمد
Iran, Islamic Republic of
سلام درود خدا بر سردار حسین سلامی