جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - 12 Aug 2022
 
۰
صدوسی‌وپنجمین شماره از نشریه خط حزب‌الله منتشر شد

۲ شرط رهبرانقلاب برای دست‌یابی به آرمان‌ها چه بود؟

پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۷
کد مطلب: 616881
در آستانه‌ی سالگرد رحلت بنیان‌گذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) صدوسی‌وپنجمین شماره از نشریه خط حزب‌الله منتشر شد.
۲ شرط رهبرانقلاب برای دست‌یابی به آرمان‌ها چه بود؟
به گزارش جهان نيوز، در آستانه‌ی سالگرد رحلت بنیان‌گذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) صدوسی‌وپنجمین شماره از نشریه خط حزب‌الله منتشر شد.

 سخن هفته‌ این شماره از نشریه با عنوان «قاعده‌ پیروزی» به دو شرط اصلی دست‌یابی به آرمان‌ها از منظر رهبر انقلاب پرداخته است.

در بخشی از متن چنین می‌خوانیم: آیت‌الله خامنه‌ای با طرح این مقدمه که اساساً جریان کلی حق، در حال پیشرفت در جهان است، پیروزی یا شکست هرکدام از پیامبران را منوط به «دو شرط اساسی» کرده و می‌گویند: «همه‌ی نهضت‌هایی که براساس دین، براساس فکر قرآنی و اسلامی، در طول تاریخ انجام گرفته و انجام خواهد گرفت، تا ابد موفق خواهند شد و پیروز خواهند شد؛ احتیاج به معجزه هم نیست. لازم نیست تا معجزه‌ای حتماً انجام بگیرد تا طرفداران دین موفق و پیروز بشوند، نه؛ بدون اینکه دستی هم از غیب بیاید، اگر این دو شرط وجود داشته باشد، اسلام و قرآن و دین و افکار قرآنی، امکان اصلی موفقیت را خواهند داشت؛ آن دو شرط چه هستند؟ یکی از آن دو شرط ایمان است، اعتقادی از روی آگاهی است، باوری است همراه با تعهدپذیری، قبولی همراه با تلاش و حرکت؛ این شرط اول. شرط دوم صبر، صبر یعنی چه؟ یعنی مقاومت، از میدان در نرفتن، کار را در لحظه‌ی حساس و خطرناک رها نکردن. هرجا شما در طول تاریخ نبوت‌ها می‌بینید یک پیغمبری شکست خورده از طاغوت زمان، برای خاطر این بوده که پیروانش، اطرافیانش، ایمان کافی یا صبر کافی نداشتند. هر مرتبه که می‌بینید به ‌حق پیش برده است، برای خاطر این است که ایمان سرشار و صبر لازم را دارا بودند».

«داستان حضرت موسی(ع) و ماجرای امروز ما» عنوان اطلاع‌نگاشتی از بیانات رهبر انقلاب درباره‌ی داستان حضرت موسی و قوم بنی‌اسرائیل است که ایشان در 5 سال اخیر بارها در سخنرانی‌های خود به آن اشاره و برای تحلیل موضوعات روز کشور و جهان به آن استناد کرده‌اند.

همچنین «اگر به نام عدالتخواهی اخلاق را زیر پا بگذاریم، از خط امام منحرف شده‌ایم» عنوان دیگر اطلاع‌نگاشت نشریه است کهدر آستانه‌یسالگرد رحلت امام خمینی(ره) به ویژگی‌های ایشان از منظر رهبر انقلاب پرداخته است.

«از بوستان یاس و حقوق‌های نجومی تا دستوری برای احقاق حق مردم» عنوان خبر این هفته نشریه‌ خط حزب‌الله است که به ماجرای دستور اخیر رهبر انقلاب برای برخورد با مجرمین یکی از مدارس غرب تهران خطاب به‌ریاست قوه قضاییه پرداخته است.

صدوسی‌وپنجمین شماره‌ی خط حزب‌الله به روح پرفتوح شهدای 15 خرداد42 تقدیم شده ‌است.

برای دسترسی به آرشیو نشریه می‌توانید به اینجا مراجعه کنید.

برای دریافت "خط حزب‌الله" نسخه‌ی مطالعه (A4) اینجا و برای  دریافت نسخه‌ی چاپ (A3) اینجا مراجعه کنید.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *