کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

نانسی پلوسی رکورد سخنرانی را زد!

19 بهمن 1396 ساعت 13:35

نانسی پلوسی، رهبر دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان آمریکا با هشت ساعت صحبت در صحن علنی رکورد تازه‌ای به جا گذاشته است.


به گزارش جهان نیوز به نقل از ایسنا، خانم پلوسی ساعت‌ها درباره پناهندگان و پناهجویان سخن گفت و با این کار جریان عادی مجلس نمایندگان آمریکا را مختل کرد.پلوسی به نفع مهاجران غیرقانونی سخن می‌گفت که در کودکی وارد آمریکا شده‌اند. میلیون‌ها نفر از آنها دارای مدارک قانونی اقامت نیستند و در زمان ریاست‌جمهوری باراک اوباما، تسهیلاتی برای آنها در نظر گرفته شد اما دونالد ترامپ درصدد لغو این تسهیلات و اخراج آنها است.

پلوسی خواهان آن است تا در چارچوب توافقات دو حزب دموکرات و جمهوریخواه بر سر بودجه، حمایت از این دسته افراد کماکان سر جای خود بماند.

پلوسی سخنرانی خود را ساعت ۱۰:۰۴ دقیقه روز پیش به وقت محلی آغاز کرد و آن را تا غروب همان روز ادامه داد.اخیرا سنای آمریکا بر سر بودجه دو ساله با هزینه ۴۰۰ میلیارد دلار که مخارج دفاعی و بعضی برنامه‌های داخلی را افزایش می‌دهد به توافق رسیده اما هنوز این بودجه باید در مجلس نمایندگان هم طرح و به تصویب برسد.

دموکرات‌ها خواهان دریافت امتیازهایی در این باره هستند.

به گزارش بی.بی.سی درخواست‌های حزب دموکرات عمدتا در ارتباط با ۷۰۰ هزار مهاجر بی‌مدرک است که هنگام ورود به آمریکا کودک بودند. در زمان ریاست‌جمهوری اوباما، در برنامه‌ای (داکا) مجوز اقامت موقتی به آنها داده شد. ترامپ اخیرا گفت به این برنامه پایان می‌دهد و از کنگره خواهان برنامه‌ای جایگزین شده است.

خانم پلوسی به سایر نمایندگان گفت هر روز که این افراد "موقعیت خود را از دست می‌دهند، رویای آمریکایی یک قدم دورتر می‌رود."

او گفته است نمایندگان "وظیفه اخلاقی دارند تا از این افراد که افتخار کشورشان هستند دفاع کنند."پلوسی سپس داستان‌های شخصی مهاجرانی را خواند که با خطر اخراج از آمریکا مواجه هستند.در شبکه‌های اجتماعی بسیاری از کاربران گفتند که پلوسی در این هشت ساعت، تنها اندکی آب خورده و در تمام این مدت با کفش پاشنه بلند بوده است.

دموکرات‌ها از این حرکت استقبال کرده اما حمهوریخواهان از آن انتقاد کردند.رکورد قبلی طولانی‌ترین سخنرانی مربوط به چمپ کلارک در سال ۱۹۰۹ بود که به مدت ۵ ساعت و ۱۵ دقیقه بدون وقفه صحبت کرد. 


کد مطلب: 589794

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/589794/نانسی-پلوسی-رکورد-سخنرانی-زد

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com