جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ - 1 Dec 2023
 
۰
۱

اخراج ۲۷۵۶ کارمند دولتی در ترکیه

يکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۰
کد مطلب: 575902
دولت ترکیه در ادامه تصفیه مخالفان از نهادهای دولتی بعد از کودتای نافرجام سال گذشته، ۲۷۵۶ کارمند دیگر دولتی را به اتهام ارتباط با گروه های تروریستی اخراج کرد.
اخراج ۲۷۵۶ کارمند دولتی در ترکیه
به گزارش جهان نيوز ، دولت ترکیه در ادامه تصفیه مخالفان از نهادهای دولتی بعد از کودتای نافرجام سال گذشته، 2756 کارمند دیگر دولتی را به اتهام ارتباط با گروه های تروریستی اخراج کرد.

بر اساس دو حکم دولتی که امروز در روزنامه رسمی دولت ترکیه منتشر شده، افراد اخراج شده در موج جدید تصفیه ها شامل 637 پرسنل نظامی، 360 عضو ژاندارمری و 150 استاد دانشگاه یا پرسنل دانشگاهی هستند. حداقل 115 نفر که قبلا برکنار شده بودند مجددا به مناصب دولتی باز گشته اند.

دولت ترکیه همچنین دو روزنامه محلی، 14 اتحادیه و یک کلینیک درمانی را تعطیل کرده است.

ترکیه فتح الله گولن، روحانی ترک مستقر در ترکیه را عامل طراحی و اجرای کودتای نافرجام جولای 2016 این کشور می داند و شبکه حامیان وی را یک سازمان تروریستی اعلام کرده است.


منبع : تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
جدا از بحث سیاسی ای کاش یک برنامه برای اخراج کارمندان بی انگیزه وجود داشت قبلا (حدود بیست سال پیش ) کارکنان نسبت به امروز چگونه کار می کردند چقدر حقوق می گرفتنند چند پرونده بیست سال پیش به تخلفات اداری ارجاع می شد و حالا چند، بروید و بررسی کنید، ارجاع در بعضی از وزارت خانه ها به صفر رسیده است من اداره کلی را با105کارمند می شناسم که دوازده نفر از کارکنان خود را که قبلا ریس اداره بودند را در یک طبقه جمع کردند. بیکار دارند فقط ورود و خروج می زنند و حقوق می گیرند .
تمامی مدیران کل و حراست ادارات دارند
بر اشتباهات کارکنان خود سرپوش می گذارند تا بگویند اداره ما سالم است
بیکاری ، کم کاری و عدم برخورد مناسب با این عامل دارد ادارات را نابود می کند