جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ - 1 Dec 2023
 
۰

تکلیف مجلس برای شهرداری ها

يکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۵
کد مطلب: 575746
مجلس شهرداری‌ها را مکلف کرد صدور پروانه احداث و بازسازی و پایان‌کار برای تمامی ساختمانها را به رعایت ضوابط دسترس‌پذیری افراد دارای معلولیت مشروط کنند.
تکلیف مجلس برای شهرداری ها
به گزارش جهان نيوز،‌ وکلای ملت در جلسه علنی امروز یکشنبه سوم دی پارلمان ماده چهار لایحه حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت را تصویب رساندند.

بر اساس این مصوبه، شهرداری‌ها مکلفند صدور پروانه احداث و بازسازی و پایان‌کار برای تمامی ساختمانها، اماکن با کاربری عمومی از جمله مجتمع‌های مسکونی تجاری، اداری، درمانی و آموزشی را با رعایت ضوابط و استاندارد‌های مصوب شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و اصلاحات پس از آن درباره دسترس پذیری افراد دارای معلولیت توسط مجری مشروط کنند.

نمایندگان مجلس در تبصره این ماده نیز مقرر داشتند که شهرداران و روسای نظام مهندسی، مسئول اجرا و نظارت بر حسن اجرای این ماده بوده و متخلفان از این قانون حسب مورد به مجازات تعزیری، جزای نقدی درجه ۵ تا ۸ موضوع ماده ۱۹ قانون مجازات اسلامی مصوب اول اردیبهشت ۱۳۹۲، انفصال موقت یا دائم از خدمات عمومی، تنزل مقام و یا محرومیت از انتصاب به پست‌های حساس و مدیریتی و یا اخراج از نهاد یا سازمان متبوع محکوم می‌شوند.

منبع:فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *