شنبه ۱۱ تير ۱۴۰۱ - 2 Jul 2022
 
۰
۴

​تصویب دوفوریت طرح افزایش حقوق کارمندان

سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۵
کد مطلب: 612201
نمایندگان مجلس دو فوریت استفساریه تبصره (۱۲) قانون بودجه ۹۷ درباره افزایش ۲۰ درصدی حقوق‌ها در سال‌جاری را تصویب کردند.
​تصویب دوفوریت طرح افزایش حقوق کارمندان
به گزارش جهان نيوز، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه، 25 اردیبهشت) پارلمان، با اکثریت آرا، دوفوریت استفساریه جزء یک بند (الف) تبصره (12) قانون بودجه سال 97  که به میزان افزایش حقوق طبقات پایین جامعه و جلوگیری از افزایش حقوق نمایندگان، وزرا، معاونین، استانداران و مقامات دیگر اختصاص دارد را تصویب کردند.

مجلس شورای اسلامی در تبصره (12) قانون بودجه سال 97 مصوب کرد که حقوق کارمندان دولت با کمترین دریافتی، نهایتا تا سقف 20 درصد افزایش باید، اما پس از مصوبه مجلس، هیئت دولت مصوب کرد که حقوق کارکنانش در سال‌جاری، بین 12 تا 16  درصد افزایش یابد که بسیاری از نمایندگان مجلس، آن را خلاف قانون و مصوبه مجلس عنوان کردند. در نهایت مقرر شد در هیئت تطبیق مصوبات دولت با قوانین مجلس که بازوی مشورتی مجلس در حوزه قانون‌گذاری محسوب می‌شود، مورد بررسی قرار گیرد.

پس از اختلافات مکرر بین مجلس و دولت قرار شد، نشست‌های مشترک کارشناسی بین دولت و مجلس برای تعیین تکلیف میزان افزایش حقوق کارکنان دولت در سال 97 برگزار شود، از طرفی امروز نیز تعدادی از نمایندگان مجلس طرح استفساریه‌ای درباره تبصره (12) قانون بودجه 97 تقدیم مجلس کردند که دو فوریت آن با رأی اکثریت نمایندگان تصویب شد.

منبع: تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
از این مجلس ضعیفتر ندیدم. دیگه کسی برای مصوباتش تره خورد نمی کنه.
Iran, Islamic Republic of
بهتر اینه مجلس میزان افزایش حقوق را بصورت شفاف در قالب جدول مشخص به دولت ارائه کند تا دوباره تفاسیر مختلف بوجود نیاد.
کریم
Iran, Islamic Republic of
این طرح ظالمانه وحق بسیاری ازکارکنان متخصص وباسابقه راتضییع وانگیزه راازانان میگیرد
احمد
Iran, Islamic Republic of
اینکه مجلس و دولت تصمیم دارند به کارکنانی که از دریافتی کمتر برخوردارند کمک کنن خوب است اما کمک نباید از محل کم کردن حق تعداد دیگری از کارکنان صورت گیرد ضمن اینکه افزایش باید برای کلیه کارکنان متناسب با تورم باشد و مصوبه مجلس نباید بر خلاف قانون برنامه ششم باشد