دوشنبه ۶ تير ۱۴۰۱ - 27 Jun 2022
 
۰

طرح جدید حجاریان؛هسته گزینش اصلاح‌طلبان!

دوشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۲
کد مطلب: 624316
سعید حجاریان طرحی برای اصلاح طلبان ارائه کرده که طرحی برای گزینش و تفتیش عقاید اصلاح‌طلبان به نظر می‌آید.
طرح جدید حجاریان؛هسته گزینش اصلاح‌طلبان!
به گزارش جهان نيوز، سعید حجاریان در گفت‌وگو با روزنامه اعتماد، اصلاحات را نیازمند نهادی دانست که خطوط قرمز مشخص کند و اصلاح‌طلبان را ملزم به رعایت این خطوط سازد.

وی از ویژگی‌های افراد واجدصلاحیت عضویت در این حلقه اصلی اصلاحات را این می داند که نباید هیچگاه گذر مواضعش به سمت اصولگرایی بوده باشد!

حجاریان رویکرد انحصارطلبانه نهاد مورد نظر خود برای رهبری اصلاح طلبان را اینگونه توصیف میکند:
" اگر هسته سخت اصلاحات تشکیل شود دیگر محال است برخی افراد جرات کنند و کار موازی انجام دهند؛ وقت دیدار خصوصی بگیرند و برای بستن لیست موازی بازیگر سناریوی غیر شوند. دیگر سخت است نیروهای درجه چندم، از موضع رهبری جریان اصلاحات سخن بگویند".

حجاریان گریزی به اختیارات وزارت کشور درباره احزاب نیز زده و گفته است: هسته سخت اصلاحات باید برای احزاب منتسب به جریان اصلاحات مجوز صادر کند و نباید لزوما منتظر کمیسیون ماده ١٠ احزاب بماند بلکه باید رأسا به مقوله احزاب ورود کند!

وی معتقد است که هسته اصلی اصلاحات باید احزاب اصلاح‌طلب را مورد آزمایش قرار دهد و چنانچه استانداردها و شروط مورد نظر آن چند نفر اصلی را داشتند، اصلاح‌طلب نام می‌گیرند در غیر این صورت خیر! 
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *