پنجشنبه ۱۶ تير ۱۴۰۱ - 7 Jul 2022
 
۳
۷۸
نگاهی به پیشنهادهای رئیس‌جمهور اسبق برای تغییر وضع جامعه

خاتمی می‌خواهد زمین بازی را عوض کند/ مژدگانا که گربه زاهد شد!

سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۹
کد مطلب: 632561
رئیس‌جمهور اسبق پس از مدت‌ها سکوت در برابر مشکلات ایجاد شده توسط دولت مورد حمایت خود و بی‌عملی نمایندگان طیف اصلاحات، سرانجام در دیدار با تعدادی از نمایندگان ادوار مجلس، لب به سخن گشود اما نه برای پذیرش اشتباهات.
خاتمی می‌خواهد زمین بازی را عوض کند/ مژدگانا که گربه زاهد شد!
گروه سیاسی جهان نيوز، کمال لطفی: رئیس‌جمهور اسبق پس از مدت‌ها سکوت در برابر مشکلات ایجاد شده توسط دولت مورد حمایت خود و بی‌عملی نمایندگان طیف اصلاحات در مجلس، سرانجام در دیدار با تعدادی از نمایندگان ادوار مجلس، لب به سخن گشود اما نه برای پذیرش اشتباهات بزرگی که در معرفی و حمایت از کاندیداهای انتخاباتی مرتکب شد بلکه برای عوض کردن زمین بازی از «پیگیری مطالبات اقتصادی از دولت» به «سیاسی بازی»!

در این مجال به بررسی برخی از ادعاهای وی در دیدار با نمایندگان ادوار مجلس می‌پردازیم:

 
الف) اصلاحات برانداز یا براندازان اصلاح‌طلب!
سید محمد خاتمی در این دیدار تلاش کرده تا با جدا کردن خط «اصلاحات» از «براندازان»، براندازان را مخالف اصلاحات جلوه داده و اصلاحات را سدی در برابر معاندان نظام اسلامی معرفی کند!

اما آیا واقعاً خط اصلاحات از براندازان جداست؟

با بررسی کارنامه اصلاح‌طلبان در فتنه 88 می‌توان این شوی جدید رئیس‌جمهور دوره اصلاحات را بهتر تحلیل کرد. در دوره‌ای که یک انتخابات باشکوه با حضور 40میلیونی مردم برگزار گردید، یاران خاتمی تنها به‌دلیل عدم اقبال مردم به کاندیدای مورد حمایت آن‌ها، بزرگ‌ترین جنایت را در حق مردم مرتکب شده و با اقدامات غیرقانونی وساختارشکنانه خود، موجبات امیدواری دشمن برای ساقط کردن نظام اسلامی را فراهم آوردند!

در هنگامی که دلسوزان نظام بارها از محمد خاتمی و سران فتنه خواستار مرزبندی آن‌ها با دولت‌های متخاصم و گروه‌های مختلف برانداز (از منافقین گرفته تا سطلنت‌طلبان و ریگی و...) شدند، این افراد بدون اعتنا به این مساله، عملاً یا بر آتش فتنه دمیدند و یا با سکوت خود رضایتشان از همراهی این معاندان و براندازان را اعلام کردند!


در کوران فتنه 88، نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به صراحت اعلام کرد که «اصلاح‌طلبان بزرگ‌ترین سرمایه اسرائیل در ایران هستند!» و شیمون پرز، رئیس‌جمهور رژیم کودک‌کش اسرائیل گفت: «اصلاح‌طلبان به نمایندگی از اسرائیل با رژیم اسلامی ایران می‌جنگند!»[1] ممکن است گفته شود که نخست‌وزیر و رئیس‌جمهور رژیم صهیونیستی قصد سوءاستفاده از فتنه 88 را داشته‌اند و این اظهارات ربطی به سران و عوامل فتنه یادشده ندارد! که در پاسخ باید گفت؛ چرا مدعیان اصلاحات نسبت به اظهارات نتانیاهو و شیمون‌پرز کمترین واکنشی نشان نداده و حتی به‌طور شفاهی و نه فقط به تصریح بلکه به تلویح و کنایه نیز اظهارات آن‌ها را نفی نکردند؟!
 
ب) سکوت درباره وعده‌های واهی و انداختن توپ به زمین اشکالات ساختاری!
محمد خاتمی در این دیدار به جای مطالبه از دولت برای دست کشیدن از بی‌اعتنایی به مشکلات مردم و کمر همت بستن برای حل مشکلات، توپ را به زمین ایرادات ساختاری انداخته و مدعی شده است: «مشکلات اقتصادی کشور ریشه‌های تاریخی دارد ولی اشکالات ساختاری هم به آن افزوده است»!


این ادعای وی در حالی است که در دوران انتخابات، با وجود ارائه وعده‌های عجیب و غریب از سوی کاندیدای مورد حمایت اصلاح‌طلبان، اعم از «تحول اقتصادی در صد روز» و... هیچ اعتراضی از سوی خاتمی شنیده نشد و آن چیزی که از سوی وی اعلام شد تنها «تکرار رأی به روحانی» بود!

اگر وی معتقد بوده و هست که مشکلات اقتصادی در کشور به دلیل وجود ایرادات ساختاری می‌باشد، چرا در دوره تبلیغات انتخاباتی در برابر وعده‌های واهی که از سوی کاندیدای مورد حمایت وی سر داده می‌شد و مردم را به بهشتی برین و عاری از مشکلات اقتصادی وعده می‌دادند، سکوت کرده بود؟

آیا وی در آن زمان از ایرادات ساختاری مطلع نبود یا اکنون برای فرار از پاسخگویی در برابر افکار عمومی به دلیل حمایت از روی کار آمدن یک دولت فاقد عملکرد درست در حوزه اقتصاد، این بهانه را تراشیده است؟

 
ج) مژدگانا که گربه زاهد شد!
محمد خاتمی همچنین در این دیدار خواستار «ایجاد فضای همبستگی و نزدیکی تمام جریان‌ها به هم/ تغییر فضای حذف و نفی و دفع یکدیگر با بدبینی و تنگ‌نظری» شده است!

اما مرور مواجهه وی و طیف اصلاحات با منتقدان خود، به‌ویژه در دوره سیاه دوم خرداد، پرده از این ژست دروغین خاتمی برمی‌دارد! گویا ایشان تصور می‌کنند مردم ما حافظه تاریخی خود را از دست داده و چیزی از زمان روی کار بودن دولت اصلاحات و اقدامات آن در حافظه ندارند.

کدام دانشجوی دوره اصلاحات هست که جزمیت‌اندیشی و انحصارطلبی‌های اصلاح‌طلبان در دانشگاه‌ها را فراموش کرده باشد؟ محیط دانشگاه‌ها آنقدر دارای فضای بسته‌ای بود که هیچ منتقد یا مخالف دولت اصلاحات، اجازه اظهارنظر نداشت.

افتضاح مراسم روز دانشجو در سال 83 که رئیس دولت وقت اصلاحات آن را رقم زد یکی از همین نمونه‌هاست که هیچگاه از اذهان دانشجویان و افکار عمومی پاک نخواهد شد. رئیس دولت اصلاحات حتی طاقت تحمل انتقاد طرفداران خود را هم نداشت چه برسد به اینکه مجالی به منتقدین و مخالفین خود بدهد!


ماجرا از آن قرار بود که در مراسم روز دانشجو در دانشکده فنی دانشگاه تهران در سال 83 و در میان صحبت‌های سیدمحمد خاتمی، عده‌ای از طرفداران دولت اصلاحات نسبت به او انتقاد داشتند و همین انتقاد موجب شد تا خاتمی بر افروخته شده و بگوید: «این خلاف دموکراسی است، این چه وضعی است که ایجاد کرده‌اید، مگر شما چند نفر هستید که هو می‌کنید؟ کاری نکنید که بگویم بیرونتان کنند، آدم باشید، گوش بدهید و تحمل کنید.»

چه کسی هست که بخاطر نیاورد در دوران دوم خرداد، سیل انبوه روزنامه‌های موسوم به «زنجیره‌ای» راه افتاد تا هرگونه انتقاد از شخص رئیس‌جمهور و سیاست‌های دولت را در حد کفر بالا برده و با بدترین وجه ممکن، زمینه از میدان به‌در کردن منتقدان و ترور شخصیتی آنان را فراهم کنند؟!

آیا محمد خاتمی، نوع مواجهه اصلاح طلبان با مرحوم هاشمی رفسنجانی را از خاطر برده است که انبوهی از اهانت‌ها به وی در قالب مقالات و یادداشت‌ها و کتب، با مجوز دولت وی منتشر می‌شد تا رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام را مورد ترور شخصیتی قرار داده و زمینه حذف وی از مجلس شورای اسلامی و حتی سپهر سیاسی کشور را فراهم کنند؟ آیا از خاطر برده است که کتاب «عالیجناب سرخپوش» با مجوز دولت وی توسط اکبر گنجی منتشر شد تا اتهام قتل مرحوم حجت‌الاسلام سید احمد خمینی را به مرحوم هاشمی رفسنجانی منتسب کند؟

آیا از خاطر برده است که کاریکاتور یک عالم دینی [اتفاقی که پس از وقایع ملی شدن صنعت نفت در ایران سابقه نداشته است] را تنها به جرم انتقاد از ولنگاری فرهنگی و ترویج بی‌دینی در جامعه، توسط اصلاحات و حامیان آن‌ها در روزنامه‌ها منتشر کردند؟

این موارد تنها گوشه‌ای از 8 سال سرکوب و ترور شخصیت منتقدان در دولتی است که جناب خاتمی سکاندار آن بوده و اکنون ژست تحمل منتقدین را به خود گرفته است!
 

د) اصرار از خاتمی و انکار از ظریف درباره «زندانی عقیدتی»!
رئیس دولت اصلاحات در این دیدار، به جای ارائه راهکار برای حل معضلات اقتصادی، مانند تمام دوران ریاست‌جمهوری خود که «سیاسی بازی» را بر حل معضلات اقتصادی ترجیح داده بود، خواستار آزادی «زندانیان سیاسی و عقیدتی» گردیده است!

فارغ از اینکه آیا وی در جایگاهی قرار دارد که چنین حکمی صادر کند، نکته اینجاست که ادعای وی مبنی بر وجود «زندانیان سیاسی و عقیدتی» بارها نه از سوی مقامات دستگاه قضائی یا امنیتی، که از سوی حسن روحانی و محمدجواد ظریف رد شده است!

به عنوان نمونه، وزیر امور خارجه کشورمان در مصاحبه با چارلی رز، مجری تلویزیون پی‌بی‌اس آمریکا در اردیبشهت 94، با رد ادعای نهادهای بین‌المللی تحت سیطره آمریکا مبنی بر وجود زندانی عقیدتی در ایران، گفته بود: «ما در ایران هیچ‌کسی را به خاطر عقیده‌اش زندانی نمی‌کنیم. افرادی که جرایمی مرتکب می‌شوند یا قوانین کشور را نقض می‌کنند، نمی‌توانند پشت اینکه روزنامه‌نگار یا فعال سیاسی هستند، پنهان شوند»[2]
 

ه) رهبری فراتر از قانون یا در چارچوب قانون!
محمد خاتمی در این دیدار، راهکارهایی برای خروج از شرایط فعلی کشور ارائه کرده که ارتباطی با حل مشکلات مردم ندارد و در نهایت هم جهت مطالبات خود را به سوی رهبر معظم انقلاب نشانه  گرفته است: «با همه وجود از رهبری درخواست می‌کنم که با فرمان و دستورات خود، مسائل و مشکلاتی که امروز کشور را دچار چالش کرده حل کنند»!
اما نکته قابل تأمل در این میان، همان رفتار متناقض خاتمی در مواجهه با اختیارات رهبری است که از ابتدای حضور وی در انتخابات خرداد 76 تا به امروز ادامه داشته است.

وی هرگاه به دنبال گرفتن ژست متفاوت و بازکردن جا برای خود در میان اپوزیسیون بوده، رهبری را محدود در چارچوب قانون اساسی معرفی می‌کرد اما به دفعات این ادعای پوچ خود را نقض کرده و برای حل مشکلات خواستار استفاده رهبر انقلاب از اختیارات فراقانونی خود شده است!

برای تشریح دقیق این مساله تنها کافی است این بخش از دیدار حساس رهبر معظم انقلاب اسلامی با نمایندگان کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ در روزهای آغازین فتنه ۸۸ برای بررسی ادعای تقلب و... را مرور کنیم که در بخشی از آن، مقام معظم رهبری به دوره خاتمی اشاره‌ای داشتند: «جناب آقای خاتمی وقتی سال ۷۶ می‌خواستند کاندیدای ریاست جمهوری شوند، آمدند پیش بنده و گفتند که بنده عقیده‌ام این است که رهبری بایست در چهارچوب قانون اساسی عمل کند. بنده به ایشان گفتم بسیار مطلب خوبی است ولی شما جناب آقای خاتمی، کسی خواهی بود که در آینده بیشترین تقاضاها را برای استفاده از اختیارات فراتر از قانون اساسی رهبری جهت حل مشکلات کشور خواهید داشت. در طول سال‌های ریاست جمهوری، ایشان بارها نامه می‌زدند که فلان مطلب را تنها شما می‌توانید حل نمایید و بنده می‌نوشتم که با توجه به اینکه درخواست شما در چهارچوب قانون اساسی نیست مکتوب بنویسید که موضوع از طریق اختیارات فراتر از قانون اساسی رهبری حل شود و ایشان بارها و بارها چنین مطلبی را مکتوب نمودند.»[3]


***
مستندات بالا تنها گوشه‌ای از تناقضات دنباله‌دار مردی است که روزگاری توسعه سیاسی را بر حل مشکلات اقتصادی مقدم می‌دانست و حامیان وی نیز به وی اقتدا کرده و به‌جای پیگیری مطالبات مردم، پاسخ آن‌ها را با جملاتی نظیر «اگر مرگ موش را هم مجانی توزیع کنند، مردم برای آن صف می‌کشند!»[4] می‌دادند!

هرچند رئیس دولت اصلاحات تصور می‌کند با این سخنان و بازی با الفاظ می‌تواند به‌جای پاسخگویی درباره خروجی شعار «تَکرار می‌کنم» از مسئولیت سیاسی و اجتماعی خود در پدید آوردن وضعیت فعلی شانه خالی کند و به‌جای قرار گرفتن در مقام پاسخگو، ژست مصلح و نصیحت‌کننده بگیرد و مانع از نوشته‌شدن کارنامه بی‌خاصیت نمایندگان امید در مجلس و دولت بی‌اعتنا به مصائب اقتصادی مردم باشد اما حافظه تاریخی مردم به زودی پاسخ این سیاسی‌کاری‌های مستمر وی را به خوبی خواهد داد!
 
پی‌نوشت:
www.yjc.ir/fa/news/4175276
http://www.iran-newspaper.com/newspaper/item/308205
https://www.farsnews.com/printable.php?nn=13930703000864
fardanews.com/fa/news/177972
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
آقای فتنه گر، حکم شما معلوم است. مجریان آن هم معلوم!
چه خودت را به در و دیوار بزنی یا نزنی
Iran, Islamic Republic of
خاتمی و اصلاحات به خدعه ها و ابزارهای فریب مجدد افکار عمومی مسلح هستند .
پس مقابله مستقیم با این جریان ناکارمد و پرادعا بسیار سخت است .
لذا باید مردم را به تاریخ و عملکرد سیاسی اقتصادی دولت اصلاحات و نتیجه تکرارها ارجاع دهیم .
حمله و توهین نتیجه عکس میدهد
Iran, Islamic Republic of
یکی از بهترین دوران مردم دوره هشت ساله خاتمی بود که یادآوری آن دوران هم بیشتر به خاتمی کمک خواهد کرد و لذا بهترین کار سکوت است
Iran, Islamic Republic of
لطفا کلیپ تبلیغاتی هاشمی در انتخابات 84 که شکایت عمومی مردم از وضع اقتصادی و بیکاری گسترده را نشان داد را ببین پس
Iran, Islamic Republic of
با اشتباه محاسباتی که دارند الان را زمان نزدیک به کوتادی فرضی میدانند و دارن برای این کوتادی فرضی نقش کودتاچی فعال رو بازی میکنند و آزادی دارو و دستش رو میخواند
سرگذشت منافق مدینه عبد الله ابن ابی را آویزه گوش کن اگر گوشی مانده باشد
Iran, Islamic Republic of
بسیاری از بدبختی ها مربوط به همان دوران بود، سخنرانی فیلسوفانه به جای عمل به وظایف و رفع مشکلات. همین مشکلات ساختاری زمان خود خاتمی بود یا نبود؟ چرا آن را برای بعدی ها به ارث گذاشتید و دایم سخنرانی و حرافی میکردید؟!
Iran, Islamic Republic of
مفاسد عظیم کرسنت و استات اویل و توتال در دولت خاتمی اتفاق افتاد و 300 نفر از اعضاء دولت اصلاحات اکنون جاسوس BBC , VOA هستن و این به معنای فساد امنیتی در دولت ایشان بود .
Iran, Islamic Republic of
خاتمی با مشارکت در فتنه 88 و خیانت به کشور پرونده خودش را خراب کرد.
Germany
...
Iran, Islamic Republic of
جهان نیوز ناخواسته هر روز محبوبیت سید قلبها خاتمی عزیزو یادآوری میکنه. ممنونیم ازت جهان جان
Iran, Islamic Republic of
مسبب همه گرانی های فعلی و مشکلات اقتصادی امروز خاتمی است که مردم رو به رای به شیخ حسن تشویق کرد.
Iran, Islamic Republic of
خاتمی دوستت داریم
اسناد خیانت
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
ننگ بر فتنه گر.
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
جهلن نیوز جند روزه همه کاراشو گذاشته کنار و گیر به خاتمی داده ولی نمیدونه باعث هر چه بیشتر مطرح شدن خاتمی میشه. محبت مردم قدر شناس ایران به خاتمی از قلب و جانه و با این حرفا بیشتر و بیشتر میشه
Iran, Islamic Republic of
درقرآن از جهنم و جهنمیان زیاد یاد شده؛ ولی در ذهن هیچکس جهنم به جنت تبدیل نشده.«جهنم جهنم است و بهشت ،بهشت»، خاتمی ظالمترین افراد است به انقلاب و جایش انشاالله درقعر جهنم.
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
برادر عزیز حکم بدون محکمه چگونه ممکن است؟ مگر اینکه محکمه و قانون فقط برای ظاهر باشد. و بدون شک هییچ محکمه ای صورت نخواهد گرفت چون حقایق بیان خواهد شد
Iran, Islamic Republic of
بیائید دعا کنیم خدا چهره منافقین خبیث را برای همه مردم ایران آشکار سازد؛ هرچند امروز هم حق چون روز روشن است ولی دلهای مریض و فراری از خدا آنرا نمیبینن.
Iran, Islamic Republic of
با اینهمه اهانت و ممنوع التصویری ولی هر روز به محبوبیت این سید عزیز بیشتر افزوده میشه. خدایا شکر
Iran, Islamic Republic of
هرکه از دیده برفت از دل برود .
Iran, Islamic Republic of
حلوای شیرین یزد سید خندان محمد خاتمی
Iran, Islamic Republic of
انشاالله حلواشو بخوری؛ بگو انشاالله.
Iran, Islamic Republic of
کسانی که منتظر خوردن حلوای دیگرانند حلوای خودشون زودتر خورده خواهد شد
Iran, Islamic Republic of
ان شاءالله .
Iran, Islamic Republic of
سید خندان یا پل رومی !!! خخخخخ.
Germany
ممنوع التصویری که محبوب قلبها شد
بهشت یا دوزخ
Iran, Islamic Republic of
برخی سیاستمداران ایرانی در این دنیا کاری کردند که امکان دارد در دنیای دیگر هیچ ایرانی ئی هوس بهشت رفتن هم به سرش نزند تازه از خدا بخواهند آنها را به دوزخ هم نبرند و همان جا توی برزخ، یک گوشه کناری در حالت بلاتکلیفی روزگار بگذرانند!!!!!!
علی
Iran, Islamic Republic of
مرگ بر خاتمی فتنه گر-اصلاحات یعنی اسلام امریکایی.
Iran, Islamic Republic of
درود و سلام خداوند بر سید مهربان و آفتاب تابان سید محمد خاتمی محبوب قلبها
Iran, Islamic Republic of
پسته خندان و آفتاب تابان سید مهربان محمد خاتمی!!!!!
عباسی
Iran, Islamic Republic of
خداوند ،خاینین به ملت وکشور رالعنت کند.آمین
مردم
Iran, Islamic Republic of
سران فتنه بايد محاكمه واعدام شوند
Iran, Islamic Republic of
وقتی جراتشو ندارین سکوت کنین بهترین کاره چون با این حرفا باعث تمسخر مردم میشین
Iran, Islamic Republic of
هیچ محاکمه ای صورت نخواهد گرفت چون سرها آشکار شود
سرور
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
خاتمی قهرمان امید مستضعفان
Iran, Islamic Republic of
آره دوست عزیز، خاتمی محبوب مستضعفین است! برای همین است که مستکبرین عالم و ایران و پولدار ها و اشراف ها از او و نماینده او (روحانی) بد میگند!!!!!!!!! و مستضعفین در حمایت از او در مقابل تمامی مستکبرین ایستاده اند !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
نتانیاهو : اصلاح طلبان بزرگترین سرمایه اسرائیل در ایران هستن .
Iran, Islamic Republic of
ماهي از سر بگندد
ناصری
Iran, Islamic Republic of
دیگه برای این بازیا خیلی دیر شده چون مردم دیگه هیچ کدام از سردمدارای چپ و راست را قبول ندارن و همه را یک چیز می دانند با روکش های مختلف. خاتمی هم مهره سوخته ای بیش نیست که در دوم خرداد هم عددی نبود چه رسد به حالا که 20 سال هم مسن تر و فرسوده تر شده
Iran, Islamic Republic of
سید محمد خاتمی خالق پیروزیهای سی بر صفر و بیست و یک بر صفر محبوب قلب مردم قدر شناس ایران
Iran, Islamic Republic of
خاتمی اگر توبه نکند و درپی جبران خسارتهای بزرگی که به نظام و مردم زده برنخیزد بازنده دنیا و آخرت است ؛ خسر الدنیا والاخره.
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
خاتمی فتنه گر...
Iran, Islamic Republic of
خاتمی همیشه ماندگار
Iran, Islamic Republic of
خاتمی مهره سوخته است .
Iran, Islamic Republic of
جهان جان اینقدر اقای خاتمی را مطرح و بزرگ نکنید این آقا در میان ما مردم جایگاهی ندارد شما با طرح این موضوعات عملا او را برجسته می کنید این درست نیست بگذارید مطرح نشود و ممنوع التصویر بماند
Iran, Islamic Republic of
بازم از جانب مردم حرف زدید؟
Iran, Islamic Republic of
اگر خاتمی محبوبیت نداشت جهان نیوز هر روز دنبال این نبود که بگه خاتمی محبوبیت نداره و با همین کاراش داره میگه خاتمب محبوبه
Iran, Islamic Republic of
ZRSK یعنی زرشک میوه محبوب افسادطلبان است.
Iran, Islamic Republic of
جهان نیوز ناخواسته محبوبیت خاتمی رو یادآوری میکنه دمت گرم جهان
عمار
Iran, Islamic Republic of
یکی به این آقا بگه کی بود میگفت تکرار میکنم؟
بخش عمده مسئولیت نابسامانیها کسانی هستند که مردم ساده را تشویق کردندبه رای به دولت اشرافیت وتنبل وثروت اندوزان بی دغدغه (امثال شما وآن سلبریتی هایی که خود تقلید گر از غربیها هستند واز خود اراده ای ندارند )...
یونس
Iran, Islamic Republic of
از نظر اصولسوارها
همه ی عالم و ادم بد هستند فقط خودشون خوب و منزه و کاربلدن
مابقی فتنه گر و آشوبگر
اگر یگ زمانی کلمه فتنه و فتنه گر رو از این طیف بگیری عملا هیچ حرفی ندارن واسه گفتن هیچ حرفی فقط بلدن سفسطه و حرفهای تکراری زدن همین .!!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
یکی کلمه فتنه گر و یکی هم جوجه سیروس
جواب یونس---- یزدی زاده
Iran, Islamic Republic of
اگه فتنه و فتنه گر از زبان مابیفته؛ منافق و کافر از زبان ما نخواهد افتاد؛ «الهم نصر الاسلام واهله واخذل الکفاروالمنافقین»
آقا یونس جرائت داری بگو آمین.
Germany
اینقد فتنه فتنه و سیروس جوجه بگو تا ...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
ننگ بر فتنه گر منافق .
Iran, Islamic Republic of
فتنه
Iran, Islamic Republic of
اشتباه! مثبت!
Iran, Islamic Republic of
نقش خاتمی در فتنه 88 و تقابل با آراء مردم و دیکتاتور بودن ایشان غیرقابل انکار است .
عباس گودرزی
سلام اگر حاکمیت با اقتدارمثل اردوغان سران فتنه را به اشد مجازات می رساند و طرفداران آنها را نیز از مجلس و دولت بیرون می کرد وضعیت کنونی پیش نمی آمد آنها که با زبان بی زبانی به آمریکا پیام می دهند که تحریمت را افزایش بده پس باید بدامن آمریکا بروند و مثل منافقین ذلیل زندگی کنند ایرا جای شیر مردانی چون قاسم سلیمانی و سردار فضلی ها و ... است نه جای روباه صفتان میهن فروش
Iran, Islamic Republic of
...
morteza
Iran, Islamic Republic of
سلام
گذاشتن این تصاویر - منظور تصویر خبره - مشکل شرعی داره...
محمد
Iran, Islamic Republic of
از اين تصاوير بدتر هم در خيابانها ديده مي شود شما بايد محتواي مطلب را بگيري اين هم گير الكي به يك رسانه انقلابي است.
Iran, Islamic Republic of
فقط برگشت اقا زادها و اموال بغارت رفته توسط انان از كانادا.امريكا و انگليس.استراليا به ايرا ن و محاكمه چپاول گران خواسته اول است .حصر اينها براي ما نون واب نميشه
Iran, Islamic Republic of
بهترین دوران جمهوری اسلامی در مدت ریاست جمهوری ایشان اتفاق افتاد البته اگر منصف باشید و به آمار و ارقام و شاخص های اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی نگاه کنید و وضعیت کشور را در سال 76 تا 84 بررسی کنید
Iran, Islamic Republic of
خاتمی باید پاسخگوی مشکلات اقتصادی و معیشتی امروز مردم باشد مردم با اعتماد به ایشان... رای دادند و گرفتار وضع موجود شدند.
محمد
Iran, Islamic Republic of
...
عبرت
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
خاتمی زنده باد دشمن او مرده باد
درود بر سید خندان ایران
Iran, Islamic Republic of
خخخخخخخ جوک خوبی بود.
Iran, Islamic Republic of
چقدر مستند نوشته اند ایشان، این گونه مطالب برای تنویر افکار عمومی بسیار خوب است.
Canada
مژدگانی که گربه تائب شد

...
Iran, Islamic Republic of
جهان چرا اكثر خواننده هات دهن چاكند ؟! چه بلائى سر غيرت اين فلك زده ها آوردى ؟! قيامتى هم هست
فریاد
Germany
خاتمی اول باید توبه کنه مگر یادمون رفته سال 88 چه کار کرده اول توبه توبه توبه. تازه انوقت باید بیاد پاسخ این همه خون و خسارت مردمو بده . ...