جمعه ۱۰ تير ۱۴۰۱ - 1 Jul 2022
 
۲
۷۸

کیهان: دم خروس مایک پمپئو از مجلس بیرون زد!

دوشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۳۲
کد مطلب: 632010
در شرایطی که قوه قضائیه برخورد قاطع با تروریست‌های اقتصادی و اخلالگران بازار ارز و سکه را شروع کرده است شاهد گزارش روزهای اخیر کیهان مبنی بر اینکه این برخورد جیغ آمریکایی‌ها و حامیان مفسدین اقتصادی را درآورده است از غیب رسید و یکی از عمله این مفسدین اقتصادی برای رهایی آنان از اعدام، شبهه کهنه و صدها بار جواب داده شده علیه دستگاه قضا را بار دیگر مطرح ساخت!
کیهان: دم خروس مایک پمپئو از مجلس بیرون زد!
به گزارش جهان نيوز، حدود 2 هفته پیش مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در کتابخانه ریگان سخنرانی کرد. این سخنرانی چه به لحاظ محتوا و چه شرکت‌کنندگان، چنان بود که حتی صدای رسانه‌های آمریکایی را هم درآورد. پمپئو در این سخنرانی دروغ‌ها و لجن‌پراکنی‌های ضدانقلاب در فضای مجازی را علیه جمهوری اسلامی و برخی مسئولین و چهره‌های دینی مطرح کرد. پمپئو در بخشی از سخنرانی خود به آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه کشور حمله کرد و مدعی شد وی چند صد میلیون دلار از بیت‌المال اختلاس کرده و در حساب بانکی خود دارد!

محمود صادقی نماینده عضو فراکسیون امید به نیابت از برخی جریان‌های داخل مجلس که خود سوارند و صادقی را پیاده نظام اهداف خود ساخته‌اند تاکنون بارها و در مواقعی که پنجه عدالت بر گلوی مفسدین اقتصادی قرار گرفته بود به میانه میدان آمده است تا با حمله به دستگاه قضا این مفسدین را از مهلکه نجات دهد. اما نکته قابل تأمل ماجرا همنوایی صادقی با وزیر خارجه آمریکا در جوسازی و تهمت زدن علیه دستگاه قضایی کشور است.

طرح چندباره شبهه کهنه و صدها بار جواب داده شده حساب‌های قوه قضائیه در روز گذشته و از سوی محمود صادقی موید نکته‌ای است که ذکر آن رفت، سؤال اینجا است که در این روزها و هنگام برخورد با مفسدین اقتصادی دلیل حمله یک فرد به دستگاه قضا چه می‌تواند باشد؟

سؤال را واضح‌تر می‌پرسیم، آیا اگر فردی خود را در جنگ حامی جبهه خودی بداند از پشت به نیروهای رزمنده خنجر می‌زند و نقش نفوذی دشمن را بازی می‌کند؟! جواب منفی است. در شرایط کنونی جمهوری اسلامی در جنگ تمام عیار اقتصادی به‌سر می‌برد و قوه قضائیه با برخورد با مفسدین اقتصادی در خط مقدم این نبرد حضور دارد.

سخن گفتن از ضرورت مذاکره با آمریکا چنانچه در روزهای گذشته بارها بدان پرداختیم حاوی دو نکته است نخست آنکه نشان می‌دهد مشکلات داخلی نبوده و تروریست‌های اقتصادی تقصیری در این میان ندارند و دوم اینکه آمریکا را به دلیل موفق نشان داده شدن فشارهای اقتصادی بر تداوم این تهدیدها و تحریم‌ها جری می‌سازد.

حمله به قوه قضائیه در شرایط کنونی را می‌توان سومین گام مدعیان اصلاحات در یاری رساندن به دشمن و تشدید تاثیر فشارهای آن بر معیشت مردم دانست.

شبهه‌ای که چندین بار به آن جواب داده شده است!
روز گذشته محمود صادقی در صحن علنی مجلس طی سؤالی از وزیر اقتصاد پرسید: «سؤال من این است که مبلغ سپرده‌گذاری‌هایی که به حساب‌ رئیس قوه قضائیه واریز شده، چقدر بوده و سود حاصله و موارد مصرف آنها از چه قرار است؟»

وی با بیان اینکه مبنای قانونی و شرعی افتتاح حساب‌های سپرده توسط قوه قضائیه چیست، اظهار داشت: اصل 53 قانون اساسی می‌گوید کلیه دریافت‌های دولت، در حساب خزانه‌داری کل متمرکز می‌شود و همه پرداخت‌ها در حدود اعتبارات مصوب به موجب قانون انجام می‌شود.

صادقی ادامه داد: مطابق ماده 13 قانون محاسبات عمومی، وجوهی نظیر سپرده وجه‌الزمان و مانند آنها که به‌طور موقت در اختیار دستگاه‌های مذکور قرار می‌گیرد مادامی که در اختیار دستگاه‌های مزبور است، تصرف بدون رضایت صاحب وجه در حکم تصرف غیرقانونی در وجوه عمومی تلقی می‌شود.

نماینده تهران با بیان اینکه طبق ماده 41 قانون محاسبات عمومی کشور، وجوهی که به وسیله وزارتخانه‌ها و شرکت‌های دولتی دریافت می‌شود باید به حساب‌های مخصوصی که از طرف خزانه افتتاح می‌گردد واریز شود، اظهار داشت: اولاً تصرف قوه محترم قضائیه در وجوهی که از مردم و اصحاب دعوا به عناوین مختلف دریافت می‌شود، مطابق ماده 13 قانون محاسبات عمومی غیرقانونی است. ثانیاً سپرده‌گذاری آنها و عدم واریز به حساب خزانه برخلاف اصل 53 قانون اساسی، خلاف است.

صادقی ادامه داد: ما در شرع و قانون اساسی و سایر قوانین، قواعد محکمی برای احترام به اموال مردم داریم. پیامبر(ص) می‌فرماید حرمت مال مسلمان همانند حرمت خون اوست. چرا به نام اسلام و ولایت فقیه در حق مالکیت مردم تصرف غیرقانونی می‌شود. همین قانون که در اصول 5 و 107 و 110 قانون اساسی، ولایت مطلقه فقیه را مقرر کرده و ما افتخار تبعیت از آن را داریم، در اصل 22 می‌گوید حفظ جان، حیثیت، حقوق، شغل و مال‌اشخاص مصون از تعرض است.

نماینده تهران خاطرنشان کرد: یک زمانی مطابق شرع می‌گفتیم اخذ سود از حساب‌هایی که متعلق به خود افراد است حرام و ربا و جنگ با خداست، امّا اکنون قوه قضائیه اموال متعلق به مردم را سپرده‌گذاری می‌کند و از آنها سود دریافت می‌کند و آن را صرف مسکن و مزایای قضات می‌کند.

صادقی خطاب به کرباسیان- وزیر اقتصاد- گفت: سؤال من این است که مبلغ این سپرده‌گذاری‌ها چقدر بوده و سود حاصله و نیز موارد مصرف آنها از چه قرار است؟

واکنش پزشکیان
مسعود پزشکیان که ریاست اداره بخش پایانی جلسه علنی دیروز مجلس را برعهده داشت، در واکنش به اظهارات محمود صادقی و حمله و اتهام زدن او به قضات شریف کشور با عنوان سؤال از وزیر اقتصاد گفت: شما می‌توانید سؤال کنید، اما نسبت به قضات چنین صحبت‌هایی کردن، درست نیست. شما کل قضات را زیر سؤال می‌برید و این کار صحیح نیست.

وی افزود: در چارچوب صحبت کنید و وارد بحث‌هایی نشوید که بخواهید کل نظام را زیر سؤال ببرید. طوری حرف نزنید و جلسه را به شکلی در نیاورید که همه متعرض بشوند.

به گزارش میزان نایب‌رئیس ‌مجلس تاکید کرد: مطالبی که از پشت تریبون گفته می‌شود طوری نباشد که کل قضات را زیر سؤال ببرد. نوع ادبیات حساب شده و دقیق باشد. این نوع گفت‌وگو از تریبون جمهوری اسلامی با این ادبیات درست نیست.

وزیر اقتصاد: حساب‌های قوه قضائیه از ماده 30 قانون محاسبات عمومی است
مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی در پاسخ به سؤال محمود صادقی نماینده تهران در نشست علنی دیروز مجلس گفت: در اردیبهشت ماه سال 96 وزیر وقت اقتصاد در کمیسیون اقتصادی و در پاسخ به سؤالی در این زمینه به استناد مصوبات شورای پول و اعتبار در سال‌های 1378 تا 1395 صدور مجوز لازم را برای حساب‌های قوه قضائیه و قانونی بودن مراحل آن را اعلام کرد.

وی افزود: این حساب‌ها از محل سپرده‌های موضوع ماده 30 قانون محاسبات عمومی به منظور سپرده‌گذاری و استفاده از سود حاصله بوده که در اختیار قوه قضائیه قرار گرفته است و افتتاح این حساب‌ها به سال 1378 باز می‌گردد و 63 حساب بانکی مقداری است که در طول 20 سال افتتاح و بسته شده است و در هر دوره 3 یا 4 حساب فعال بوده است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: لازم به ذکر است این حساب‌ها همگی به نام قوه قضائیه بوده و صاحب امضا روسای قوه قضائیه بوده‌اند. براساس گزارش خزانه و بانک در سال‌های 78 تا 91 شورای پول و اعتبار در چارچوب قانون موافقت خود را با پرداخت سود سپرده‌ها اعلام کرده و صدور مصوبات شورای پول و اعتبار در طول 20 سال گذشته بیانگر قانونی بودن این اقدامات بوده است.

کرباسیان خاطرنشان کرد: بانک مرکزی از سال 1395 با عنوان رئیس‌شورای پول و اعتبار اخذ مجوز این شورا را برای سپرده‌های قوه قضائیه نیز الزامی ندانسته و عمل کرده است و این روند به گونه‌ای بوده که از حدود سال 78 تاکنون برای این سپرده‌ها صورت گرفته و عمل شده است.

وی اظهار داشت: وجوه موجود در حساب‌های قوه قضائیه وجوه امانی است و به حساب‌های دولت واریز نمی‌شود و زمانی به حساب دولت منتقل می‌شود که حکم قضایی درباره انتقال آن صادر شود.

وزیر اقتصاد و دارایی در پایان گفت: دیوان محاسبات، شورای پول و اعتبار و مجلس شورای اسلامی قانونی بودن حساب‌های قوه قضائیه را تأیید کرده‌اند و من هم در مرجع دیگری نیستم که بخواهم در‌باره آن صحبت کنم.

پس از استماع اظهارات محمود صادقی و مسعود کرباسیان، نماینده تهران اعلام کرد: چون یا وزیر اختیارات ندارد و یا نمی‌خواهد پاسخ دهد، سؤال را به رای نمی‌گذارم و تحقیق و تفحص را دنبال می‌کنم!

شبهه‌ای که وزیر سابق اقتصاد نیز به آن پاسخ داده بود
آبان ماه 1395 علی طیب‌نیا وزیر وقت اقتصاد و دارایی در بخش خبری 20:30 شبکه دوم سیما در ارتباط با شایعات رسانه‌های بیگانه گفته بود: شایعه برخی سایت‌های خارجی که در مورد حساب‌های بانکی قوه قضائیه منتشر کردند و این حساب‌ها را به رئیس‌قوه قضائیه نسبت داده‌اند، قطعا و كاملا ناصحیح است، اين حساب‌ها از بيست سال پيش مربوط به قوه قضائيه بوده است.

طیب‌نیا توضیح داده بود: از 20 سال پیش با هماهنگی خزانه کل کشور و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مجموعه مبالغی با رعایت حدود قانونی و موازین شرعی برای قوه قضائیه به صورت سپرده در سیستم بانکی کشور قرار گرفته است.

این مقام ارشد وقت اقتصادی کشور متذکر شده بود: طبعا به این مبالغ سودهایی نیز تعلق گرفته که البته از اصل پول‌ها به هیچ وجه استفاده نشده است.

وزیر وقت اقتصاد تاکید کرده بود: سود حاصله از مبالغ مذکور، صرفا برای برخی هزینه‌های معین در قوه قضائیه صرف شده است. وی در ادامه بیان داشته بود: بنابراین وجوه حاصله از سود مبالغ سپرده شده قوه قضائیه نزد بانک‌ها، با هماهنگی نهادهایی همچون خزانه کل کشور و بانک مرکزی بوده است و لذا مطالبی که در برخی سایت‌ها در این زمینه منتشر شده صحیح نیست.

بیانیه 210 نماینده مجلس درباره مجوزهای شرعی و قانونی سپرده‌های قوه قضائیه
دی ماه همین سال نیز 210 نفر از نمایندگان مجلس در بیانیه‌ای اعلام کردند حساب سپرده مورد مناقشه به نام «قوه قضائیه» است و از جهات مجوزهای شرعی و قانونی دارای ایراد نیست.

در بخشی از این بیانیه آمده بود: ما جمعی از نمایندگان ملت به نمایندگی از طرف امضاکنندگان این بیانیه درخصوص حساب‌های قوه قضائیه با توجه به اینکه حل مشکلات اصلی مردم در گروی همکاری صادقانه قوای سه‌گانه است، از ریاست محترم قوه قضائیه درخصوص شبهات مطرح شده جویا شدیم. ایشان همه اسناد و مدارک مربوط به حساب‌ها را در اختیار ما قرار داده و ما به دقت آنها را بررسی کردیم و برایمان روشن شد که حساب سپرده مورد مناقشه به نام قوه قضائیه است و از جهات مجوزهای شرعی و قانونی دارای ایراد نیست.

در ادامه این بیانیه تصریح شده بود: طی جلساتی که با ریاست محترم قوه قضائیه داشتیم، همه سؤالاتی که در ذهن نمایندگان بود را با صراحت با ایشان در میان گذاشتیم و ایشان نیز با سعه ‌صدر و با صرف فرصت کافی به این سؤالات پاسخ دادند و ما بهترین روش را همین گفت‌وگوهای صریح و منصفانه مسئولان با یکدیگر می‌دانیم.

نمایندگان تاکید کردند: بار دیگر تأکید می‌کنیم که امروز مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم مشکل اصلی کشور می‌باشد و مسئولان نظام در قوای سه‌گانه باید با اتحاد و همدلی و بدور از حاشیه‌سازی‌ها و مجادله‌های بی‌حاصل سیاسی به دنبال حل مشکلات مردم باشند. بر این اساس هرگونه اقدامی که به همکاری قوای سه‌گانه آسیب برساند را از بین بردن فرصت خدمت به مردم می‌دانیم.

گفتنی است به دنبال انتشار شایعاتی درباره حساب‌های قوه قضائیه و انتساب این حساب‌ها به رئیس ‌دستگاه قضا از سوی یک کانال مرتبط با سرویس‌های جاسوسی بیگانه، محمود صادقی نماینده عضو فراکسیون امید مسئول پیگیری این شایعه شد‌، شایعه‌ای که حتی سازندگان آن به جعلی بودنش اطمینان داشتند.

صادقی همسو با ضدانقلاب و به دروغ مدعی شده بود رئیس ‌قوه قضائیه هزار میلیارد تومان را به حساب شخصی خود واریز کرده است، در واکنش به این قبیل ادعاها وزیر وقت اقتصاد اعلام کرد؛ «از 20 سال پیش، با هماهنگی خزانه کل کشور و بانک مرکزی، مجموعه مبالغی با رعایت حدود قانونی و موازین شرعی به نام قوه قضائیه به صورت سپرده در سیستم بانکی کشور قرار می‌گیرد و سود حاصله از آن در هزینه‌های مشخص در قوه قضائیه استفاده می‌شود.»

این شبهه بار دیگر و علیرغم پاسخ‌های متوالی ارائه شده و شهادت نمایندگان مجلس مبنی بر قانونی و شرعی بودن این حساب‌ها دیروز از سوی صادقی بار دیگر مطرح شد تا روشن شود که او هدف دیگری از پیگیری این شبهه دارد و این هدف چیزی جز نجات تروریست‌های اقتصادی از مجازاتی که قوه قضائیه به دنبال اعمال آن است نمی‌باشد.

نکته آخر آنکه انتقادات به حق نسبت به عملکرد قوه قضائیه کم نیست و نمایندگان مجلس باید تریبون بیان این انتقادات و مطالبات باشند و از دستگاه قضایی برخورد سریع‌تر و قاطع‌تر با مفسدان اقتصادی را طلب کنند نه آنکه تکرار کننده دروغ‌ها و لجن پراکنی‌های سخیف امثال پمپئو باشند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


taha
من خیلی سر در نمی یارم از این اصطلاحات ولی به نظر میرسه وجه الضمان درست باشه نه وجه الزمان؟!!!
Iran, Islamic Republic of
چرا کیهان از تحقیق و تفحص در این مورد میترسد
United States
چون کیهان با پول بیت المال اداره میشه
Iran, Islamic Republic of
با پول بیت المال، خیلی چیزها اداره میشود که ایرادی ندارد. بیت المال، برای اداره امور عمومی است و یکی از آن ها، رسانه. البته سوای این مسئله، کیهان روزنامه است که مردم میخرند و بابتش پول میدهند. یعنی پول بیت المال نیست. اما اگر بود هم، عرض کردم مشکلی نبود.
Greece
هر چیزی از بیت المال برای هر کسی اداره میشه باید قطع بشه . چه اصلاح طلب چه اصولگرا
Iran, Islamic Republic of
حالت خوب نیست متأسفانه. بیت المال، یک واژه کلی است. بخشی متعلق به مردم، و بخشی متعلق به حکومت اسلامی است. هر دو هم، اختیارش در دست نایب حضرت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف است.
از این بابت میگم حالت خوب نیست که اگر قرار باشه هیچ پولی از بیت المال خرج نشه، تمام حکومت های دنیا اعم از اسلامی و غیراسلامی، باید تعطیل بشه!
محمد علی
Iran, Islamic Republic of
کدام مردم !!!!!!!!!!؟ سری به نهاد های خاص بزن ببین چقدر کیهان می خرند با بودجه بیت المال
United States
چون کیهان با پول بیت المال اداره میشه
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
اتفاقا کیهان از تحقیق و تفحص نمیترسه و لی سیوال اینجاست که... جناب صادقی اخیرا بابت انتساب همین اتهام به قوه قضاییه رسما عذرخواهی کرده بود ...
United States
اگر عذر خواهی کردن بود که دوباره پیگیری نمی کرد پس چرا چند ماه اول این میان را کتمان میکردند و میگفتند دروغ است ولی وقتی اسناد پایش به اینترنت باز شد یواش یواش آقایان پاسخ دادند و بدنبال درست کردند شرعیاتش افتادند اگر نماینده هم قانع شده باشد فکر نمی کنم مردم قانع شده باشند و آشخاصی که پولهایشان در قوه قضاییه به ضمانت گذاشته شده است راضی باشند اگر سودی دارد باید به صاحب پول داد نه کس دیگر
Greece
اقای شریعتمداری مگر مملکت ارث پدرت هست ؟ هسچ کسی کاری نکنه . هیچ کسی هیچی نگه . بابا مگر زندانی گرفتید ؟ اقا من تفکرم با شما یکی نیست باید برم خودم را بکشم یا حتما از ایران برم ؟...
Iran, Islamic Republic of
معلومه كه امريكا عصباني ميشود چراكه جيب اقازادها در امريكا و مقصد نهايي دلار ها به غارت رفته امريكاست و با اين پولها حداقل ده ميليون شغل در يك سال ايجاد ميكند
Iran, Islamic Republic of
به چه دلیل مجلس فاقد ضوابط و چهارچوب حقوقی و جزا برای منع افترا و تهمت و خیانت است ؟
Iran, Islamic Republic of
دادستان باید از او سند و مدرک بخواهد
Iran, Islamic Republic of
ادبیات کیهان
یکی از عمله این مفسدین
دم خروس مایک پمپئو از مجلس بیرون زد
نفوذی دشمن
کیهان جان حیا کن این ادبیات را رها کن
مجتبی
Iran, Islamic Republic of
باز هم اصل موضوع فراموش میشه و به ادبیات گیر داده میشود.
راهکاری همیشگی برای فرار از اصلاح طلب ها.
ضرب المثل هم یک جزء از ادبیات هست.
یزدی زاده
Iran, Islamic Republic of
درقانون شرع ودرقانون اساسی به هیچ کس اجازه نداده چون نماینده مجلس است به دیگران تهمت بزند؛....

Iran, Islamic Republic of
تهمت نیست اسنادش بررسی شود اگر مغایر بود مجازات شود اگر نبود تشویق شود
Iran, Islamic Republic of
تهمت هست. اسنادش بررسی شد. جواب هم داده شد. مونده مجازات این نماینده بسم الله. حرف زدی عمل کن.
United States
مردمی که پولهایشان در بازداشت و ضمانت است راضی نیستند که سود پولشان را کس دیگری بردار و خرج کند .شما بهش میگن حق الناس
نقی
Iran, Islamic Republic of
به بقیه حضرات اجازه داده تهمت بزنند ویا از طرف ملت صحبت کنند کی وکالت ملت را به این حضرات دلواپس مخالف دولت داده
Iran, Islamic Republic of
ادبیاتش مشکلی نداشت. واقعیات زشت رو گفتن، مشکل داره؟!...
Iran, Islamic Republic of
ادبیات کیهان، صفات افسادطلبان، منافقان، و نوکران آمریکاست. واقعیت زشت خودتون رو گفته. نباید ناراحت بشید!
Iran, Islamic Republic of
عجب؟؟؟ یعنی با این نوع بیان مخالفین؟؟؟ پس چطور وقتی توسط رییس جمهور منتقدین با شنیع ترین الفاظ مورد خطاب قرار میگرفتند سوت و کف و دست و هورا داشتین؟؟؟ یادتونه... بی شناسنامه و ترسو .وغیره؟؟؟
محمد
Iran, Islamic Republic of
واقعا هم مخالفین دولت بی شناسنامه هستند ونام اصلی نمی گذارند و....
Iran, Islamic Republic of
...
علی
شریعتمداری یک ....حیله گراست قبل از وزیر خارجه آمریکا وصادقی نماینده مجلس این رییس جمهور محبوب شریعتمداری (احمدی نژاد) بود مطرح کرد وبه حق هم مطرح کرد انبوه پرونده ها وفسادها همان ضرب المثل (مشت نمونه خروار) است
مجتبی
Iran, Islamic Republic of
وقتی مجلس و وزرای دولت میگویند قانونی هست, پس چرا اینقد حرف مفت میزنید.
...
Iran, Islamic Republic of
حیله گر، خاتمی فتنه گر منافق است.
محمد
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
شریعتمداری، خار چشم کفار و منافقین داخلی است. حرف هایش هم، مستند و با دلیل است. جوابی ندارید.
Iran, Islamic Republic of
./..
Iran, Islamic Republic of
کیهان درست است به نماینده مجلس عمله و دم خروس آمریکا میگی؟
مجلس مگر در راس امور نیست؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! سوال حق نماینده نیست؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! مجلس مگر ناظر بر دوقوه دیگر نیست؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!مگر نماینده مجلس از فیلتر شورای نگهبان رد نشده است؟
این نوع صحبت کردن توهین به مجلس و خانه ملت نیست؟
Iran, Islamic Republic of
سوال حق نماینده است ولی نوکری دشمن و مطابق خواسته ترامپ صحبت کردن حق نماینده نیست بلکه اقدام بر علیعه امنیت ملی است
Iran, Islamic Republic of
این که شما میگید اتهام است مدک و سند شما چیست؟ اصل بر برائت است
Iran, Islamic Republic of
همین سادگی شماهاست که کار دست ملت وکشور داده.
عباسی
Iran, Islamic Republic of
مدرک ازاین بالا تر وقتی وزیران سابق ولاحق اقتصادی،اعلام می کنندمطابق قانون، تخلفی صورت نگرفته .البته بیدارکردن کسی که خودش را به خواب زده بی فایده است.
جواب09.15
Iran, Islamic Republic of
همراهی با سخنان پمپئو ؛در تریبون مجلس?!
Iran, Islamic Republic of
اگر اصل بر برائت است، چرا قبل از اثبات، به قوه قضاییه اتهام میزنید؟ مگر میگید اصل بر برائت است؟ خب شما باید سند بیاورید که قوه قضاییه تخلف کرده. بر اساس کدام سند و قانون، تهمت زدید؟!
United States
نوکری پوتین چی ؟
Iran, Islamic Republic of
نوکری پوتینم بده. ولی نوکری آمرکیا که جنایتکار جهانی است و به مردم ایران و نظام اسلامی فشار می آورد، هزار بار بدتر، و مشمئزکننده تر است.
مرگ بر آمریکا و رژیم صهیونیستی
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
مجتبی
Iran, Islamic Republic of
کدام خانه ملت.
نماینده های تهران فقط صدای مناطق بالانشین هستند. وقتی لیستی وارد مجلس میشوند.
جواب9.33
Iran, Islamic Republic of
این نماینده ایکه خودتو براش جر میدی؛ قبلا همین سئوال را مطرح کرده بود و وزیر اقتصاد درصحن مجلس بهش جواب داده بود و همه نمایندگان از قانع شده بودند؛ پس معلوم میشه این نماینده ...که مجددا سئوال رو مطرح میکنه دقیقا برای ضربه زدن به قوه قضائیه است.
Iran, Islamic Republic of
اصلا اینگونه که شما دوست عریز میگوید نیست حتما باید بررسی شود طبق خواسته رهبری فساد در هر کجا باشد باید با ان مبارزه شود حتی در قوه قضاییه
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
روتون سياه ! جنجال نيوزى هاى عزيز ! چطور وجدانتون اجازه ميده دست ببريد توى نوشته ها ؟!
اين رفتارها اصولاً كودكانه است و نشانه اى از نرسيدن به بلوغ ! و همچنين نداشتن منطق ! من تا اونجائى كه يادم مياد انقلابى نماهاى افراطى هميشه بجاى مغزشون از مشت و دهن گ…استفاده ميكنند . آخه لامروتها اگه تحمل بعضى از متن ها را نداريد يا باعث فشار و سوزش تون ميشه خب چه اشكالى داره به سردبير عتيقه تون بگيد تا وارد گود بشه و يكى يكى جواب خواننده ها رو بده ؟! درسته مرسوم نيست ولى براى شما كه مهم نيست ، مهم اينه كه سوزش تون رفع بشه ! درسته آقاى دكتر ؟!
Iran, Islamic Republic of
قوه قضائیه در واجهه با مفسدین اقتصادی و رانت خواران بسیار بد عملکرده نتیجه دادگاه بابک زنجانی چه شد چرا امیر منصور آریا فورا اعدام شد؟ ماجرای بقایی؛ مشایی و... چه شد؟
مجرمان خورد به اشد مجازات می رسند اما دم کلفتان نه!
Iran, Islamic Republic of
سود حاصله از مبالغ مذکور، صرفا برای برخی هزینه‌های معین در قوه قضائیه صرف شده است یعنی چه؟ این هزینه ها را شفاف مطرح کنید تا همه مردم بدانند؟
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
مطهری و صادقی سربازان وطن!
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
سرباز وطن كسي است كوفت داخلي رو به گورا ترين طعام اجنبي تر جيح ميده نه كسي كه اموال ودارايي مردم و بيت المال رو غارت و به امريكا و استراليا ميفرسته كه اقا زادها حال كنند
Iran, Islamic Republic of
سفسطه نکن دارن جلوی فساد را میگیرند پس بذار بررسی بشه اون وقت اظهار نظر بفرمایید
Iran, Islamic Republic of
سفسطه میدونی چیه؟! بررسی کردند. ویزر هم جواب داد. 2 بار هم جواب داد. خب الان، تکلیف نماینده ... و شما چیه به نظرت؟!
Iran, Islamic Republic of
مرگا به من که با پر طاووس عالمی
یک موی گربه وطنم را عوض کنم!!!!!!!
جواب09.44
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
یکی نیست ...؟
Iran, Islamic Republic of
کیهان حیا کن
دم خروس مایک پمپئو از مجلس بیرون زد!
یعنی چی
هرچه از ذهن000 گذشت را که نباید تیتر کرد.
جواب9.55
Iran, Islamic Republic of
تو حیا کن که هنوز فرق دوست ودشمن رو نفهمیدی
Iran, Islamic Republic of
هر چه از ذهن گذشت نبوده. واقعیت بوده. صادقی نماینده فهرست امید ... ادامه حرف مایک پمپئو را زده.
ali
Iran, Islamic Republic of
کیهان و جهان نگاه به کامنت ها بیانداز برای یه بار هم که شده این قضیه شفاف سازی بشه اگه به استناد حرف نماینده گرمسار نگند به مردم چه ربطی داره
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
... قوه قضائیه باید علیه این اقا اقامه دعوا کند تا دیگر تکرار نشود
Iran, Islamic Republic of
به نظرم دم اژدهاي هفت سر بيرون زده !
كيهان
پسر كنجكاو
Iran, Islamic Republic of
...
حزب الله
آمریکایی های مفلوک شکست خورده می خواهند از هر راهی که شده در ایران ناآرامی ایجاد کنند کارشان این است اما بعضی مفسدان داخلی نافهم ، بی اطلاع و احتمالا کینه دار این حرفهای آمریکاییان ران نشخوار می کنند بدون اینکه عاقبتش چه هست چه می شود این آدمهای بی غیرت کاری از پیش نمی برند وای وای وای بر تکذیب کنندگان حق ... .
United States
والله سگ امریکا شرف داره به پوتین کثیف و روسیه ملعون . برو تاریخ بخون روسیه باعث بدبختی بیشتر شده یا امریکا باعث ابادی؟!!!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
بسمه تعالی

اولاً طرفدار آمریکا، سرباز شیطان بزرگ است. شما الله را نمیشناسید. خدای شما، آمریکای جنایتکار نابودشدنی است. اسم الله را نیاور که از دروغگویانی چون تو، پذیرفته نیست.
ثانیاً، معنای شرف را هم عوض کردی. شرف، به اخلاق و ادب است. روسیه چه کار دنیا کرده در قرن معاصر؟ آمریکا چه کرده؟ ترور دانشمندان، ترور مردم، آزمایش سلاح های جدید در آسیا و آفریقا، دخالت در کره، دشمنی با اسلام، ایجاد داعش، براندازی و تلاش برای آن در کشورهای مخالف و ...، همه از اعمال این دولت شیطانی است. بدان که همه مسلمین و حق طلبان عالم، آمریکا را محو خواهند کرد.
مرگ بر آمریکا
مرگ بر رژیم صهیونیستی
Iran, Islamic Republic of
...
عمار
Iran, Islamic Republic of
دشمن اگر در داخل نفوذی وسرباز نداشته باشد هرگز نمیتواند به کشور ضربه بزند.
نیروهای امنیتی باید فعال تر شوند وافراد نفوذی وبعضا کارگران بی جیره ومواجب دشمن را شناسایی کنند وآنها را از مراکز تصمیم ساز وموثر در بدنه اجرایی کشور دور سازند.
Iran, Islamic Republic of
...
سید
Iran, Islamic Republic of
در فضایی که دروغ را مثل آب خوردن در فضای مجازی پخش می کنند ! حق گویی سخت و حقگویان اندکند ! ...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
افرین خوب بود