دوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰ - 24 Jan 2022
 
۲
۲۸
درحاشیه تکذیبیه ناشیانه وزارت خارجه

ظریف نماینده ماست یا میانجی بین ایران‌ و عربستان؟

شنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۴
کد مطلب: 607773
این اظهارنظر نسنجیده ظریف، در حقیقت پذیرش اتهام آمریکا و انگلیس و فرانسه(حامیان و تجهیزکنندگان تروریسم در منطقه) و آل‌سعود(گماشته و نوچه نظام سلطه و گاو شیرده ترامپ) مبنی بر نقش ایران در بی‌ثبات کردن منطقه است!
ظریف نماینده ماست یا میانجی بین ایران‌ و عربستان؟
به گزارش جهان نيوز به نقل از کیهان؛ روابط عمومی وزارت امور خارجه در بیانیه‌ای، به گزارش چهارشنبه کیهان درخصوص اظهارات ظریف در شورای روابط خارجی آمریکا واکنش نشان داده است. این در حالی است که متن اظهارات آقای ظریف در سایت شورای روابط خارجی آمریکا و ترجمه آن نشان می‌دهد که گزارش کیهان کاملا صحیح بوده و لازم است که وزارت خارجه بجای انکار، عذرخواهی کرده و درصدد جبران این ‌اشتباه فاحش دیپلماتیک برآید.
 
چهارشنبه هفته گذشته- 5 اردیبهشت- کیهان در گزارشی با عنوان «آقای ظریف دیپلمات باشید، انقلابی پیشکش!» به اظهارات تأمل‌برانگیز و خلاف منافع ملی وزیر امور خارجه در شورای روابط خارجی آمریکا واکنش نشان داد.
 
متاسفانه آقای ظریف در این اظهارات در موضع متهم و رعیت! شکایت آل‌سعود را نزد آمریکایی‌ها برده و با پذیرش ایجاد بی‌ثباتی در منطقه توسط ایران، پیشنهاد برجام منطقه‌ای را مطرح کرده است.
 
انکار ناشیانه
پس از انتشار این گزارش، روابط عمومی وزارت امور خارجه در بیانیه‌ای تحت عنوان «پاسخ روابط عمومی وزارت امور خارجه به انتقادات و اتهامات ناروا و نامتعارف برخی رسانه‌ها از سفر وزیر امور خارجه به نیویورک» بدون نام بردن از کیهان، به گزارش مذکور واکنش نشان داد.
 
ناگفته نماند که انتشار بیانیه‌های بی‌منطق و سند از سوی وزارت امور خارجه خطاب به منتقدین،پیش از این نیز سابقه داشته و گویا به یک روال در این وزارتخانه تبدیل شده است. در بخشی از این بیانیه آمده است:«متاسفانه كم شمار رسانه‌های دارای افكار خاص و سمت و سوی مشخص، بدون رعايت هر‌گونه امانت‌داری و از سر نگاه‌های جناحی و به دور از منافع و مصالح ملی‌ در اين دوران خاص، زبان انتقاد و افترا را به كار انداخته و سعی در تحريف و تخريب چهره ايشان، كه صدای رسای داد‌خواهی و بيان مواضع نظام جمهوری اسلامی ايران است، بر‌می‌خيزند.» در بخش دیگری از این بیانیه بی‌ادبانه آمده است: «در دو روز پایانی سفر ایشان(ظریف) به نیویورک که فشرده‌ترین روزهای کاری ایشان نیز بود، باز متاسفانه چون گذشته و از سر عادت برخی انتقادات نامتعارف، غیرمنصفانه، ناآگاهانه و بعضا مخالف مصالح ملی کشور از ایشان در برخی جراید و رسانه‌های داخلی مطرح شد که نه تنها با آنچه در واقع اتفاق افتاده و گفته شد در تضاد کامل بود، بلکه بعضا رگه‌هایی از دروغ، توهین و نسبت‌های ناروا به وزیر امور خارجه را در خود داشته است. متاسفانه اعتماد به ترجمه غلط و خارج از متن یک رسانه معاند از یک جمله از سخنرانی ۲۰ دقیقه‌ای وزیر امور خارجه مبنای قضاوت و تحلیل برخی رسانه‌های ارزش‌مدار شده است».
 
روابط عمومی وزارت خارجه در اقدامی ناشیانه با فرار به جلو و با طفره رفتن از پاسخگویی به گزارش مستند کیهان، مدعی شد که «وزارت امور خارجه مطالب اخیری که علیه اظهارات وزیر امور خارجه در سفر به نیویورک طرح شده است را ادامه آنچه پیش از این از سوی برخی از افراد، جریان‌ها و رسانه‌هایی که نسبت آنها با تلاش‌های دستگاه سیاست خارجی بر همگان روشن است، می‌داند و با توجه به این مسئله، تلاش برای رفع ابهامات و شبهات ایجاد شده ناشی از آن و پاسخگویی به آن را غير مفيد و بی‌فایده می‌داند؛ چرا كه قرار است در هر صورت اين دوستان با هر سخن و كلامی از سوی رئيس دستگاه ديپلماسی كشور مخالفت نموده و همواره و حتی بدون اطلاع از مفاد و مفهوم كلام ايشان مخالف‌خوانی نمايند».
 
ماجرا چه بود؟
همانطور که پیش از این نیز ‌اشاره شد، انتشار بیانیه‌های بی‌ادبانه از سوی وزارت امور خارجه خطاب به منتقدین و فحاشی به جای پاسخگویی مستند، مسبوق به سابقه بوده است و گویا به یک روال در این وزارتخانه تبدیل شده است.
 
ماجرا از این قرار است که 23 آوریل(دوشنبه هفته گذشته) ساعت 6 بعدازظهر به وقت محلی، برنامه‌ای با حضور وزیر خارجه کشورمان در شورای روابط خارجی آمریکا برگزار شد. مدت زمان این برنامه یک ساعت و یک دقیقه بود که شامل 20 دقیقه سخنرانی و حدود 40 دقیقه نیز پرسش و پاسخ است. 
 
نکته قابل توجه اینجاست که فایل کامل ویدئویی این برنامه به همراه متن کامل پیاده شده در سایت شورای روابط خارجی آمریکا برای مشاهده عموم قرار گرفته است.
 
در فایل ویدئویی مذکور، آقای ظریف در دقیقه 19 فیلم و در جملات پایانی سخنرانی خود می‌گوید: 
I’m talking about our region. Neither Iran nor Saudi Arabia can be the hegemons of the region. That’s a fact. We need to realize and appreciate this fact, however heartbreaking it may be. None of us can become this new hegemon.
So to put it, I mean, in a nice way—not to be offended by each other—let’s put it this way: we need to have a strong region, not to be the strongest in the region. In an attempt to be the strongest in the region, to exclude one another from the region, we have managed to destroy the region.
«من درباره منطقه‌مان حرف می‌زنم. نه ایران و نه عربستان نمی‌توانند هژمون –قدرت غالب- منطقه باشند. این یک حقیقت است. ما نیاز داریم که این حقیقت را بفهمیم و به آن احترام بگذاریم، هرچند که پذیرش آن می‌تواند دردآور باشد. 
 
video_2018-04-28_13-11-47.mov | دانلود فیلم 
 
بگذارید طوری بگویم که به هیچکدام برنخورد: ما نیاز به یک منطقه قوی داریم نه به یک قوی‌ترین در منطقه. در تلاشی برای قدرتمندترین شدن در منطقه، یکدیگر را در منطقه نادیده گرفتیم و اینطور ما منطقه را نابود کرده‌ایم». ظریف در اظهارنظری تأسف برانگیز، جمهوری اسلامی ایران را که کمر داعش را در منطقه شکسته است، با رژیم کودک‌کش آل‌سعود- که زنان و کودکان را در یمن و بحرین و سوریه و عراق به خاک و خون کشیده است- در یک کفه ترازو قرار داده و مدعی شده است که ما منطقه را نابود کرده‌ایم!
 
این اظهارنظر نسنجیده، در حقیقت پذیرش اتهام آمریکا و انگلیس و فرانسه(حامیان و تجهیزکنندگان تروریسم در منطقه) و آل‌سعود(گماشته و نوچه نظام سلطه و گاو شیرده ترامپ) مبنی بر نقش ایران در بی‌ثبات کردن منطقه است!دیپلمات‌های مبتدی و تازه‌کار نیز در خاک کشور دشمن شماره یک خود، ادعای دشمن علیه کشورشان را تصدیق و بهانه به دست آن نمی‌دهند و اتخاذ چنین مواضعی از سوی وزیر خارجه کشورمان عجیب بوده و جای تأمل دارد.
 
از سوی دیگر، ظریف در نشست شورای روابط خارجی آمریکا در اظهارنظری خلاف منافع ملی گفته است که «باید به دنبال منطقه‌ای قدرتمند باشیم، نه دنبال قدرتمندترین بودن در این منطقه»!
 
این اظهارنظر،خلاف سند چشم انداز 20 ساله است که طبق آن باید در افق 1404 قدرت اول منطقه باشیم. نکته قابل توجه اینجاست که تقریبا تمام کشورها چنین سندی دارند.
ترجمه غلط!
 
همانطور که مشاهده می‌شود، متن اظهارات آقای ظریف و ترجمه آن نشان می‌دهد که گزارش کیهان کاملا صحیح بوده است. اما وزارت خارجه مدعی شده است که «متاسفانه اعتماد به ترجمه غلط و خارج از متن یک رسانه معاند از یک جمله از سخنرانی ۲۰ دقیقه‌ای وزیر امور خارجه مبنای قضاوت و تحلیل برخی رسانه‌های ارزش مدار شده است».
 
ای کاش روابط عمومی وزارت خارجه بجای وقتی که برای تنظیم این بیانیه بی‌ادبانه صرف کرده بود، آن را صرف مشاهده فایل ویدئویی سخنرانی ظریف در شورای روابط خارجی می‌کرد و حداقل یکبار آن را می‌دید! و ‌ای کاش حداقل یک‌نفر مسلط به زبان انگلیسی در آن مجموعه وجود داشت تا متن پیاده شده اظهارات ظریف در سایت شورای روابط خارجی آمریکا را ترجمه می‌کرد و آن را در اختیار روابط عمومی وزارتخانه قرار می‌داد. لازم است که وزارت خارجه بجای انکار، عذرخواهی کرده و این‌اشتباه را جبران کند.
 
از برجام تا پالرمو
روابط عمومی وزارت خارجه به «ترجمه غلط» ‌اشاره کرده است. قابل توجه این وزارتخانه، در روزهای گذشته «الهیار ملکشاهی» رئیس‌کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی گفته بود:« در نشست اخیر کمیسیون قضایی مجلس، لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون پالرمو (مبارزه با جرائم سازمان یافته فرا ملی) اعاده شده از سوی شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت. ایراد شورای نگهبان به لایحه الحاق ایران به کنوانسیون پالرمو این بود که متنی که دولت به عنوان لایحه پیشنهادی ترجمه کرده و آن را به مجلس تقدیم کرده با متن اصلی آن تطابق نداشته و دارای اختلافات زیادی است و در همین راستا لازم است تا دولت در ارائه لوایح خود به مجلس دقت لازم را داشته باشد تا این اتفاق نیفتد چرا که ما به لایحه‌ای که از طرف دولت می‌آید اعتماد می‌کنیم».
 
در حالی لایحه الحاق ایران به کنوانسیون پالرمو دارای غلط‌های فراوان و فاحشی است که ترجمه دولت از برجام نیز دقیقاً دارای همین ایراد بود.
 
لازم به ذکر است که بی‌توجهی اعضای تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای در دولت آقای روحانی به واژه‌های دوپهلو در برجام حتی موجب تمسخر آنها از سوی مقامات آمریکایی شد.«وندی شرمن» مذاکره‌کننده هسته‌ای ارشد دولت باراک اوباما رئیس‌جمهور سابق آمریکا - فروردین 96(مارس 2017)- در اندیشکده وودروویلسون با لحن تمسخرآمیز گفت:«LIFT لغتی است که در زبان انگلیسی به معنی معلق نگاه داشتن و یا موقتا متوقف کردن است، اما طرف ایرانی LIFT را به معنای پایان دادن و خاتمه دادن - REMOVE - تلقی می‌کرد و به همین علت نیز، ما از این لغت استفاده کردیم»!
 
لازم و ضروری است که وزارت امور خارجه بجای انتشار بیانیه‌های بی‌ادبانه و عجولانه، با جدیت از تکرار این‌اشتباهات فاحش جلوگیری کند. زیرا کشور باید هزینه این ترجمه‌های غلط را سال‌های متمادی بلکه تا ابد بپردازد.
 
پخش سخنرانی
روابط عمومی وزارت خارجه در بیانیه مذکور تاکید کرده است:«رسانه ملی می‌تواند اظهارات کامل ایشان در جمع اندیشمندان آمریکایی در شورای روابط خارجی آمریکا را به طور کامل پخش نماید و قضاوت را به مردم ایران بسپارد.»
 
کیهان نیز از این پیشنهاد استقبال کرده و از مدیران محترم رسانه ملی درخواست دارد تا ویدئوی کامل سخنرانی و پرسش و پاسخ شورای روابط خارجی آمریکا با حضور آقای ظریف را پخش کند.
 
بستن دهان منتقدان!
گزارش مستند کیهان درخصوص اظهارات خلاف منافع ملی ظریف در نیویورک گویا برای مشاوران رئیس‌جمهور نیز خوش نیامده است.
 
در همین رابطه «حسام‌الدین آشنا» مشاور رئیس‌جمهور در توئیتی نوشت: «متاسفانه کیهان تهران و کیهان لندن همزمان با هم به وزیر امور خارجه حمله می‌کنند؛ تعجب می‌کنم مگر برادران کیهانی نمی‌دانند که او امروز فرمانده میدان دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران و امین نظام است؛ اگر پشتش را خالی می‌کنید لااقل از پشت به او خنجر نزنید».
 
در پاسخ به این اظهارنظر باید گفت، شعارهایی همچون همسویی کیهان تهران و کیهان لندن دیگر تکراری و نخ نما شده است. آقای آشنا به خوبی به یاد دارد که همکارانشان در دولت و نشریات زنجیره‌ای در طول مذاکرات هسته‌ای با اجرای عملیات روانی و با هدف بستن دهان منتقدان، مدعی بودند که منتقدان برجام با اسرائیل همنوا شده‌اند و شعار می‌دادند، «کیهان، اسرائیل، پیوندتان مبارک»!. ادعای مضحکی که بارها نقض شد و در گزارشی در شماره امروز کیهان به تشریح آن پرداخته‌ایم. 
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
میانجی بین اصلاح طلبان و عربستان برای تأمین هزینه های انتخابات !!!!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
ظریف :
مردی که با فشار توئیتری میخواست حقوق ملت ایران رو از امریکا بگیره !!!!

ای کاش فقط همین بود
Iran, Islamic Republic of
یه نفر :
ای بابا بزرگ شده خودشون رو کردم وزیر خارجه تا شاید کدخدا یه نگاهی بکنه نکرد که نکرد
از دیار شهید رجایی
Iran, Islamic Republic of
جای بسی تاسف است که کسی سکان‌دار وزارت خارجه است که بیشتر عمرش را در آمریکا بوده است و حتی سربازی‌اش تو اونجا بوده، .... او با فرهنگ آمریکا بزرگ شده و خواسته یا ناخواسته مثل آنها حرف زدن و اندیشیدن روان‌تر وسرراستر است.... ...
در توافق ننگین برجام به گونه‌ای عمل می‌کرد که گویا نماینده آمریکا نه نمایندة ایران این بود که تمام منافع آن نصیب شیطان بزرگ شد و برای ایران جز حسرت، خسارت، بتون، نابودی توان هسته‌ای چیزی نصیب نشد.
اردکانی
Iran, Islamic Republic of
بار ها گفته شد
ظریف از اول بجای اینکه وزیر خارجه کشورش باشد
ادای شخصیت بی طرف را درمیآورد اما در عمل به سمت منافع غرب غش میکرد و نتیجه اش هم شد برجام یکطرفه بسمت غرب!
الان هم همین ادای میانجی بین المللی را ادامه میدهد
چرا یک بار نگفت کشورم مردمم؟
کشور ایران منافع ایران مردم ایران یعنی چه؟
عدم تعلق نشان دادن لسانی و عملی به ایران تا کجا؟
و به چه دلیل و چه منافعی بعد از بازنشستگی؟
سکوت دستگاههای امنیتی و نظارتی تا کی؟
Iran, Islamic Republic of
مطالبه همگانی عزل و‌ محاکمه ظریف بخاطر این رسوایی بزرگ و خطرناک ضروریست تا دیر نشده است و با رسانه های زنحیره ای شان ماست مالی ‌و مظلوم نمایی نکردند
رسوایی برجام پرهزینه و یکطرفه کم بود این هم اضافه شد
United Arab Emirates
باشه فقط تا ۳ سال مونده از دست این غرب گرایان به امید خدا راحت بشیم
Netherlands
اگر تا ۳ سال اینده چیزی از ایران باقی گداشته باشید
Iran, Islamic Republic of
احسنت
Iran, Islamic Republic of
سه سال كدومه ؟! قول شرف ميدم و بجون داش محموت قسم مى خورم تا صد سال ديگه افوليون رنگ صندلى هاى پاستور را به خواب هم نخواهند ديد ! اولين مانع بزرگ و سد سكندرشون خود خود اوس محموته كجاى كاريد بابا ؟!
Iran, Islamic Republic of
در همین توهمات دوگانه سوز باشید
ایندفعه در حقیقت این اصلاحات نیست که شکست خورده این وجهه تمام دنیای غربه که در ذهن مردم تحقیر و پست شده.
مردم دیگه هر کس بوی غربی ها رو بده به او ناباورند و حداکثر در حد یک کادوی تو خالی می بینندش.
اینقدر که ظریف لبخند زد والله ما که هیچوقت مسئولین غربی و لبخند به لب ندیدیم.
غربی ها فقط در مذاکرات یک چیز را ثابت کردند. از دیپلماسی کاری بر نمی آد و به عمل کار بر آید به سخنرانی نیست.
محسن
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
ما باید بخوابیم وشما انقلابیون بیدارباشید آوووووووودست شماهم درد نکنه.
ایرونی
Iran, Islamic Republic of
کمیسیون امنیت ملی مجلس بابت این حرفها نباید از وزیر خارجه توضیح بخواد؟؟
اگر مجلس ما ذره ای انقلابی بود ظریف باید استیضاح میشد.
...
سرور
Iran, Islamic Republic of
وزیر ماست!
Iran, Islamic Republic of
از کسی که بزرگ شده و تحصیل کرده آمریکاست انتظاری جز این نیست
انصاری
Iran, Islamic Republic of
آقای کیهان از اینکه آقای ظریف اظهار نسنجیده کرده به دل نگیر این چند صباح را تحمل کنید و با هوشیاری بیشتر جلو بروید و از این بیانیه ها هم واهمه نداشته باشید تو دنبال منافع ایران و ایرانی هستی و آنها هم دنبال آینده شان ...
Iran, Islamic Republic of
امریکا برجامی که عملا محدودیت ها را بر ایران تحمیل کرد و عدم اجرای آن توسط دولت شیطان بزرگ مشکلی را برای امریکا ایجاد نکرد از دست نمی دهد.امریکا هر سه،چهار ماه یک بار در بازی با برجام و تحریم و تهدید های جدید اقتصاد و بازار ایران را نگران می کند.مسئولان ما علیرغم اینکه می دانند لقمه خوبی بنام برجام را به امریکا هدیه داده اند در اروپا و امریکا به راه می افتند و برای برجام به سر و سینه می زنند که شاید برجام تمدید نشود! و وزیر خارجه ما برای دلخوشی شیطان، رسما در امریکا از برجام منطقه ای حرف می زند!
Iran, Islamic Republic of
بقول سريال سلطان و شبان"شما سلطان بانوي ما هستي يا سلطان بانوي وزير اعظم؟"
Iran, Islamic Republic of
هرموقع ریش پروفسوریش برجسته میشه رفتار و گفتار مشکوک داره و هرموقع ریشش مرتب میشه از منافع ملی حرف میزنه. خداییش یه بار امتحان کنید.
Iran, Islamic Republic of
آیا ترجمه نادرست از متن کنوانسیون پالمرو توسط دولت یک اتفاق است یا...
Iran, Islamic Republic of
...
کاربر محترم . با تشکر. بیشتر مطالعه و با کارشناسان فن گفتگو کنید. جهان نیوز
Iran, Islamic Republic of
جهان نیوز گرامی بهتر است دست از یک سویه نگاری بردارید و نگاهی به به کانت های پر از حرف صدتا یک قرون بالاتر که که شما منتشر کرده اید بیاندازید " هرموقع ریشش پرفسوری می شود .... اینکه شما از ظریف و روحانی کینه شتری دارید اظهر و من الشمس است اما این ره که تو می روی به ترکستان است .
آجرلو از آبگرم
Iran, Islamic Republic of
از جماعت برجامی انتظار منطق نداریم، ولی شما که اظهار فضل کرده‌‌ای اگر راست می‌گویی بفرما مشکل گزارش کیهان چیست؟ شما که ادعای آزادی‌خواهی و «دانست حق مردم است» گوش فلک را کر کرده است. خوب روزنامه‌ای این حق را به مردم رسانده شما باید قدردان باشید و اگر نقدی دارید، نقد کنید، این گونه حرف زدن با اون پزتون جور در نمی آید.
به هر حال ظریف اگر این گونه حرف زده، ظلم بزرگی به نظام کرده و در خوش‌بینانه‌ترین حالت ناشی‌گری کرده است و شایستگی پست حساس وزارت خارجه جمهوری اسلامی را ندارد.
Iran, Islamic Republic of
در کامنت قبلی نظرم را نوشتم که اتفاقا حرف ظریف فی الواقع درست بوده است حالا اگر حاشا کرده بماند . ماحصل حرف ظریف این است که " ما اگر به دنبال قدرتمندترین شدن در منطقه باشیم ، شدنی نیست پس بهتر است تغییر موضع بدهیم و کمک کنیم یک منطقه قدرتمند داشته باشیم . اینکه آمریکا به حکام عرب منطقه می گوید اگر دست از حمایت شما بردارم شما یک هفته هم دوام نمی آورید خودش گویای واقعیت است . متاسفانه دیپلماسی افول گرایانه و کیهانیستی چهارچوبش بر شکست کامل طرف مقابل و پیروزی صددرصدی خودشان است که با هیچ منطق دیپلماسی جور در نمی آید . سند چشم انداز ی که مدعی شده اند که آن را چکنیم را یادشان رفته که رئیس جمهور عزیزشان که هاله نور داشت و مردمی و انقلابی بود و بوی شهید رجائی می داد و سر خوردن آب دهن زده اش در مجلس دعوا بود ، خودش گفت که سند چشم انداز وحی منزل نیست و کلهم زد نابودش کرد . از نظر افول گرایان اصولی پندار همین که ما به قدر نامحدود موشک داشته باشیم تا همه منطقه را هدف قرار دهیم می شود قدرتمند ترین منطقه اما این فقط یک ضلع این چند ضلعی قدرت مندی است چه برسد به قدرتمندترین . بهتر است از فکر ساختن مدینه فاضله بیایید بیرون و همین خشت خرابه را حفظ کنید و الا روی سرمان خراب می شود . آیا به این فکر کرده اید که هگر همین حکو.مت فعلی عبستان با همه خریتش سقوط کند و بیافتد دست سلفیونی که از صمیم قلب من و تو ایرانی را رافضی و خارج از دین نبی مکرم اسلام می دانند چه خن و خونریزی راه می افتد ؟
احمد
Iran, Islamic Republic of
اولین قدم انتخاب یک مجلس انقلابی هست
United States
ظریف در مدت صدارتش بیشتر وقتش را در نیویورک گذرانده تا جای دیگه مگر داره از چی حراست میکنه؟ واقعا اقای وزیر چرا باید اینهمه وقت را در مملکتی که با ایران رابطه نداره بگذراند؟ پشت درهای بسته با مقامات شیطان کثیف چی میگذره؟