دوشنبه ۱۳ تير ۱۴۰۱ - 4 Jul 2022
 
۰

جنگ یهودیان و غیر یهودیان در کاخ سفید

يکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۱
کد مطلب: 579691
​وزیر خارجه آمریکا در دوره نیکسون گفته است جنگی تمام عیار در کاخ سفید دونالد ترامپ وجود دارد.
جنگ یهودیان و غیر یهودیان در کاخ سفید
به گزارش جهان نيوز به نقل از ایسنا، به نوشته روزنامه دیلی میل،‌ هنری کیسینجر، وزیر امور خارجه پیشین و مشاور امنیت ملی ریچارد نیکسون و جرالد فورد، روسای جمهوری اسبق آمریکا به مایکل وولف، نویسنده کتاب "آتش و خشم: درون کاخ سفید ترامپ" گفت: جنگی میان یهودیان و غیر یهودیان هست.

به نظر می‌رسد این اظهارنظر تلاشی برای توصیف درگیری میان استیو بنن، مشاور ارشد و سابق دونالد ترامپ در یک طرف و اعضای یهودی خانواده ترامپ شامل جارد کوشنر و ایوانکا ترامپ در طرف مقابل بوده باشد. به گفته وولف، ترامپ ظاهرا کوشنر را به سمت ایفای نقش به عنوان "محافظ بزرگ اسرائیل" سوق داد؛ نقشی که او چندان به ایفای آن آشنا نیست.

مایکل وولف نوشت: برای ترامپ، دادن اسرائیل به کوشنر نه تنها یک آزمون بود، بلکه یک آزمون یهودی بود؛ رئیس جمهور او را به خاطر یهودی بودن انتخاب کرد، او را به خاطر یهودی بودن ستایش کرد، او را به خاطر یهودی بودن با مانع غیرممکن زیر بار مسوولیت برد و همچنین به باور کلیشه‌ای در قدرت مذاکره‌ی یهودیان تکیه کرد.
براساس این کتاب، بنن این رویکرد را نمی‌پسندید و قصد داشت تا برچسب "قوی‌تر بر اسرائیل" را که متعلق به ترامپ بود، به خود بچسباند. این سردبیر پایگاه خبری بریت‌بارت مصمم به نظر می‌رسید تا کوشنر را ضعیف و نامناسب جلوه دهد. در عوض، کوشنر رئیس سابق گلدمن ساکس، گری کوهن را آورد و او را به سمت کسب جایگاه مشاور اقتصادی ارشد رئیس‌جمهوری آمریکا سوق داد.

گزینه بنن، لری کادلو، مجری و مفسر محافظه‌کار سی‌ان‌بی‌سی بود. برای ترامپ، داشتن رئیس سابق گلدمن ساکس بسیار تاثیرگذارتر از حتی حضور یک شخصیت تلویزیونی بود. کوهن به سرعت کاخ سفید را متمرکز بر مساله تجارت و متعهد به سوق دادن آن از جناح راست به سمت دیدگاه‌های میانه‌روتر نشان داد. در این حساب و کتاب‌های جدید، بنن به حاشیه رانده می‌شد.

مایکل وولف همچنین نوشت: از نظر بنن، کوشنر و کوهن (و ایوانکا) اشغالگر یک واقعیت جایگزین بودند که ارتباط اندکی با انقلاب واقعی ترامپ داشت. کوشنر و کوهن هم بنن را نه فقط مخرب بلکه خود مخرب می‌دیدند و آنها اطمینان داشتند که او پیش از آنکه آنها را نابود کند، خودش را نابود خواهد کرد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *