جمعه ۱۰ تير ۱۴۰۱ - 1 Jul 2022
 
۰
۱

تدریس یواشکی زیباکلام در دانشگاه آزاد

پنجشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۲
کد مطلب: 608965
اواخر سال گذشته بود که دانشگاه آزاد در راستای اصلاح ساختار اعلام کرد «اساتید تمام وقت این دانشگاه نمی‌توانند همزمان به صورت تمام وقت در دو دانشگاه عضو هیات علمی باشند مگر اینکه وضعیت خود را به حق التدریسی تبدیل کنند.»
تدریس یواشکی زیباکلام در دانشگاه آزاد
به گزارش جهان نيوز، صادق زیباکلام استاد چند شغله دانشگاه آزاد که پیشتر خبر از اخراج خود از این دانشگاه داده بود، همچنان به صورت مخفیانه در دانشکده علوم ارتباطات و مطالعات رسانه واحد تهران مرکز مشغول به تدریس است.

اواخر سال گذشته بود که دانشگاه آزاد در راستای اصلاح ساختار اعلام کرد «اساتید تمام وقت این دانشگاه نمی‌توانند همزمان به صورت تمام وقت در دو دانشگاه عضو هیات علمی باشند مگر اینکه وضعیت خود را به حق التدریسی تبدیل کنند.»

پس از مصوبه ممنوعیت به کارگیری همزمان اساتید چند شغله به صورت تمام وقت در این دانشگاه که بر اساس قانون استخدامی کشور انجام شده بود، صادق زیباکلام از اعضای هیئت علمی دانشگاه تهران که همزمان در دانشگاه آزاد بیش از ۲ دهه تدریس داشت در اقدامی جنجال برانگیز اعلام کرد که از دانشگاه آزاد اخراج شده است.

وی در گفت‌وگو‌های جداگانه مدعی شد که از اینکه حقوق بهمن‌ماه من را پرداخت نکردند متوجه شدم که اخراجم کرده‌اند. من فکر می‌کنم که اگر در این ۲۵ سال در دامداری و مرغداری کار می‌کردم الان شأن بیشتری برایم قائل می‌شدند!

در واکنش به ادعای زیباکلام، فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد با اشاره به جنجال‌آفرینی او اعلام کرد: ما کسی را اخراج نکرده‌ایم، گفتیم "شما غیرقانونی از دو جا حقوق می‌گرفتید نمی‌توانید هم در دانشگاه تهران و هم در دانشگاه آزاد باشید".

اما به تازگی خبرنگار دانشگاه تسنیم مطلع شده که باوجود حاشیه سازی زیباکلام در پی قطع همکاری دانشگاه آزاد با او به دلیل چند شغله بودن، وی تا هفته گذشته همچنان در دانشکده علوم ارتباطات و مطالعات رسانه واحد تهران مرکزی دانشگاه آزاد مشغول به تدریس بوده است.

هم اکنون مسئولیت دانشکده علوم ارتباطات و مطالعات رسانه واحد تهران مرکزی دانشگاه آزاد بر عهده وحید عقیلی است. او پیش از این و در اردیبهشت سال ۹۵ با حکم حمید میرزاده رئیس برکنار شده دانشگاه آزاد به سرپرستی روزنامه فرهیختگان رسیده بود.

در دوره سرپرستی وحید عقیلی بر روزنامه فرهیختگان مواضع این روزنامه دانشگاهی، به شدت جناحی و جنجال برانگیز شده بود تا جایی که گفته می‌شد این روزنامه به پوشش دهنده مواضع مخالفان جمهوری اسلامی تبدیل شده بود.

به باور برخی کارشناسان آموزش عالی و شماری از نمایندگان مجلس با توجه به اقدامات انقلابی انجام شده توسط رئیس هیات موسس و رئیس این دانشگاه و به تبع آن افزایش فضاسازی‌ها علیه دانشگاه آزاد و از سویی با وجود ۲۰ هزار فارغ التحصیل بیکار دوره دکتری نباید هنوز در این دانشگاه عناصری که در گذشته سوابق خوبی در همراهی با انقلاب نداشته، حضور و مسئولیت داشته باشند.

منبع: تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
اگر قانونی حاکم بود ... در وزارت علوم ؛ این آدم در هیچ دانشگاهی اجازه تدریس پیدا نمی کرد.