سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - 7 Dec 2021
 
۱
۱

فعال اصلاح طلب: برای هم‌حزبی‌های نجفی متاسفم

شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۵
کد مطلب: 690408
فعال سیاسی اصلاح‌طلب درباره حواشی قتل همسر دوم محمدعلی نجفی گفت: من برای کسانی که ادعای هم‌حزبی بودن با نجفی را دارند بسیار متاسف شدم که به این گونه از او اسم می‌برند و مسائل شخصی را با مسائل سیاسی مخلوط می‌کنند.
فعال اصلاح طلب: برای هم‌حزبی‌های نجفی متاسفم
به گزارش جهان نيوز، محسن صفایی فراهانی فعال سیاسی اصلاح‌طلب در گفت‌وگویی با خبرآنلاین درباره حواشی قتل همسر دوم محمدعلی نجفی گفت: من بسیار متاسف شدم که شخصیت باتجربه و متواضعی مثل آقای نجفی دچار چنین مشکلی شد. در این شرایط که مشکل مدیریتی این‌قدر گریبان‌گیر کشور شده است، یک مدیر باتجربه را این‌گونه از دست دادیم.

وی افزود: این اتفاق دو ضایعه بود، یک ضایعه بُعد انسانی این اتفاق است که باعث مرگ یک انسان شد و ضایعه دوم محروم شدن کشور از داشتن یک مدیر باتجربه بود که دیگر نمی‌توان از او استفاده کرد.

نماینده سابق مجلس ششم با اشاره به شناخت خود از نجفی ادامه داد: من از این اتفاق و پرونده اطلاعات دقیقی ندارم و نمی‌توانم خیلی اظهارنظر کنم، ولی بر اساس شناخت خودم از نجفی و بر اساس برخوردهایی که با او داشته‌ام و حشر و نشر کاری که از نزدیک با وی داشتم، می‌گویم این اتفاق برای خودم به شدت عجیب است، هنوز نتوانستم باور کنم که نجفی توانسته باشد چنین کاری را انجام دهد، مگر آن‌که شرایط آن‌قدر برایش تنگ شده باشد که نتواند اوضاع را کنترل کند.

صفایی فراهانی اشاره‌ای تلویحی به اظهارات برخی اعضای حزب کارگزاران درباره پرونده نجفی کرد و اظهار داشت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ من برای کسانی که ادعای هم‌گروهی و هم‌حزبی بودن با نجفی را دارند بسیار متاسف شدم که به این گونه از او اسم می‌برند و مسائل شخصی خودشان را با مسائل سیاسی و اداری کشوری مخلوط می‌کنند. کسی که سیاسی هست نباید در این شرایط این‌گونه بحث‌ها را باز کنند. زمانی که کمکی که از دستمان برنمی‌آید، بر آتشی که در زندگی نجفی به‌پا شده بیشتر نباید دمید و اگر نمی‌توانیم آتش را خاموش کنیم کنار بکشیم تا دیگری کمک کند.

این چهره سیاسی اصلاح‌طلب ادامه داد: یکی از دلایل عقب‌ماندگی کشور، عقب‌ماندگی افرادی است که مسبب چنین اتفاقاتی می‌شوند. به‌هرحال امیدوارم همه چیز در شرایط مطلوبی حل شود، ضمن این‌که تاسف می‌خورم از اتفاقی که برای آن خانم افتاد و برای نجفی هم ناراحتم که قرار است ایشان را به همین راحتی از دست بدهیم.

صفایی فراهانی در واکنش به صحبت‌های محسن رفیق‌دوست که اتفاق پیش‌آمده برای نجفی را توطئه می‌داند، گفت: من اطلاع زیادی در این باره ندارم، اما در طی این ۲۵ سال اخیر با توجه به اتفاقات مشابهی مانند اتفاقی که برای آقای مهاجرانی افتاد و مطالبی که درباره برخی از بیانات مسئولان گفته شده است، احتمال توطئه نیز وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: نباید یک مدیر کارآمد را به این شکل از صحنه خارج کنیم و کامل از دست بدهیم. این هم نشان‌دهنده عدم عقلانیت و تفکر است، این قسم اتفاقات نه تنها بد است، بلکه برای مدیریت کشور به دور از منطق و عقل است. نجفی با حضورش در شهرداری تهران مفاسد زیادی را آشکار کرد، اما از نظر من آنهایی که آسیب دیده بودند به نوعی خواستند تلافی کرده باشند و این فقط یک احتمال است.

پس از کشته شدن میترا استاد، به دست همسرش محمدعلی نجفی، غلامحسین کرباسچی در اظهاراتی این گزاره را مطرح کرد که قبلا از این ازدواج و حواشی نجفی خبر داشته و آن را به نجفی هشدار داده ولی نجفی توجهی نکرده است. همچنین کرباسچی می گوید در دیداری که در خصوص انتخاب شهردار تهران انجام شده بود، مشکلی که در زندگی خصوصی نجفی وجود دارد را به اصلاح طلبان هشدار داده ولی آنها توجهی نکرده‌اند پس این اصلاح طلبان هستند که نجفی را قربانی کرده‌اند. پس از ماجرای قتل همسر نجفی، اختلافات بین کارگزارانی‌ها و سایر اصلاح طلبان از جمله اعضای حزب اتحاد ملت بالا گرفته است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
این بنده خدا بیشتراز اینکه دلش برای مقتوله بسوزه از مشکل نجفی ناراحته!