پنجشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱ - 26 May 2022
 
۰
۴۱
روحانی در جمع مردم تبریز:

به برکت دلاوری‌ سپاه عزیز و غیور، ارتش و بسیج ایثارگر امنیت مثال‌زدنی داریم/ مشکلات را با دست پرکفایت ملت حل می‌کنیم/ احیای دریاچه ارومیه تعهد دولت است

سه شنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۷
کد مطلب: 606754
رئیس جمهور با بیان اینکه ما به هم وعده دادیم سرزمین ما، امن باشد، تصریح کرد: امروز به برکت دلاوری‌های سپاه پاسداران عزیز و غیور، ارتش جمهوری اسلامی، بسیج ایثارگر و فداکار، ما شاهد امنیت مثال‌زدنی ایران عزیزمان هستیم.
به برکت دلاوری‌ سپاه عزیز و غیور، ارتش و بسیج ایثارگر امنیت مثال‌زدنی داریم/ مشکلات را با دست پرکفایت ملت حل می‌کنیم/ احیای دریاچه ارومیه تعهد دولت است
به گزارش جهان نيوز، حسن روحانی رئیس جمهور، امروز(سه‌شنبه 4 اردیبهشت) در جمع مردم تبریز، با بیان اینکه مردم غیور و دلاور آذربایجان شرقی، همواره ستون اصلی ایران عزیز ما بوده‌اند اظهار داشت: مردم عزیز و غیور آذربایجان به عنوان سرزمین مردان و زنان نامدار بزرگ؛ سرزمین علما و بزرگان و شعرا و انقلابیون، سرزمین مقام معظّم رهبری، سرزمین شعرای بزرگی چون شهریار و سرزمین ستّارخان‌ها و باقرخان‌ها و ثقه‌السلام تبریزی.

وی ادامه داد: سرزمین سردار باکری‌ها و باقری‌ها، شفیع‌زاده‌ها، سرزمین لشکر عاشورا، سرزمین پایگاه دوم شکاری تبریز، سرزمین علامه طباطبایی و علامه امینی، شهید قاضی و شهید مدنی و همه بزرگان این سرزمین.

روحانی خطاب به مردم آذربایجان شرقی گفت: مردم عزیز و غیور آذربایجان، نام‌آوران ایران، تبریز قهرمان، امروز یک بار دیگر ما می‌خواهیم پیوند جدیدی را برای ارتقاء آذربایجان و سربلندی ایران با هم ببندیم.

وی با بیان اینکه از اردیبهشت سال گذشته 4 وعده امنیت، آرامش، آزادی و پیشرفت را دادیم، تصریح کرد: این چهار شعار اصلی اردیبهشت سال گذشته بود و امروز برمی‌گردیم به آنچه که وعده داده بودیم.

رئیس جمهور ادامه داد: ما پای وعده‌هایمان به آذربایجان برای دریاچه ارومیه، برای فرهنگ و زبان ترکی، برای ارتقاء ورزش و تیم تراکتور، ایستاده‌ایم. 

وی با بیان اینکه ما به هم وعده دادیم سرزمین ما، سرزمین امن و امنیت باشد تصریح کرد: امروز به برکت دلاوری‌های سپاه پاسداران عزیز و غیور، ارتش جمهوری اسلامی، بسیج ایثارگر و فدارکار، ما شاهد امنیت مثال‌زدنی ایران عزیمان هستیم.

وی ادامه داد: ما هر روز امنیتی را که در سایه وحدت و انسجام ملت ایران بوجود آمده و این انسجام و وحدت را ادامه می دهیم پاس می داریم.

رئیس جمهور تصریح کرد: قرار ما آرامش بود، ما آرامش زندگی مردم و ارامش بازار را حفاظت خواهیم کرد، من به شما مردم بزرگ ایران و مردم غیور اذربایجان قول می‌دهم توطئه آمریکا، صهیونیست‌ها و برخی از ارتجاع عرب در منطقه در پیشرفت ایران عزیز ما تاثیری نخواهد گذاشت. آنها که در کاخ سفید نشسته‌اند بدانند به تعهداتشان پایبند باشند یا نباشند، به تمدن‌شان پایبند باشند یا نباشند، به انسانیت‌شان پایبند باشند یا نباشند ملت بزرگ ایران و دولت به نمایندگی از ملت ایران با هرگونه توطئه آنها و نقشه آنها با قدرت و دولت ایران به نمایندگای از ملت ایران در برابر ‌آنها با قاطعیت خواهد ایستاد.

رئیس قوه مجریه خاطرنشان کرد: مردم عزیز و دلاور هیچکس این ملت بزرگ را نمی‌تواند مایوس کند و هیچ کس نمی‌تواند امید آینده را از ملت ما بگیرد. ما از هر زمان دیگر مقتدرتر، پای پیمان‌هایمان ایستاده‌ایم اما اگر کسی بخواهد به ملت ما و به پیمان ما خیانت کند بداند عواقب وخیمش شامل حال خود آنها خواهد شد.

روحانی افزود: مردم و دولت ایران برای تمام مراحل مختلف در برابر آنها برنامه‌ریزی کرده است. ما مشکلی را پیش رو نخواهیم داشت. اگر مشکلی داریم با دست پرکفایت ملت ایران آن را حل و فصل خواهیم کرد.

رئیس‌جمهور اظهار داشت: به همین دلیل ما برای ‌آرامش مردم تصمیمات قاطع و محکمی راجع به ارز کشور اتخاذ کردیم، کسی نگران واردات و صادرات نباشد، کسی نگران کالاهای مورد نیاز کشور نباشد،‌ما در برابر توطئه خارجی و برخی از افراد کوته‌بین در داخل برنامه‌ریزی قاطعی را انجام داده‌ایم، تمام نیازمندی‌های کشور با ارز 4200 تومانی وارد خواهد شد. تمام کالاهای اساسی با همان قیمت قبل وارد کشور خواهد شد.

وی اضافه کرد: مردم هیچگونه نگرانی برای واردات نداشته باشند، واردات در پارسال اگر 50 میلیارد دلار بوده، اگر امسال 60 میلیارد دلار باشد خدمات ما اگر 10 میلیارد دلار بوده و 20 میلیارد دلار باشد ما نگرانی نداریم.

رئیس قوه مجریه اظهار داشت: صادرات غیرنفتی ما در ماه فروردین امسال نسبت به پارسال 15 درصد افزایش پیدا کرده البته واردات ما هم 7 درصد هم افزایش پیدا کرده اما در برابر 7 درصد افزایش واردات 15 درصد افزایش صادرات داریم، هرگونه مشکلی در این زمینه دولت متعهد است آن را حل کند.

وی ادامه داد: از همه ارکان کشور تشکر و سپاسگزاری می‌کنم، از مجلس شورای ا سلامی، قوه قضاییه، نیروهای امنیتی و از همه مردم ایران که همواره پشتوانه بزرگ تصمیمات نظام و دولت بوده‌اند، مسیرمان و راهمان را به خوبی ادامه خواهیم داد، مسیر ما، مسیر توسعه کشور است. مردم امروز در استان آذربایجان 3 هزار میلیارد تومان طرح و پروژه افتتاح می‌شود.

روحانی تاکید کرد: امروز برای 6 هزار میلیارد تومان طرح و پروژه کلنگ‌زنی می‌شود و آغاز فعالیت در این استان شروع می‌شود. من به مردم عزیز می‌گویم برای توسعه صنایع معدنی استان که توقفی در یک پروژه مهم ذوب مس ایجاد شده بود اعلام می‌کنم دستور داده‌ام این توقف برداشته شود. 

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: فعالیت مس سونگون آغاز خواهد شد. اشتغال برای مردم و پیشرفت پیش پای این استان خواهد بود، امام جمعه عزیز و محبوب و محترم در این سخنان اعلام کردند ما نیاز به ارتقای بهداشت و درمان و امکانات پیوند کبد در آذربایجان داریم، من الان به شما اعلام می‌کنم امروز اولین پیوند کبد در تبریز انجام شد.

رئیس قوه مجریه گفت: من از مردم غیور آذربایجان به خاطر ادب‌شان، ایثارشان، کارشان، کوشش‌شان تشکر می‌کنم، در هیات وزیران وقتی طرح‌های آذربایجان و تبریز مطرح شد آنجا همه وزرا به اتفاق از کار و کوشش بی‌وقفه این مردم و پروژه‌های بزرگ صنعتی و معدنی در این استان و تعهدشان نسبت به بانک‌ها که کمترین معوقه در زمینه وام‌های بانکی است و همچنین نظافت این شهر و نبودن گدا در این شهر افتخار کردند.

روحانی گفت: دولت و ملت ایران به آذربایجان می‌بالد و به آذربایجان و تبریز افتخار می‌کند. اینکه خیران این استان برای بهداشت و درمان آن همه تلاش کردند 100 نفر خیر فداکار در این استان در طول 5 سال گذشته 260 میلیارد تومان برای درمان و بهداشت هزینه کردند.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: دولت هم متقابلا در طول 5 سال گذشته 800 میلیارد تومان برای سلامت و درمان مردم در این استان هزینه کرده، ما شاهد افتتاح طرح‌های متعدد تا پایان امسال و پایان دولت در زمینه بهداشت و درمان خواهیم بود.

روحانی زبان ترکی را یکی از افتخارات و گل‌های معطّر سرزمین ایران دانست و تصریح کرد: ما باید به این سرزمین و به این مردم و به ایثار این مردم افتخار بکنیم.

وی دریاچه ارومیه را از تعهدات دولت دانست و اظهار داشت: من به مردم تبریز و آذربایجان و آذربایجان غربی و منطقه غرب کشور اعلام می‌کنم؛ مردم خوب توجه کنید؛ اگر تلاش‌های دولت یازدهم و دوازدهم از سال 92 نبود، شهریور سال گذشته؛ یعنی شهریور 96 شما چیزی به نام دریاچه ارومیه نداشتید.

وی ادامه داد: خواهش می‌کنیم صاحبنظران، محققین، دانشگاهیان توضیح دهند؛ اگر روند دریاچه ارومیه، روند گذشته بود، در شهریور 96 دریاچه ارومیه به طور کامل خشک شده بود. امروز من به شما اعلام می‌کنم؛ دولت یازدهم، دو هزار و دویست میلیارد تومان برای دریاچه ارومیه هزینه کرده است.
روحانی با بیان اینکه من به شما قول می‌دهم دریاچه ارومیه به عنوان نگین ایران باقی خواهد ماند تصریح کرد: دولت به عنوان یکی از تعهدات خود به وظایفش در قبال دریاچه ارومیه عمل خواهد کرد. همین الان طرح و پروژه‌های متعددی با ارزش بیش از هزار میلیارد تومان برای احیای دریاچه ارومیه  در دست اجرا است.

رئیس‌جمهور ادامه داد: من از مسئولین ستاد احیاء و کسی که در دولت یازدهم مسئول این ستاد بوده و امروز جزء هیئت وزیران است، امروز به عنوان معاون رئیس جمهور است؛ از ایشان خواسته‌ام و به من قول داده تا پایان دولت دوازدهم، ارتفاع آب دریاچه ارومیه، یک متر اضافه خواهد شد.

وی با بیان اینکه ما به تعهدات‌مان تا جایی که در توان داشته باشیم، عمل خواهیم کرد تصریح کرد: ما به تعهداتی که به مردم آذربایجان داده‌ایم، پایبند هستیم.

روحانی آب، راه، بهداشت و درمان را مهم‌ترین پروژه‌های گذشته و آینده دانست و افزود: سدهایی که در دستور کار است به عنوان تعهد ماست، در زمینه راه و ارتباطات ما به تعهدمان عمل خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه ما در سفر گذشته به شما 23 طرح و پروژه قول دادیم اظهار داشت: مقداری که از لحاظ اعتبار قرار بود اعتبار بگذاریم بیش از آنچه قول دادیم، اعتبار لازم گذاشته شده است، منتها از 23 طرح و پروژه‌ای که در سفر قبل به مردم وعده دادیم، 18 پروژه عمل شده و 5 پروژه در دست اجرا است.

رئیس‌جمهور ادامه داد: من در همین جا به شما وعده می‌دهم؛ دولت متعهد است همه آن پروژه‌ها را تا پایان ادامه دهد.

روحانی با بیان اینکه می‌دانم بزرگراه اهر به تبریز، جزء وعده‌های دولت یازدهم بوده اظهار داشت: امروز 50 درصد آن عملی شده و 50 درصد دیگر در دست اجرا است. امّا جزء تعهد دولت است.

وی ادامه داد: مقدار اعتباری که لازم بود ما برای این بزرگراه بگذاریم، 90 میلیارد تومان بود. ما 104 میلیارد تومان پرداخت کردیم. امّا در عین حال، این پروژه تمام نشده است. باقی‌مانده این پروژه بر عهده ماست که انجام خواهیم داد.

رئیس‌جمهور، راه‌آهن میانه به تبریز را جزء وعده‌های دولت دانست و اظهار داشت: ان‌شاءالله تا هفته آینده ریل‌گذاری به بستان‌آباد خواهد رسید و امسال راه‌آهن بستان‌آباد افتتاح خواهد شد و به ادامه آن به سمت تبریز هم متعهد هستیم و آن را ادامه خواهیم داد.

روحانی ادامه داد: من می‌خواهم به مردم بگویم پای آنچه به شما وعده دادیم ایستاده‌ایم. علی‌رغم سختی‌ها و مشکلاتی که شما می‌دانید پیش پای دولت است؛ شما بحمدلله در آذربایجان امسال از رحمت آسمانی و الهی برخوردار بودید و وضع بارندگی در آذربایجان نسبت به پارسال بهتر بوده است. نسبت به بلندمدّت هم بهتر بوده است. امّا در عین حال، در استان‌هایی ما با سختی‌ها و مشکلات فراوانی در زمینه آب کشاورزی، آب صنعت و حتی در برخی جاها برای آب آشامیدن با مشکلات مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه دولت متعهد است که آن‌ها را انجام دهد اظهار داشت: کمیته سه نفره وزیر نیرو، وزیر کشاورزی و معاون محیط زیست به عنوان یک مسئولیت مهمّ، مسئله آب در کشور را دنبال خواهند کرد.

روحانی با بیان اینکه ما به آنچه که مربوط به آذربایجان بوده و وعده داده‌ایم عمل خواهیم کرد تصریح کرد: بدانید در دولت یازدهم 3 هزار و نهصد و نود و هفت میلیارد تومان برای پروژه‌های مختلف در آذربایجان هزینه کرده است؛ یعنی دو و یک دهم برابر چهارسال قبل از دولت یازدهم. اگر چهارسال دولت یازدهم را با چهارسال قبل از آن مقایسه کنید بیش از دو برابر؛ دو و یک دهم برابر هزینه کرده‌ایم و در این سفر هم 28 طرح و پروژه را به مردم آذربایجان قول می‌دهیم و امروز عصر در شورای اداری تشریح خواهد شد.

رئیس‌جمهور ادامه داد: وعده‌ی دولت به مردم آذربایجان شرقی در این سفر، 1188 میلیارد تومان خواهد بود و ما ان‌شاءالله به این وعده عمل می‌کنیم.

وی ادامه داد: این رقم، غیر از 735 میلیاردی است که از طریق صندوق توسعه برای این استان انجام خواهیم داد. ان‌شاءالله همه طرح‌ها و پروژه‌هایی که انجام شده، برای مردم مبارک باشد و همه آن‌هایی که  در این سفر وعده می‌دهیم، به حول و قوه الهی دنبال خواهیم کرد.

روحانی با بیان اینکه به امنیت کشور، آرامش کشور و به آزادی و پیشرفت کشور مطمئن باشید، به نامگذاری سال 97 اشاره کرد و افزود: همه ما باید بیش از سال‌های گذشته برای حمایت تولید داخلی تلاش کنیم و این تلاش را دولت به حول و قوه الهی در کنار مردم انجام خواهد داد. شاد و موفق و پیروز باشید.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
... تناقض گویی هاش شروع شده
Iran, Islamic Republic of
روزمره زندگی میکنه
...
Iran, Islamic Republic of
نان به نرخ روز خور! یعنی چی؟!
حمید
Iran, Islamic Republic of
بستگی دار خسته باش یا سرحال!!!
آمارهاش همین جوری
تعریف و تمجیدهاش هم همین است. زمانی آمریکا را کدخدا می‌خوان زمان دیگر دشمن...
عجب دنیایی دار براخودش
Iran, Islamic Republic of
ای بابا! ""گونی دلار کول کردن ""برای ملت !""خستگی""میاره ودر اثر خستگی ،دنیا دور سر ادم میچرخه وبرای همین هر بار یه چیز از دهنش درمیاد دیگه !
Iran, Islamic Republic of
همه کارها موکول شد به آینده و قول داد که انجام دهد. باز سخنان تبلیغاتی دوباره وعده با دست خالی دوباره روحانی
Iran, Islamic Republic of
مگه قرار نبود دلار به قیمت 1000تومان برگردد حالا ژست گرفتی که بردیم بالا 6000تومان برگرداندیم به 4200 دستوری؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
تناقض؟
نه، چنین نیست.
اگر دقیق بنگری، تناقضی وجود ندارد.
...
Iran, Islamic Republic of
آقاي رئيس جمهور چقدر شعار مي دهي؟ براي رضاي خدا مقداري كار كن و اينقدر حاشيه ايجاد نكن.واقعا اميد از مردم ايران كم رنگ شده...
Iran, Islamic Republic of
دلار 4200 تومنی میخوام، کسی میدونه خونه رییس جمهور تو کدوم کوچه خیابون ولنجکه؟
Iran, Islamic Republic of
درحالی که ترکیه با صنعت گردشگری کشور خود را اداره می کند تبریز گردشگران را پس میزند؟چرا؟
ایا وقت ان نرسیده که تبریز دومین شهر بزرگ ایران گردشگران ترکیه را جذب کند و مانند شیراز ,اصفهان ,یزد و...مشهد جایگاه خود را بیابد؟
Iran, Islamic Republic of
محبوب هر ایرانی
تراختور_تراختور
Iran, Islamic Republic of
بنده خدا راست میگوید بازار کاملا آرام وهمه چیز عالی فقط آب ونان ومرغ وگوشت ویک سری اقلام ضروری ممکن کمی تا صد درصد گران بشود عیب نداره شما خیالتان راحت باشد
Iran, Islamic Republic of
قدرت خرید آنقدر آمده پایین که بازاریها به جای خرید و فروش مگس می پرونند. در نهایت آرامش!!!
Iran, Islamic Republic of
علی برکت الله
Iran, Islamic Republic of
...
سرور
Iran, Islamic Republic of
طرف گفت مسابقه فوتبال را 1-1 باختیم.یکی گفت چیجوری: گفت یک گل خوردیم و دومی را هم خودمان به خودمان زدیم.
طنزی لوس و بیمزه وپریشان گویی بی پایان!
یزدی زاده
Iran, Islamic Republic of
یکی گفت تو برجام بازی برد- برد و 0 به 10 بردیم ،گفتم چطور؟ گفت:
قلب راکتور رو بتن ریختیم0=قراربود راکتور نسل جدید باکارایی بیشتر برامون طراحی کنند1
آب سنگین اراک را بدیم بره وبخرند0= یک دور خریدن حالا میبریم عمان انبار میکنیم و هزینه نگهداری میدیم به اونا1
14000 سانترفیوژ را بلدوزری جمع ونابودشون کردیم0=قرار دادهای نفتی محرمانه و باشروط استعماری پذیرفتیم و باز پادرهواست1
سانترفیوژهای نسل جدیدفردو را تا1000تا کم کردیم0=قراردادهای ماشین سازی بدون انتقال تجربه و دانش فنی امضا کردیم1
جونهای دانشمند هسته ای رو بیکار کردیم و اخراج شدن0=قرار داد پذیرایی در قطارها رو به کشور اروپایی دادیم وبراشون ایجاد اشتغال و درآمد کردیم1
اجازه بازرسی بی سابقه به جاسوسهای آژانس اتمی دادیم0= بازار داخلی رو به روی اونا باز کردیم و رونق اقتصادی براشون ایجاد کردیم1
ان-پی- تی رو پذیرفتیم و اجرا کردیم0= تحریمهای جدید وبی سابقه آمریکایی رو دریافت کردیم1
میله های سوخت20% را اکسیده کردیم0= تحریم بانکی برداشته نشد1
اجازه بازرسی از پرچین و بعضی از مراکز نظامی رو به جاسوهای دشمن دادیم0=اجازه خرید هواپیما باهزار بدبختی وخفت و شکسته بسته ازشون گرفتیم(هم پول میدیم وهم شرف)1
لبخند میزنیم والتماس میکنیم0= اخم میبینیم و توهین میشنویم1
ضربات خطر روی دروازه رو بعدا اعلام میکنیم.
Iran, Islamic Republic of
بنده با افکار و نوع مدیریت جناب اقای روحانی 180 درجه زاویه دارم ولی هر عمل خوب او نیز موجب قدردانی است . بنده بعنوان یکی از هموطنان این مرز و بوم به سهم خود از این حرکت خوب ووحدت بخش اقای روحانی تشکر و قدردانی می نمایم . ممنون اقای روحانی .
Iran, Islamic Republic of
یحتمل تازه از سونا اومدی بیرون.
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
یه دونه به نعل یه دونه به میخ
Turkmenistan
لا اله الا الله ...
کاظم
Romania
دوباره جهت باد عوض شد!
سیدعلی
Iran, Islamic Republic of
آقایان کامیک از شما می تواند نفاق را برای بنده تعریف کند؟
Iran, Islamic Republic of
حی و حاضر ببین و تماشا کن.
Iran, Islamic Republic of
چرند نگو پدر جان ! انتقادهایى هم زيادى به سپاه وارده، نكنه ادعا داريد همه شون معصومند ؟!
Iran, Islamic Republic of
چقدر باادبید؟؟؟؟ مگه میشه انتقاد در مورد کسی وجود نداشته باشه؟؟ هر انتقادی سازنده است. یا باعث اصلاح می شود و یا انتقاد فردی مثل شما باعث شناختش می شود.
Iran, Islamic Republic of
جالبه که طرفدارهای آقای روحانی هم مثل خودش هستند هر کار اشتباهی میکنند تا سوال می کنی میگند فلانی هم اینجوری بود.
Iran, Islamic Republic of
جالبه که طرفدارهای آقای روحانی هم مثل خودش هستند هر کار اشتباهی میکنند تا سوال می کنی میگند فلانی هم اینجوری بود.
United States
ای بابا شیخ اجل بالاخره سپاه خوبه یا بده؟ ما را از گیجی در بیار. شاید هم میخوای همین جور تو گیجی باشیم که بقیه بر جام ها رو واردکنی؟
سارا
Iran, Islamic Republic of
محیط ادمارو عوض میکنه . تبریز واذر بایجان جایی نیست که حرفهای تفرقه افکن زد (.دفاع روحانی از سپاه و بسیج.)
Iran, Islamic Republic of
حرفهای پنج سال پیش دراورمیه
ali
Iran, Islamic Republic of
متاسفانه دوستان فکر می کنند رییس دولت باید مجیز گوی سپاه باشد نقد و تذکر به جای خود و تعریف و تمجید در راستای کارهای انقلابی جای خود این ربطی به تناقض گویی ندارد.
Iran, Islamic Republic of
خخخخخعع عزیزجان! خودت به حرف خودت باور داری؟!
Iran, Islamic Republic of
...
بیژن
تاکی حرفهای ضد و نقیض در مورد سپاه از زبان روحانی؟یه روز میگه:دولت باتفنگ!یه روز تفرقه بین ارتش و سپاه!که با خفت روبرو شد!یه روز تعریف از قدرت سپاه و.......
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
فعلا که اوضاع برای حسین فریدون و مهدی جهانگیری و فاضل و ... ارام است
رضا
Iran, Islamic Republic of
مگر دریاچه ارومیه را احیا نگرد او که گفت زاینده رود را مانند ارومیه احیا می‌کنیم!!!!!