دوشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۲ - 29 May 2023
 
۰
۱

قیمت هر دست لباس آتش‌نشانان چقدر است؟

دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۹
کد مطلب: 670297
رئیس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شورای شهر تهران گفت: سال گذشته قیمت هر دست لباس مخصوص آتش‌نشان‌ها حدود ۸ میلیون تومان بود که این رقم در سال جاری به ۲۰ میلیون تومان رسیده است!
قیمت هر دست لباس آتش‌نشانان چقدر است؟
به گزارش جهان نيوز به نقل از تسنیم، زهرا صدراعظم نوری درباره وضعیت تجهیزات سازمان آتش نشانی تهران اظهار کرد: خوشبختانه بر اساس مصوبه شورای شهر فعلی مبنی بر  اخذ عوارض ایمنی از ساختمان‌هایی که قصد دریافت پروانه ساخت دارند، 2 تا 5 درصد عوارض ساخت به حساب مستقیم سازمان آتش نشانی پرداخت می‌شود که این امر توانسته گشایشی برای سازمان آتش‌نشانی ایجاد کند.

وی با بیان اینکه نیازهای سازمان آتش‌نشانی از این طریق تا حدودی تأمین شده است، ادامه داد: در سال 97 طبق برآوردهایی که سازمان آتش‌نشانی برای تکمیل تجهیزات داشت 21 نرده‌بان در اندازه‌های مختلف از جمله 67 و 52 متری خریداری شده است.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شورای شهر تهران تصریح کرد: تعدادی از این نرده‌بان‌ها تحویل گرفته شده و بخش دیگر در حال دریافت است اما هیچ یک از آنها در گمرک نمانده است؛ با توجه به اینکه همه این خریدها باید با ارز تهیه شود شهرداری تمهیداتی به خرج داد تا تحریم‌ها مانعی ایجاد نکند و در این راستا تأمین ارز را از طریق سامانه نیما انجام داد.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه شهرداری برای تحویل گرفتن تجهیزات مشکلی ندارد، ادامه داد: تجهیزات سفارش داده شده جزو برندهای تجهیزات آتش‌نشانی به شمار می‌آیند و از لحاظ کیفیت و ایمنی کاملا تضمین شده هستند.

صدراعظم نوری درباره تجهیزات فعلی گفت: وضعیت سازمان در خصوص نردبان‌های مورد نیاز بسیار مناسب است؛ از نظر خودرو نیز تاحدودی تأمین هستند اما از نظر تجهیزات فردی مانند لباس نواقصی وجود داشت که سال گذشته از طرق مصوبه مذکور دو هزار دست لباس تهیه شد، امسال نیز خرید لباس در برنامه قرار دارد اما با توجه به افزایش نرخ ارز هزینه آنها بسیار افزایش یافته است؛ سال گذشته هر دست لباس حدود 8 میلیون تومان قیمت داشت که این رقم در سال جاری به 20 میلیون تومان رسیده است.

وی درباره تعداد ایستگاه‌های سازمان آتش نشانی نیز گفت: تقریبا پراکنش ایستگاه‌ها وضعیت مناسبی دارد و قرار است چند ایستگاه  افزوده شود اما یکی از مشکلاتی که وجود دارد موضوع ترافیک و تراکم جمعیت است که بخشی از وقت آتش‌نشان‌ها را هدر می‌دهد اما در عین حال در بسیاری از عملیات‌ها آتش‌نشان‌ها به موقع به محل حادثه می‌رسند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


م. ناظر
Iran, Islamic Republic of
البته این قدروقیمت و ویژگیهایش همه و همه از fireman که رویش نوشته شده نشأت میگیرد و الا اگر فارسی مینوشت "آتش‌نشان" حتی با این لباس نمیشد قالی تکاند، چه رسد که آب حوض بکشیم.