پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ - 30 Nov 2023
 
۰

آیت الله جزایری:امام جمعه بایددرخدمت مردم باشد

چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۱
کد مطلب: 580810
به گفته نماینده ولی فقیه در خوزستان، حجت الاسلام علی اکبری فردی کارآمد برای تصدی ریاست شورای سیاست گذاری ائمه است.
آیت الله جزایری:امام جمعه بایددرخدمت مردم باشد
به گزارش جهان نيوز، آیت الله موسوی جزایری نماینده، ولی فقیه در استان خوزستان که در مراسم تودیع و معارفه روسای شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور، سخن میگفت، با اشاره به جایگاه مهم نهاد نماز جمعه، تصریح کرد: ائمه جمعه باید سرباز نظام و در خدمت مردم باشند.

وی با بیان اینکه حجت الاسلام علی اکبری فردی کارآمد برای شورای سیاست گذاری است، درباره حجت الاسلام تقوی گفت: آقای تقوی ضمن قاطعیت در اصول، در نقد پذیری و انعطاف در مقابل حق فردی شایسته هستند و ایشان همواره حرف حق را با تواضع میپذیرفت.

جزایری با اشاره به وضعیت خوزستان افزود: آقای تقوی به محض اینکه مشکلی را در خوزستان میدید، فورا به رفع مشکل اقدام می‌کرد

وی گفت: من از نزدیک شاهد روحیات آقای تقوی بوده‌ام، ایشان با برنامه‌ریزی، نظم و نظارت دقیق توانست شورای سیاست گذاری را به خوبی مدیریت کند.

در بخش دیگری از آئین معارفه و تکریم روسای قدیم و جدید شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور آیت الله علم الهدی امام جمعه مشهد با اشاره به ساماندهی جریان امامان جمعه در سراسر کشور گفت: روزی بود که وقتی امام جمعه‌ای به منطقه‌ای می‌رفت تشکیلات منسجمی نداشت که این مسائل امروز کاملاً مرتفع شده است.

وی افزود: انتخاب صفت رحمانی از سوی رهبری برای شورای ائمه جمعه، از لطیفه‌ای خاص برای خود برخوردار است. امامان جمعه در عین حال که باید رحمت و شفقت داشته باشد، این رحمت باید از نوع رحمانی باشد که سراسر جامعه را فرا بگیرد.

امام جمعه مشهد با اشاره به لزوم برنامه ریزی شورای ائمه جمعه برای مقابله با جریانات رسانه‌ای طراحی شده از سوی دشمن گفت: در آلودگی رسانه‌ای دشمن درصدد است که عنوان رحمانیت را از نهاد امام جمعه بگیرد و این نهاد را یک طرفه جلوه بدهد و در این راه از هیچ نفاقی خودداری نمی‌کند. مدیریت ائمه جمعه باید برای تقابل نیرومند در برابر تبلیغات دشمن است اقدام کند.

آیت الله علم الهدی افزود: امام جمعه، عنصر و تریبون نماز جمعه جریانی است که ممکن است وظیفه خود را به درستی انجام دهد، اما شکوفایی این تریبون باید در ابعاد مختلف جزء برنامه‌های مورد توجه شورای ائمه جمعه باشد. ادامه تریبون با امام جمعه است، اما تاثیرگذاری آن در التهابات سیاسی و اجتماعی امروز با شورای سیاستذاری ائمه جمعه است.

منبع:تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *