پنجشنبه ۹ تير ۱۴۰۱ - 30 Jun 2022
 
۰
۱

پادویی برای ترامپ ممنوع!

دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۰۳
کد مطلب: 635577
شرایط فعلی اقتصادی و فشار معیشت بر مردم ، بی‌تردید دارای زمینه‌ها و بستر‌های داخلی بوده که در رأس آن سوءمدیریت و غفلت مسئولان در انجام تکالیف و مسئولیت‌ها و برخی لغزش‌ها و وجود فساد و فرصت‌طلبی در نظام اداری کشور بوده است.
پادویی برای ترامپ ممنوع!
به گزارش جهان نيوز، رسول سنایی‌راد در یادداشتی برای روزنانمه جوان نوشت:

شرایط فعلی اقتصادی و فشار معیشت بر مردم که با خروج از برجام و فشار‌های تحریمی، روانی و عملی کاخ سفید و با هدف عاصی کردن مردم ایران و موج‌سواری بر اعتراضات اقتصادی- اجتماعی برای واداشتن مسئولان نظام به مذاکره پدید آمده، بی‌تردید دارای زمینه‌ها و بستر‌های داخلی بوده که در رأس آن سوءمدیریت و غفلت مسئولان در انجام تکالیف و مسئولیت‌ها و برخی لغزش‌ها و وجود فساد و فرصت‌طلبی در نظام اداری کشور بوده است. 

موضوعی که بار‌ها مورد اذعان مسئولان دلسوز کشور و مایه تأسف، تذکر و تأکید برای پیگیری و برخورد قرار داشته و خوشبختانه در هفته‌های اخیر اراده معطوف به حل آن جدی‌تر از قبل به چشم می‌آید که دستگیری و بازداشت ۶۷ نفر از مفسدان و اقدام قوه قضائیه برای گرفتن اذن از رهبر معظم انقلاب جهت تسریع و قاطعیت‌بخشی به روند برخورد قضایی با مفسدان اقتصادی و محروم‌سازی آنان از تخفیف و بخشودگی و تعلیق احکام، موافقت دولت با دستگیری و محاکمه متهمان برخی پرونده‌های سنگین تخلف اقتصادی مثل واردات بی‌ضابطه خودرو‌های لوکس و... از نشانگان این جدیت و تغییر فضای عمومی به نفع قانونگرایی و ضابطه‌مندی می‌باشد. همانگونه که فعال شدن اتاق‌های تصمیم‌گیری و تیم‌های عملیاتی‌سازی و اقدام آثار خود را در مبارزه با احتکار و فرصت‌طلبی نشان داده است. بنابراین، بستر‌های داخلی ایجاد نارضایتی امری قطعی و یقینی است که برخی شتابدهنده‌ها مثل بزرگنمایی هدفمند آن در افکار عمومی توسط شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی به آن ضریب قابل توجهی در تولید بی‌اعتمادی و ایجاد نارضایتی و اعتراض داده است.

همین پیامدها، این پیام روشن را تولید می‌کند که به هیچ عنوان نباید و نمی‌توان این ضعف‌ها و آسیب را کتمان کرد و شناخت و شفاف‌سازی منطقی آن، بخشی از راهکار‌های مقابله، رفع و حل آن است. اما در این بین تمرکز صرف به این بخش از موضوع و غفلت از نقش و خواست دشمن برای تحمیل جنگ اقتصادی که نه‌تن‌ها اتاق عملیات آن را قبل از این در وزارت خزانه‌داری برپا کرده بود، بلکه اخیراً بخشی از توان وزارت خارجه خود را نیز به پیگیری فشار ظالمانه تحریم اقتصادی اختصاص داده و با تهدید و فشار عملی نه تنها از همکاری بانک‌های سایر کشور‌ها برای مبادلات پولی ممانعت می‌کند، بلکه بسیاری از شرکت‌های بزرگ تجاری را وادار به انصراف از همکاری با ایران کرده و با کمک آل‌سعود ائتلاف‌های سیاسی، اقتصادی و حتی نظامی (ناتوی عربی) را برای افزایش فشار بر ایران و مختل‌سازی اقتصاد ملی ومعیشت مردم به‌کار گرفته و برخی از تفاله‌های سیاسی ضدانقلابی و پادو‌های داخلی خود را نیز سازمان‌دهی و برای تبدیل اعتراضات اجتماعی به شورش‌های سیاسی- امنیتی مجدداً در دایره حمایت خود قرار داده و با صراحت از برخی اقدامات آشوب‌طلبانه در داخل حمایت می‌کند. 

نادیده گرفتن و حتی تبرئه دشمن در شرایط فعلی نوعی خدمت و پادویی به نفع او به حساب می‌آید که برای نیل به هدف شوم خود یعنی فشار به کشور عزیزمان و باج گرفتن به شدت محتاج القای فروپاشی در کشور و معتبرسازی آن در اذهان عمومی است. همچنین در این بازی پیچیده دشمن که فشار‌های ظالمانه‌اش را برای به ستوه آوردن مردم متوجه معیشت مردم کرده، تلاش می‌کند مسئولان نظام را که به مذاکره مجدد روی پرونده هسته‌ای و سایر مؤلفه‌های قدرت ملی به عنوان پاداش به روحیه گانگستری و تهاجمی ترامپ بی‌اعتنا هستند، مسئول پدید آمدن این وضعیت معرفی کند، بی‌توجهی به نقشه و هدف دشمن و جهت دادن به بغض و نفرت مردم از دشمن بیرونی به داخل کشور، نوع همنوایی و همراهی خواسته یا ناخواسته با دشمن و کمک به او در نیل به هدف شوم و سیاهش می‌باشد که تشدید شکاف‌ها و تقابل‌ها در داخل و در هم شکستن اراده و توان ایستادگی کشور ایران و تحمیل اراده ظالمانه‌اش برای سازش و تسلیم را دنبال می‌کند. 

برخی از تحلیل‌ها و تفسیر‌های سیاسی در روز‌های اخیر به گونه‌ای است که با فراموشی تعمدی نقشه دشمن و اقدامات خصمانه و ظالمانه‌ای که با کمک پادو‌های منطقه‌ای و داخلی‌اش علیه کشور و مردم شریف ما انجام می‌دهد، تنها بر طبل سیاه‌نمایی و متهم‌سازی‌های بی‌دلیل و به دور از انصاف می‌کوبند که گویا خود را ملزم به پادویی با ترامپ به همراه آل‌سعود و منافقین می‌دانند. حال آنکه پادویی همین تفاله‌های سیاسی، برای رسوایی و روشن شدن سیاست‌های کینه‌ورزانه دشمن کافی است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


تضاد همنوایی با شیطان یا کدخدا؛
Italy
به قول نظامیها گرا دادن به دشمن خیانتی بزرگتر از فرار به سوی دشمن است. در ضمن قرار بود با برجام فتح الفتوح بنمایند دوستان....