کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

آیت الله مکارم:با مفسدان برخوردی سریع انجام شود

18 مرداد 1397 ساعت 16:28

آیت‌الله مکارم شیرازی گفت:خواسته آمریکایی‌ها پای میز مذاکره این است که ایران دستاوردهای هسته‌ای و موشکی خود را کنار بگذارد.


به گزارش جهان نیوز، آیت الله ناصر مکارم شیرازی ظهر پنجشنبه در همایش «نقش روحانیت و مساجد در ارتقای خدمت به مردم» که در مدرسه علمیه نواب مشهد برگزار شد اظهار کرد: آمریکایی ها می گویند ما آماده مذاکره با ایران هستیم اما باید بدانیم خواسته آنها این است که پای میز مذاکره دستاوردهای هسته ای و موشکی خود را کنار گذاشته و  اسرائیل و فرقه های ضاله را به رسمت بشناسیم. 

وی افزود: آمریکایی های به دنبال از بین بردن اسلامیت در نظام جمهوری اسلامی ایران هستند اما به هدف خود نخواهند رسید زیرا مردم ما هوشیار و متحد هستند. دشمن در هفته های گذشته تلاش کرد مردم را به خیابان ها بکشاند اما در این اقدام خود نیز موفق نبود.

مرجع عالیقدر شیعیان بیان کرد: تلاش دشمن این است که ایمان و اعتقاد مردم ایران را از بین برد و آنها را مشغول تحمل کند که باید مردم و مسئولان به این موضوع توجه داشته باشند. 

آیت الله مکارم شیرازی در ادامه به لزوم برخورد قاطع و سریع با مفاسد اقتصادی اشاره کرد و گفت: مردم انتظار دارند با مفسدان برخوردی سریع انجام شود نه اینکه بشنوند رسیدگی به پرونده ها زمان بر است. تشریفات غلط و دست و پا گیر محاکمه مفسدان اقتصادی را طولانی می کند و مردم از دستگاه قضایی راضی نیستند.

وی تاکید کرد: دستگاه قضایی باید با قاطعیت در بازه زمانی کوتاه به پرونده مفاسد اقتصادی رسیدگی کرده و حکم لازم را صادر کند زیرا اگر رسیدگی به یک پرونده چند سال طول بکشد مشکلی حل نخواهد شد و مفسدان به کار خود ادامه می دهند. 

مرجع عالیقدر شیعیان تاکید کرد: انجام برخی اقدامات مانند واردات چند هزار خودرو و اختلاس چند هزار میلیاردی به راحتی انجام نمی شود و مشخص است این افراد با قدرت های نفوذی در ارتباط هستند. باید با این افراد همانگونه که حضرت علی (ع) بدون ملاحظه این کار را انجام دادند صورت گیرد. 

آیت الله مکارم شیرازی گفت: تیم اقتصادی دولت نیاز به تحول دارد زیرا مردم از این شرایط راضی نیستند.چگونه است به چند شرکت ارز دولتی برای ورود اجناسی مانند موبایل داده می شود و آنها پس از واردات این اقلام را با نرخ آزاد در کشور به فروش می رسانند اما وقتی عده ای برای گرفتن مقدار کمی ارز دولتی برای انجام کار فرهنگی مراجعه می کنند به آنها داده نمی شود.گاهی لازم است به خطاها اعتراف و از مردم عذر خواهی کرده و اقدامات توجیه نشود.

وی خاطرنشان کرد: برخورد قاطع با مفاسد باعث آینده ای روشن برای جامعه می شود که باید به این مهم از سوی مسئولان توجه شود.

منبع: مهر


کد مطلب: 633035

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/633035/آیت-الله-مکارم-مفسدان-برخوردی-سریع-انجام-شود

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com