جمعه ۶ خرداد ۱۴۰۱ - 27 May 2022
 
۰
حسینی همدانی در خطبه‌های نماز جمعه کرج:

شرکت‌کنندگان در افطاری سفارت انگلیس دشمن‌اند

شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۱
کد مطلب: 686709
حجت الاسلام و المسلمین حسینی همدانی در ادامه از شرکت تعدادی از مسئولان در ضیافت افطار سفارت انگلیس انتقاد کرد و گفت: وقتی مسئولی در افطار سفارت انگلیس در این شرایط بحرانی که آن‌ها دندان‌تیز به ما نشان می‌دهند، شرکت می‌کند آن را حامی دشمن می‌دانیم. حال که دانسته یا ندانسته این کار را کرده باشد.
شرکت‌کنندگان در افطاری سفارت انگلیس دشمن‌اند
به گزارش جهان نيوز، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد مهدی حسینی همدانی، در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه بیست و هفتم اردیبهشت‌ماه در مصلای بزرگ امام خمینی (ره)، با اشاره به سی‌ام اردیبهشت‌ماه روز ولادت امام حسن مجتبی علیه‌السلام در سال سوم هجری قمری بیان داشت: یتیم‌نوازی، حسن خلق، صبوری و شجاعت ازجمله صفات اخلاقی کریم اهل‌بیت (ع) می‌باشد.

وی در ادامه ضمن ارائه شرح مختصری از زندگینامه امام حسن (ع) و نگاهی به حکومت ایشان، اظهار داشت: تاریخ وزندگی امام حسن مجتبی (ع) برای امروز ما بسیار درس‌آموز است.

امام‌جمعه کرج اذعان داشت: پس از شهادت امیر مؤمنان (ع) و آغاز امامت امام حسن مجتبی (ع) عده‌ای بر سرکار آمده و علیه ایشان جبهه واحدی تشکیل دادند و سعی داشتند با کنترل اقتصاد و سیاست، نظام فرهنگی و ارزشی را در دست گرفته و استحاله کنند لذا کار حضرت در این برهه بسیار سخت بود.

رئیس بنیاد مهدویت استان البرز گفت: امام حسن مجتبی (ع) در این دوران سخت مدیریت شیعه، حفظ دین و نشر معارف اسلامی را بر عهده داشت و در مقابل منافقان و طاغوتیان ایستادگی می‌کرد.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی همدانی بابیان اینکه ضعف نفسانی اطرافیان امام حسن (ع) یکی از نقاط موردنظر برای معاویه بود، بیان داشت: بعضی از اطرافیان امام برای معاویه نامه تسلیم می‌نوشتند و برخی نقاط ضعف سیستم امام حسن مجتبی (ع) را به دشمن اطلاع می‌دادند.

وی در ادامه ضمن مقایسه آن دوران با عصر حاضر، گفت: در فتنه ۸۸ نیز این موضوع حادث شد و برخی نقاط آسیب‌پذیر جمهوری اسلامی را به دشمن اطلاع دادند و موضوع تحریم‌های اقتصادی را مطرح کردند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز افزود: در این ایام هم عده‌ای دم از مذاکره و دادن برخی امتیازات ازجمله قراردادهایی مانند برجام موشکی به دشمن می‌زنند و یک عده‌ای هم فشار می‌آورند که در مقابل دشمن تسلیم شویم.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی همدانی خاطرنشان ساخت: در این فضا که عده‌ای انقلابی شهید وعده‌ای دیگر خانه‌نشین هستند وعده‌ای لیبرال ترسو کار را به دست گرفته‌اند آیا باید تقصیر را به گردن امام جامعه انداخت؟

وی افزود: در آن زمان عده‌ای با غوغا سالاری در فضای مجازی و رسانه‌ای برای مردم این باور را به وجود آورده‌اند که اگر با کدخدا باشیم مشکلات حل می‌شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز بابیان اینکه اگر مذاکره صورت نمی‌گرفت عده‌ای سروصدا می‌کردند، گفت: رهبری می‌خواستند که اتمام‌حجت شود و چهره از نقاب دشمن بیفتد، حتی کسانی که از برجام دفاع می‌کردند امروز دیگر از این موضوع دفاع نمی‌کنند.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی همدانی با اشاره به نقض یک‌طرفه برجام توسط آمریکا در سال گذشته ، تصریح کرد: علی‌رغم همه این بدعهدی‌ها عده‌ای هنوز هم دم از مذاکره با شیطان می‌زنند، این سخنان تکرار اشتباهات است که تسلیم در مقابل دشمن مشکلات را حل می‌کند.

وی خاطرنشان ساخت: مردم درصحنه هستند و بزرگ‌ترین قدرت دنیا را تا زمانی که مردم هستند داریم بنابراین از امروز هر پافشاری برای مذاکره با استکبار را خیانت به مردم و ضربه به‌نظام اسلامی می‌دانیم.

وی تأکید کرد: مسئولان در عرصه دیپلماسی و بین‌المللی برای رسیدن به مصلحت ملت نباید حکمت، اقتدار عزت نظام اسلامی را از دست بدهند.

خطیب نماز جمعه کرج با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار مسئولان نظام که فرمودند «جنگ نمی‌شود»، عنوان کرد: عده‌ای علی‌رغم تأکیدات رهبری بازهم از جنگ سخن می‌گویند و با این ترفند سعی در ایجاد فضای مذاکره دارند.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی همدانی متذکر شد: علی‌رغم اینکه دشمن خود اعلام کرده که قصدی برای جنگ با ایران ندارد عده‌ای در داخل القای جنگ می‌کنند و این عده برای فرار از پاسخگویی و سوء مدیریت خود سعی بر پررنگ کردن شایعه جنگ و پرداختن به اهمیت مذاکرات جدید دارند.

وی خاطرنشان ساخت: دشمنان بدانید ملت رشید ایران اهل ترس و سازش نیستند و اگر کج‌خیالی کنید با حملات برق‌آسای ملت رشید اسلامی مواجه می‌شوید و هستی خود را به باد خواهید داد.

نماینده رهبر معظم انقلاب در استان البرز با اشاره به اینکه روز گذشته جنایتکاران پلید سعودی که صهیونیست صفت هستند، حامیان حرمین در یمن را به شهادت رساندند و گفتند مناطق نظامی را به گلوله بستیم، گفت: در ایران هم عده‌ای براثر جهل، خیانت و نادانی حرف‌هایی می‌زنند و چراغ‌هایی برای بیگانگان خاموش و روشن می‌کنند.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی همدانی در ادامه از شرکت تعدادی از مسئولان در ضیافت افطار سفارت انگلیس انتقاد کرد و افزود: وقتی مسئولی در افطار سفارت انگلیس در این شرایط بحرانی که آن‌ها دندان‌تیز به ما نشان می‌دهند، شرکت می‌کند آن را حامی دشمن می‌دانیم. حال که دانسته یا ندانسته این کار را کرده باشد. دشمن بداند ملت ایران نه اهل ترس و نه اهل سازش با دشمن اسن، پس بدانید که اگر اقدامی کنید با حملات پی‌درپی غیورم ندان ملت ایران همراه خواهید شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به صحبت‌های تمسخر انگیز در راستای رفع مشکلات و اختلاف‌نظرهای داخلی، بیان کرد: برخی می‌گویند برای از بین بردن اختلافات داخلی جایگاه ریاست جمهوری و مقام معظم رهبری باهم ادغام شود و شرط مرجعیت را نیز حذف کنیم؛ این به معنای آن است که گوینده اعتقادی به قانون اساسی ندارد و هیچ درکی از نظام جمهوری اسلامی ندارد.

رئیس شورای هماهنگی و گسترش فرهنگ قرآنی استان البرز بابیان اینکه برخی سخن از افزایش قدرت رئیس‌جمهور می‌زنند، گفت: مگر اختیارات رئیس‌جمهور کم است؟ طی ۴۰ سال گذشته چگونه کشور اداره شده است؟ با همین اختیارات کشور اداره شده است.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی همدانی عزم دولت باید رفع مشکلات مردم باشد و باانگیزه جهادی و انقلابی وارد خدمات به مردم شد. باید مدیریت صحیح داشته باشیم تا شاهد پیروزی شویم.

وی با اشاره به سی‌ام اردیبهشت‌ماه روز ملی جمعیت، تصریح کرد: جمعیت به معنای امنیت ملی است و یکی از مسائلی که باید از آن صیانت کرد، منابع انسانی است و دشمنان سعی در تهاجم فرهنگی با کاهش جمعیت دارند و روی موضوع خانواده و ارتباطات فامیلی تمرکز می‌کنند تا اساس و نظام خانواده را سست کنند و آینده کشور را از بین ببرند.

رئیس بنیاد غدیر استان البرز بابیان اینکه امروز ایران با همه تأکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه اقدامات انجام‌شده با پایین‌ترین نرخ باروری در جهان اسلام را به خود اختصاص داده است، خاطرنشان کرد: متأسفانه فیلم‌ها و برنامه‌های موجود در رسانه ملی نیز برخلاف این هدف توصیه می‌کنند.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی همدانی با اشاره به زمان صحیح باروری که از ۱۷ تا ۴۴ سالگی است، گفت: دشمنان به دنبال القای فرهنگ غلط در کشور هستند.

وی در پایان بابیان اینکه جمعیت ثروت و قدرت می‌آورد و تمدن را شکل می‌دهد، گفت:

اگر جمعیت کم باشد، رونق تولید نیز از بین می‌رود و کشاورزی نیز از کار می‌افتد. لازم است که در کشور فرهنگ‌سازی صورت گیرد زیرا نمی‌تواند دانشمند را وارد کشور کرد.
 
منبع:عقیق
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *