چهارشنبه ۱۵ تير ۱۴۰۱ - 6 Jul 2022
 
۰
۹
مصاحبه «معصومه ابتکار» با تایمز انگلیس

دانشجویان فکر می‌کردند اشغال سفارت ارسال پیامی به جهان است/انقلاب ایران آرمان‌گرایانه بود اما زندگی برای مردم به شکل دیگری رقم خورد

دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۸
کد مطلب: 672955
ابتکار: از لحاظ آرمانی، انقلاب اسلامی تغییری نکرده
به گزارش جهان نيوز، «معصومه ابتکار» معاون رئیس جمهور ایران در امور بانوان و خانواده در گفت‌‌وگو با نشریه انگلیسی تایمز که چند روز قبل صورت گرفته، به اظهار نظر پرداخت.

معصومه ابتکار در این مصاحبه درباره مواضع اصلاح‌طلبانه خود گفت: «فکر می‌کنم از لحاظ آرمان‌های انقلابی، تغییری صورت نگرفته است.»

وی در ادامه مدعی شد که انقلاب در برآورده کردن آرمان‌های برخی ایرانی‌ها به ویژه «بانوان» نقصان‌هایی داشته است.

تایمز نوشت: خانم ابتکار که اینک 58 ساله است، در سن 19 سالگی به مدد تسلط به زبان انگلیسی علیه آمریکا صحبت می‌کرد، اما  با گذشت زمان به یکی از طرفداران روابط با غرب و اصلاحات در ایران که از نظر او روح واقعی انقلاب هستند، مبدل شده است.

معصومه ابتکار در زمینه پوشش اسلامی بانوان ایرانی گفت: «استفاده از زور معقول  نیست و کارایی ندارد. ما همواره بر پوشش اسلامی تاکید داریم، اما این حجاب، تنها بخشی از اسلام است.»

به نوشته تایمز، خانم ابتکار در این مصاحبه با اعمال محدودیت بر مخالفان نظام (فتنه گران 88) مخالفت کرد و گفت: «نگرانی‌های امنیتی نباید حقوق شهروندی را نقض کنند. اسلام از حقوق بشر حمایت می‌کند.»

 وی  همچنین در باره ماجرای گروگانگیری و ذکر معیارهای دوگانه آمریکا گفت: «شما باید این رویداد را در بطن ماجرای انقلاب ببینید. دانشجویان فکر می‌کردند اشغال سفارت ارسال پیامی به جهان است و سپس برخی می‌آیند و به آنها می‌گویند که خارج شوند، اما این بحران 444 روز طول کشید.»

ابتکار در بخش دیگر این گفت‌‌وگو اظهار داشت، انقلاب ایران بسیار آرمان‌گرایانه بود اما زندگی برای بسیاری از مردم ایران به شکل دیگری رقم خورد.

وی افزود که ایران با فشارهای داخلی و خارجی مواجه است و از داخل اصلاح‌گرایان با تندروها در جدل هستند و از بیرون نیز خصومت‌های آمریکا و تحریم‌های این کشور وجود دارند.

معاون رئیس جمهور ایران در خاتمه این گفت‌‌وگو درباره سیاست‌های ضد ایرانی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا گفت، تصور دولت ترامپ مبنی بر تسلیم شدن مردم ایران  برابر جنگ اقتصادی اشتباه است.

ابتکار اظهار داشت: «‌ایرانی‌ها برابر این تهدیدها تسلیم نمی‌شوند و آن‌ها مقاوم هستند.»

منبع: فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
متاسفانه شما از آرمان حرف میزنید که رای بیارید و به قدرت برسید ولی در عمل عکس آرمانها حرکت میکنید
Iran, Islamic Republic of
خوبه مملکت داری دست شما نیست وگرنه همین یه ذره هم که مانده را بای میداید مثل برجام
دادخواه
Iran, Islamic Republic of
جيب شما كه داره ميتركه از نعمت انقلاب ميليونها شهيد و مجروح و جانباز و اسيرو دربدر شدن كه شما عشق و حال كنيد در دامن امريكا ايول درجه حماقت ما هم حدي داره
Iran, Islamic Republic of
حاميان و سناتورها و فر مانداران دمكرات شما در امريكا و اروپا از نعمت دلار هاي اين ملت كم بهرمند نشدند
Iran, Islamic Republic of
همه فداي او و قوم وخويشش و اقازادهايش
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
البته اگر امثال تو بگذارند.. مگر تو نبودي سال 90 خودكفايي بنزين داخلي را به بهانه آلودگي آن كه هرگز اثبات نشد به هوا بردي؟...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
ابتکار اظهار داشت: «‌ایرانی‌ها برابر این تهدیدها تسلیم نمی‌شوند و آن‌ها مقاوم هستند.»
....!!!!!!!!!!!