يکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱ - 25 Sep 2022
 
۰
۲۱

سردار سلامی: دشمن جرات شلیک گلوله مشقی هم ندارد

پنجشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۱
کد مطلب: 703015
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه سرمایه‌های اصلی هرجامعه‌ای شخصیت‌های بزرگ آن هستند، گفت: دشمن حتی جرات شلیک یک گلوله مشقی به سمت ما ندارد و امروز شکست ناپذیریم.
سلامی: دشمن جرات شلیک گلوله مشقی هم ندارد
به گزارش جهان نيوز، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی دقایقی پیش در کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و بزرگداشت شهدای استان مرکزی که در مصلی‌بیت المقدس اراک برگزار شد، ‌اظهار داشت: ابتدا فرارسیدن ایام ماه صفر که ماه مصایب آل الله (ع) است را به حضور حضار و محبان اهل بیت(ع) که در این لحظه‌های سرشار از روحانیت و معنویت و در این مکان مقدس و در این اجتماع آسمانی و ملکوتی شرف حضور دارند تعزیت و تسلیت عرض می‌کنم، خداوند متعال را سپاسگذارم که امروز به این بنده حقیر شرف و توفیق عنایت فرمود که به پابوس خانواده‌های عزیز شهیدان گرانقدرمان در شهر اراک، استان مرکزی نائل بشوم.

وی افزود: ما همه امروز مهمان آن ارواح طیبه و جاودان که نزد خداوند روزی‌خوار‌ند هستیم، مفتخرم که در جمع مردمان استان مرکزی هستم سرزمین تولد عالمان بزرگ، که در ساختن تاریخ پرافتخار برای ایران و جهان اسلام نقش بی‌بدیل و ممتاز و شاید تکرار ناپذیری را ایفا کرده‌اند، ستارگان درخشان سپهر فقاهت از این سرزمین بسیار هستند، اینجا دیار دانشمندان و اندیشمندان بزرگی است که هر یک پدر شاخه ای از علوم جدید در کشور ما هستند سرزمین مجاهدان بزرگ، شهیدان عالی مقام، رزمندگان دلیر و مردان مومن و زنان عفیف و نجیب و پاک که دامانشان بلد طیبی است ، امروز اراک معطر است، عطر و رایحه دلنواز شهادت و فداکاری و ایثار و گذشت و صبر و توکل از کوچه ها و خیابان‌های شهرهای استان مرکزی مشام هر زنده دلی را نوازش می‌دهد.

سلامی بیان کرد: ما امروز گردهم آمده‌ایم تا از عظمت‌ها و فضیلت‌ها از شکوه یک ملت و از خورشید عظمت‌ها تجلیل کنیم، می‌دانید سرمایه‌های اصلی هرجامعه‌ای شخصیت های بزرگ آن هستند هر کشوری، ملتی به برکت انسان‌های بزرگ، شکوه می‌یابد و عزیز و بزرگ و سربلند می‌شود، هیچ عنصری غیر از وجود انسان‌های بزرگ برای یک جامعه بزرگی به همراه نمی‌آورد، وقایعی در تاریخ هستند که در یک زمان و مکان خاصی به دستان همان مردان و زنان بزرگ اتفاق می‌افتند که آنقدر بزرگ است که نه زمان نه مکان و جغرافیا نمی‌تواند آنها را احاطه کنند زیرا فراتر از زمان و مکان پیش می‌روند و آینده را می‌سازند، عاشورا از این دست وقایع است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد: در یک نیم روز در یک مکانی کوچک اما تمام گوهر هستی؛ ثقل آفرینش و قطب عالم امکان در آن واقعه هنرنمایی می‌کند و فضیلت ها را در قله‌ای قرار می‌دهد که کسی را یارای آن نیست که هرچه زمان می گذرد پیش رونده تر قلب های جدیدی تسخیر می شود.

وی افزود: دل‌های جدیدی تحت تاثیر آن واقعه بزرگ الهی قرار می‌گیرد همه جهان در میدان جاذبه این واقعه قرار می‌گیرد، امام حسین(ع) در مرکز این جاذبه قرار می‌گیرد، اربعین را نگاه کنید نمونه‌ای از این واقعه است.

سلامی ادامه داد: در تاریخ کشور ما هم وقایع بزرگی اتفاق افتاده‌اند که در دامنه واقعه عاشورا قرار گرفته‌اند، وجود حضرت امام خمینی(ره) آن هم از این نمونه و الگوی ممتاز یک شخصیت الهی است، به همین دلیل اینجا را زادگاه خورشید نام نهادند، مرکز آفتاب، سرزمین آفتاب اما من معتقدم شخصیت امام(ره) فراتر از خورشید اما همانند خورشید در آسمان جهان طلوع کرد، تیرگی، کفر الحاد و شرک از جامعه رفت، نور اخلاص با امام در این سرزمین جلوه‌گر شد همانند دریا بود.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: باید چند وقایع را در کنار هم گذاشت تا اندکی از شخصیت امام را بازگو کنند، همانند دریا وسیع، دلی دریایی و صاف که هرچه دشمنان در این دریا سنگ می‌انداختند هیچ موجی ایجاد نمی‌شد، وقتی هواپیماهای رژیم بعث فرودگاه تهران را بمباران کردند آرام گفت مثل اینکه دزدی سنگ انداخته و فرار کرده است، امام گرمابخش به همه بود و عین خورشید نور و گرما می‌بخشید اما همانند دریا هم بود و مانند کوه مقاوم، محکم ایستاد ثابت قدم و استوار یقنا امام تصویری از آیه‌های کلام خداوند بود.

سلامی افزود: امام زنده است که با زمان پیش می‌رود امام نامش معادل انقلاب است همانطور که مقام معظم رهبری فرمود این انقلاب بی نام امام(ره) شناخته نمی شود بنابر این گفتن از شخصیت امام(ره) فراتر از این بیانات است و از برگزارکنندگان که این کنگره را به نام امام(ره) مزین کردند تشکر می‌کنم، امام(ره) نقشی پیامبرگونه و برای عزت دوباره به اسلام حرکت خود را پایه گذاشت و بار دیگر اسلام ناب محمدی با کلام امام و احیای اسلام به دست امام خمینی(ره) صورت گرفت و مسلمانان از میدان‌داری طواغین نجات یافتند.

وی تصریح کرد: امام مجد و عظمت اسلام را برگرداند و صورت فلکی اسلام را به سمت مرکز‌ قدرت عالم تغییر داد، امام هیبت پوشالی و به ظاهر مهیب قدرت‌ها را آنگاه که فرمود "آمریکا نمی‌تواند هیچ غلط بکند" شکست.

فرمانده کل سپاه ‌اضافه کرد: امام(ره) وقتی آمریکایی‌ها به طبس حمله کردند فرمود شن‌ها مامور خدا بودند و وقتی آمریکایی‌ها تحقیر شدند فرمودند این تازه آغاز کار است و وقتی جاسوس خانه سفارت آمریکا انجام شد امام فرمودند این انقلاب دوم بود و امام(ره) هیمنه پوشالی امریکا را در هم شکست و این قدرت امام بزرگ و متصل به روح بلند الهی خدا بود و نام روح الله زیبنده امام راحل بود که روح خدا در کالبد جهان بود که وقتی در کالبد جامعه دمیده شد همه درمسیر این حرکت امام خود را بزرگ دیدند.

وی بیان کرد: این ستایش‌ها هنوز با حقیقت وجودی عظمت امام خمینی(ره) فاصله دارد، شکسته شدن هیبت دشمنان در جنگ در حالی که در جنگ آمریکا، شوروی و کشورهای متحجر عرب در مقابل یک ملت تازه به استقلال رسیده ایستادند و به دنبال شکستن آن بودند امام توانست سدی محکم و شکست ناپذیر بسازد.

سلامی ادامه داد: امام توانست با تکثیر روح خود در پیکر جامعه سدی مستحکم و شکست‌ناپذیر بسازد پس این یک شخصیت جهانی است و معتقدم متعلق به هستی است نه سیاره زمین البته برای مردمی که در اینجا هستند یک افتخار جهانی است، امام(ره) متعلق به بشریت است همان طور که ائمه برای هستی و آفرینش فلسفه خلقت را معنا می‌کردند امام هم همان گونه بود.

وی افزود: این بیرق امامت و ولایت که به دست امام برافراشته شد پس از دفاع مقدس پس از آن که خورشید وجود امام رخ در خاک کشید به دست یکی از شخصیت‌هایی که ایشان هم از فرزندان رسول خدا(ص) و فرزندان فاطمه زهرا (س) است، جانباز سرافراز، دشمن‌شناس، شجاع اهل تدبیر، مدبر به نام  آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای قرار گرفت.

سلامی ادامه داد: دفاع مقدس یعنی جنگ، دفاعی که با شهادت این شهیدان عزیز که 6200 ستاره از ستارگان کهکشان راه نوری بودند شکل گرفت با ابتکار عمل امام پیروزمندانه خاتمه یافت، شهیدان برای ما همه چیز به ارمغان آوردند، اقتدار، امنیت ما، آبروی ما، شرف ما همه و همه در گرو شهادت آنها و صبر خانواده‌های آنها است، ما خاک پای شما خانواده‌های شهدا را می‌بوسیم درود بر صبرتان درود بر خانه‌‌های شما که دروازه‌های بهشت است درود بر شما که به ما همه چیز بخشیدید.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: آن پیکرها که امروز در خاک آرمیده‌اند ستون‌های محکم شرف و عزت ما هستند، این استخوان‌ها ستون هستند، قاعده استقامت ما هستند ایستاده‌اند و در قائله تاریخ شاهد هستند، پاس بداریم حرمت آنها را بدانیم آزادگی ما از کجاست بدانیم چرا دشمن نمی‌تواند یک گلوله کوچک و حتی مشقی را به سمت ما بفرستد.

سلامی افزود: اما باور کنید، دفاع مقدس ما هشت سال نبود، 40 سال است در دفاع مقدس هستیم وقتی رهبرمعظم انقلاب اسلامی بیرق را از امام(ره) بردوش گرفت توطئه‌ها پیچیده‌تر شد و دشمنان به تمام شئون زندگی ما، فرهنگ، جوانان، امنیت، اجتماع، علم، صنعت و اقتصاد ما حمله کردند و دانشمندانمان را شهید و ترور کردند.

وی تصریح کرد: این چه حکمت و نصرتی است، هزاران فرشته ‌ما را در جنگ ها نصرت می‌داد آیا این نصرت در 40 سال جز نصرت های الهی که بر قلب و جان رهبران ما نشست به آنها سکینت بخشید و انها را هدایت کرد تا امت را هدایت کند آیا اگر این صنرت و امدادها نبود ما می‌توانستیم دربرابر این دنیای متراکم که از حوزه های مختلف از همه جا علیه ما توطئه می کردند موفق بشویم؟

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی با حکمت، منطق و روح نبوی و شجاعت علوی و فداکاری حسینی و حلم حسنی جهان را اداره کرد، این مملکت را نه تنها پیش برد می بینیم که قله های علم و فناوری را فتح می کنیم و کشورمان را می‌سازیم و اگر دشمنان تجاوز کنند ساقط می‌کنیم در دریا دنبال می‌کنیم و بعد هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و حرف امام(ره) و رهبرمان ثابت می‌شود و این نصرت الهی است که از ریشه الهی امام امتمان می جوشد و به ما تدبیر می دهد و ما را هدایت می کند و مارا به میدان امداد مردم می‌کشد.

وی بیان کرد: در سیل همه دارایی را به میدان می آوریم و ملت ما تنها نیست و ما شکست ناپذیریم، ببینید چه غوغایی در دنیا اتفاق افتاده است، آنها که می‌خواستند ما عقب نشینی کنیم خود عقب نشسته اند و جوانان ما به میدان آمدند و دشمن را تعقیب کردند و در ارتفاعات بلند بر دشمن سیطره یافتند و بیرق‌های کشورمان را به اهتزاز برافراشتند.

سلامی ادامه داد: دریا، زمین و فضای کشور ما امروز تنها فضا زمین و هوای پاکی است که هیچ یک از آمریکا، صهیونیست و غیره نمی‌توانند در فضا، زمین و دریای این سرزمین نفس بکشند، این امنیت محصول رشادت فرزندان شماست، فرمانده یکی از نیروهای سپاه پاسداران را از همین خطه داریم، سردار پاکپور با رزمندگانش که ما می‌دانیم چقدر تلاش می‌کنند.

وی افزود: در آسمان و در دریا هم همین گونه است، مقام معظم رهبری دیروز فرمود فشار حداکثری دشمن حتما شکست خواهد خورد، دشمن ضعیف شده‌، ما خواهش‌ها، نامه‌های آنها را می‌بینیم، رهبر ما این سرزمین را به کجا کشانده که آنها که می‌خواستند ما را منزوی کنند امروز چه خواهش‌ها می‌کنند و آنها که دنبال براندازی نظام بودند اکنون به یک عکس اکتفا می‌کنند، ایران امروز ایران رهبر است، ایران ولایت است.

سلامی ادامه داد: از همه مسئولان استان، علما، بسیجیان همه رزمندگان، خانواده‌های شهدا، همه و همه صمیمانه تشکر و قدردانی می‌کنیم.

منبع:تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


United Arab Emirates
حضور آمریکا جنایتکار شماره یک درافغانستان، عراق، لیبی، سوریه، یمن و... و ایجاد نگرانی برای منطقه است.
آمریکایی ها جنایتکار شماره یک باید به مقررات بین المللی درخلیج فارس و منطقه خاورمیانه احترام بگذارند.
برخی کشورها درمنطقه مثل رژیم کودک کش صهیونیستی و رژیم کودک کش سعودی مرتکب جنایات جنگی شده اند.
حملات عربستان سعودی دریمن ازسال 2015 تاکنون نتیجه ای نداشته است.
United Arab Emirates
عادل الجبیر، وزیر مشاور در امور خارجه عربستان سعودی سگ دست نشانده آمریکا ازسال 2015 تاکنون همراه با چند کشور دیگر مقابل یمنی ها کم آورده و علیه ایران دروغ می گوید
United Arab Emirates
با آمریکایی ها، کشورهای اروپایی، سعودی ها، اماراتی ها، بحرینی ها، صهیونیست ها و تروریست ها و حامیانشان مثل خودشان رفتار می کنیم
کاری می کنیم آمریکایی ها، کشورهای اروپایی، سعودی ها، اماراتی ها، بحرینی ها و صهیونیست ها پشیمان شوند.
United Arab Emirates
سیاستهای آمریکا براساس سیاستهایست که صهیونیستها آنهاراهدایت می کنند وبایکدیگرمتحدهستند.تازمانی که آمریکا از اسراییل حمایت می کند نمی توان انتظاراین راداشت که این نخست وزیرمثل یک سگ هارپارس نکند!
United Arab Emirates
صهیونیستها آخر پدر سوختههای دنیا هستند خودشان داعش را بوجود آورده، مسلح کرده و به جان مردم مسلمان منطقه انداختهاند و هنوز معالجه مجروحان آنها را برعهده دارند
United Arab Emirates
متاسفانه در کشورمان کسی نیست به آمریکا و کشورهای اروپایی بگویید اگر واقعا داشتن سلاح هسته ای تا این اندازه بد است پس چرا امریکا و کشورهای اروپایی سلاح هسته ای خودشان را کنار نگذارند
دولت روحانی، ظریف، عراقچی، مسئولین و نمایندگان مجلس هم سکوت اختیار کرده اند و در برابر مقابل با آمریکا و کشورهای اروپایی ناتوان هستند.
United Arab Emirates
نبرد ما ازسال 2011 تاکنون با داعش مورد حمایت عربستان و متحدانش یک جنگ جهانی بود.
Iran, Islamic Republic of
درپاسخ به حسن روحانی
درپاسخ به ظریف
درپاسخ به عراقچی
اگر واقعا داشتن سلاح هسته ای تا این اندازه بد است پس چرا که مدعیان حقوق بشرخیانتکار شماره یک تاکنون هیچ اعتراضی به سلاح های هسته ای آمریکا، غرب و رژیم جعلی صهیونیستی نمی کنند و مجامع حقوق بشری خغه خون گرفتند ، هیچ کاری نمی کنند و سکوت اختیار کرده اند؟.
بابائی
Iran, Islamic Republic of
آمریکا، اسرائیل و عربستان ازسال 2001 تاکنون به همراه سازمان های بین المللی عامل جنگ، بی ثباتی و ناامنی درسراسرمنطقه خاورمیانه و جهان هستند و همچنان نیزادامه می دهند.
Iran, Islamic Republic of
آمریکا خودش سلاح هسته ای دراختیار دارد حق صلاحیت مذاکره با ایران، کره شمالی و دیگر کشورهای ندارد....
Iran, Islamic Republic of
در مقابل سعودی ها جنایتکار شماره یک کوتاه نمی‌آییم
Iran, Islamic Republic of
عربستان سعودی جنایتکار شماره یک ازسال 2015 تاکنون همراه با چند کشور جنایتکار شماره یک دیگر به سرکردگی آمریکا جنایتکار شماره یک درسایه سکوت سازمان های بین المللی خیانتکار شماره یک دریمن آدم می کشد...
بابائی
Iran, Islamic Republic of
عربستان، امارات، بحرین، مصر، پاکستان، سودان، آمریکا، انگلیس، فرانسه، سایر کشورهای اروپایی و رژیم کودک کش صهیونیستی در یمن آدم می کشند، عادل الجبیر، وزیر مشاور در امور خارجه عربستان سعودی جنایتکار شماره یک سگ دست نشانده آمریکا جنایتکار شماره یک دنبال محکوم کردن ایران است.
Iran, Islamic Republic of
عادل الجبیر، وزیر مشاور در امور خارجه عربستان سعودی جنایتکار شماره یک سگ دست نشانده آمریکا جنایتکار شماره یک به علت جنایات جنگی و جنایات علیه بشریت درجنگ یمن باید دردادگاه لاهه محاکمه شود.
Iran, Islamic Republic of
که تعداد تروریست های خارجی از طریق کشور ترکیه با کمک مالی برخی کشورهای اروپایی و به ویژه کشورهای عربی به سرکردگی آمریکا که وارد سوریه شده اند به 171400 نفر می رسد که تعداد 51910 تن از آنها توسط ارتش سوریه و هم پیمانانش به هلاکت رسیده و 33847 تن دیگر هم ناپدید شده اند.
Iran, Islamic Republic of
ادعاهای عادل الجبیربی ادب، وزیر مشاور در امور خارجه عربستان سعودی جنایتکار شماره یک سگ دست نشانده آمریکا جنایتکار شماره یک درباره ایران بی پایه و اساس است.
بابائی
Romania
مدعیان امروز کاربرد سلاح شیمیایی درسوریه، شریک جرم جنایات و حشیانه، وحشی گری وغیرانسانی صدام دیکتاتور درجنگ تحمیلی هشت ساله بودند.
Iran, Islamic Republic of
آمریکا جنایتکار شماره یک حق دفاع ازحقوق بشر را ندارد.
آمریکا جنایتکار شماره یک ازسال 1974 تاکنون بزرگ ترین ناقض حقوق بشر دردنیا است.
زیر بار زورگویی آمریکا جنایتکار شماره یک نخواهیم رفت.
آمریکا جنایتکار شماره یک ازسال 2001 تاکنون سر خط تروریسم درجهان است.
Iran, Islamic Republic of
حضور ایران در سوریه به درخواست دولت سوریه است
ایران بنا به درخواست دولت سوریه در خاک این کشور حضور دارد ، بر عکس آمریکا که در سراسر جهان به اقدامات نظامی غیر قانونی علیه سوریه شناخته شده شده است.
Iran, Islamic Republic of
دخالت دولت آمریکا درباره صلح آمیزهسته ای وموشکی ایران و... فقط به خاطر ناتوانی، کوتاهی و سکوت دولت روحانی، ظریف، عراقچی، مسئولین و نمایندگان مجلس بوده است.
Iran, Islamic Republic of
دشمن جرات شلیک گلوله مشقی هم ندارد ولی ما جرات شلیک گلوله مشقی هم داریم