پنجشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - 19 May 2022
 
۰

کدام تیم از لیگ قهرمانان آسیا کنار می رود؟

شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۴
کد مطلب: 690334
مهدی تاج به تازگی در مصاحبه ای اعلام کرد یکی از تیم هایی که مجوز حضور در بازی های لیگ قهرمانان آسیا را به دست آورده است در آستانه کنار گذاشته شدن از این بازی ها قرار دارد.
کدام تیم از لیگ قهرمانان آسیا کنار می رود؟
به گزارش جهان نيوز، به همین بهانه با سهیل مهدی مسئول صدور مجوز حرفه ای برای باشگاه ها تماس گرفتیم تا اصل ماجرا را از زبان او بشنویم. سهیل مهدی حرف هایش را این چنین آغاز کرد: ما به تازگی بررسی مدارک باشگاه ها را آغاز کرده ایم و جالب است بدانید همزمان با ما کنفدراسیون فوتبال آسیا بررسی مدارک را رصد می کند.

این کار را به صورت آنلاین انجام می شود و باشگاه ها مدارک را در سامانه بارگذاری می کنند. اگر باشگاهی در بارگذاری مدارک مرتکب تخلف شود باشگاه از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا توبیخ می شود و اگر ما هم اشتباه کنیم مورد مواخذه قرار می گیریم.

به شخصه در مورد صحبت های آقای مهدی تاج نظری ندارم و دوست ندارم اشاره ای به اسم تیم داشته باشم چون در فضای رسانه ای باعث جوسازی می شود به خصوص در این برهه از زمان که تیم ها در حال فعالیت نقل و انتقالاتی هستند. اما هر چهار باشگاه ما که به لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کرده اند دارای مشکلاتی هستند که امیدوارم این مشکلات تا زمان بررسی نهایی پرونده ها حل شود و در نهایت هر چهار باشگاه مجوز حضور در بازی ها را به دست بیاورند.
 
سهیل مهدی ادامه داد: معمولاد سپاهان چون مشکل مالی ندارد به راحتی مشکلات خود را حل می کند. باید به این نکته اشاره کنم این تیم مشکل استادیوم دارد و اگر فصل گذشته به بازی های لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا می کرد باید در استادیوم فولاد شهر به میدان می رفت چون از نظر ما استادیوم نقش جهان هنوز نهایی نشده است. با مدیر عامل باشگاه پدیده به صورت شفاهی صحبت کردم و ایشان گفته مشکل پرونده های مالی این باشگاه در کنفدراسیون فوتبال آسیا حل شده است.

در مورد این تیم هیچ سابقه ای وجود ندارد و زمانی می توان اظهار نظر صریحی داشت که بررسی پرونده تیم نهایی شود. به هر صورت ما کار بررسی مدارک را آغاز کرده ایم و سعی خواهیم کرد بر حسب وظیفه اخلاقی به باشگاه ها کمک کنیم تا با مشکلی مواجه نشوند.

در نهایت شهریور ماه کمیته بدوی در خصوص صدور مجوز حرفه ای برای باشگاه ها تصمیم می گیرد. همان طور که اشاره کردم کنفدراسیون فوتبال آسیا بررسی مدارک از سوی ما را رصد می کند و تصمیم گیرنده نهایی است و اگر مجوز حرفه ای باشگاهی که به لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کرده تایید نشود طبیعتا تیم برای حضور در این بازی ها با چالش مواجه خواهد شد.
 
مسئول صدور مجوز حرفه ای در پاسخ به این سوال که اگر مجوز حرفه ای باشگاهی صادر نشود آن باشگاه برای حضور در لیگ برتر هم با مشکل مواجه خواهد شد یا نه؟ گفت: ما در سال های اخیر تلاش کرده ایم به باشگاه ها در زمینه صدور مجوز حرفه ای کمک کنیم تا باشگاه ها رفته رفته الزامات کنفدراسیون فوتبال آسیا را پیاده کنند.

اما اخیرا صحبت هایی با اعضای هیات رییسه به طور شفاهی داشته ایم که فرصت همراهی پایان یافته و باید جرایم سنگین تری را مدنظر قرار دهیم که اعضای هیات رییسه با آن موافق بوده اند و حالا باید درخواست خود را به صورت مکتوب به اعضای هیات رییسه ارایه دهیم. مثلا در ژاپن اگر تیمی سه بار مجوز حرفه ای را کسب نکند از لیگ برتر کنار گذاشته می شود. جرایم ما تا این جای کار بیشتر درج در پرونده، توبیخ و جریمه نقدی بوده است.
 
سهیل مهدی در پایان در خصوص الزام صدور مجوز حرفه ای برای باشگاه ها گفت: ما پرونده هر 16 تیم شرکت کننده در بازی های لیگ برتر را بررسی می کنیم. دست کم باید برای 8 باشگاه مجوز حرفه ای صادر شود. این فصل چون قهرمان جام حذفی و لیگ برتر یکی است اگر از چهار باشگاهی که به بازی های لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کرده اند تیمی نتواند مجوز حرفه ای کسب کنید اولویت به تیم پنجم و تیم ششم و... داده می شود.

منبع: ورزش سه
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *