دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ - 8 Aug 2022
 
۰

مقام معظم رهبری تاکنون مرد و مردانه روی حرف خدا و پیغمبر ایستاده است

چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۷
کد مطلب: 659813
آیت‌الله مؤمن با بیان اینکه آنچه از امام (ره) یافتم و دیدم، خدا‌خواهی و راست‌گویی بود، گفت: مقام معظم رهبری تاکنون مرد و مردانه روی حرف خدا و پیغمبر ایستاده است و با کسی رو در‌بایستی نداشته‌اند.
حضرت آقا تاکنون مردانه روی حرف خدا ایستاده
به گزارش جهان نيوز، آیت‌الله محمد مؤمن پیش از ظهر امروز در چهارمین دیدار از سلسله دیدارهای "دیدار با یاران با وفای امام(ره) " در محل شورای نگهبان با تاکید بر اینکه اساس انقلاب بر تبعیت و پیروی از اسلام اصیل پیامبر بزرگوار(ص) است، اظهار کرد: پیامبر به امر خدا، حضرت علی (ع) را در غدیر خم به عنوان ولی امر قرار داد و امامان معصوم هم این راه را ادامه دادند.

آیت‌الله مؤمن تصریح کرد: حضرت رسول (ص) به امر خدا عمل کرد زیرا خدا در قرآن می‌فرماید که ای رسول آنچه از طرف خدا به تو امر شده را به مردم برسان، 70 روز بعد از واقعه غدیر خم، مخالفان اجتماع کردند و باعث شدند تا حضرت علی‌(ع) 25 سال خانه‌نشین شود.
این عضو شورای نگهبان خاطر‌نشان کرد: حتی زمانی که دشمنان مجبور شدند ولایت حضرت علی‌(ع) را بپذیرند، شش ماه بعد جنگ بصره را به راه انداختند و معاویه ملعون و خوارج بدبخت با حضرت علی‌(ع) در افتادند و در ادامه هم امام حسن‌(ع) و سید‌‌الشهدا را به شهادت رساندند، در این میان ائمه هم بیکار ننشستند و مثلا امام صادق‌(ع) بسیاری از تعالیم اسلامی را تبیین کرد.

آیت‌الله مؤمن تصریح کرد: آنچه از روایات ائمه‌(ع) فهمیده می‌شود این است که اگر گرفتاری برای مردم پیش بیاید علما وظیفه دارند واکنش نشان بدهند، وظیفه علما ایستادگی در برابر ستمگران است.

این عضو شورای نگهبان با تاکید بر لزوم عمل به وظایف اسلامی گفت: حضرت امام‌(ره) هم به ندای اسلام پاسخ دادند و در برابر نیروهای ستم‌پیشه شاهنشاهی قیام کردند، ایشان به حرف خدا، پیامبر(ص) و حضرت علی‌(ع) عمل کردند.

وی با اشاره به اینکه امام‌(ره) در طول عمر خود به دنبال خدا و خداخواهی بود، متذکر شد: ایشان با از خودگذشتگی، در سال 57 پایه‌های حکومت اسلامی را پی‌ریزی کردند، و به تدبیر ایشان کشور، کشور خدا، پیامبر و حضرت علی (ع) است.

آیت‌الله مؤمن خاطرنشان کرد: آنچه از امام‌(ره) یافتم و دیدم، خدا‌خواهی و راست‌گویی بود و این باعث شد که شاه ستمگر ایشان را به ترکیه، عراق و فرانسه تبعید کند و امام هم مطالبات انقلاب اسلامی را جهان‌شمول کرد.

وی با اشاره به توطئه دشمنان تصریح کرد: خدای بزرگ اراده کرده بود انقلاب ما را به پیروزی برساند و اینک 40 سال باشکوه از آن می‌گذرد.

این عضو شورای نگهبان گفت: مقام معظم رهبری قبل از انقلاب در مشهد بحثهای حکومتی و ولایتی را مطرح می‌کردند و پس از انقلاب هم حدود 10 سال به عنوان نماینده امام در نیروهای مسلح فعالیت کردند و بلا‌فاصله پس از رحلت امام‌(ره) به عنوان رهبر انقلاب انتخاب شدند و تاکنون مرد و مردانه روی حرف خدا و پیغمبر ایستاده است و با کسی رو در‌بایستی نداشته‌اند.

آیت‌الله مومن با اشاره به سابقه 36 ساله خود در شورای نگهبان خاطر نشان کرد: 27 سال است که به دستور مقام معظم رهبری در شورای نگهبان خدمت می‌کنم و تاکنون راه امام (ره) ادامه پیدا کرده است و امیدوارم این انقلاب روز به روز گسترده‌تر و پایدارتر شود و به دست امام زمان عج تحویل داده شود.

همچنین در این دیدار، سردار نقدی با اشاره به توطئه‌های فراوان دشمنان گفت: تعداد این توطئه‌ها در طول تاریخ بی‌نظیر است اما به حمدالله، استقلال، آزادی و مردم‌سالاری ما در اوج است و با رهبری مدبرانه و شجاعت مقام معظم رهبری به چهل سالگی انقلاب وارد شدیم.

معاون فرهنگی سپاه تصریح کرد: پیشرفت‌های ما در همه حوزه‌های مادی و معنوی چشم‌گیر بوده است، بعد از 40 سال جنگ فرهنگی، امسال بیش از 2 میلیون نفر در پیاده‌روی اربعین شرکت کردند و باعث افتخار است، ما برنامه‌ای را به عنوان شنبه‌های انقلاب شروع کرده‌ایم که هر هفته به یک حوزه و پیشرفتهای آن می‌پردازد و در ادامه آن دیدارهایی تحت عنوان "دیدار با یاران با وفای امام (ره)" ترتیب دادیم تا از مواعظ و بیانات آنها استفاده کنیم.

منبع:باشگاه خبرنگاران پویا
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *