چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - 10 Aug 2022
 
۰
۱۰

امنیت ملی معطل تیتر روزنامه کیهان مانده بود؟!

شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۲۹
کد مطلب: 564357
واکنش‌ها در نقد توقیف دو روزه کیهان به خاطر تیتر «شلیک موشک انصارالله به یمن؛ هدف بعدی، دوبی» همچنان ادامه دارد.
امنیت ملی معطل تیتر روزنامه کیهان مانده بود؟!
به گزارش جهان نيوز؛ واکنش‌ها در نقد توقیف دو روزه کیهان به خاطر تیتر «شلیک موشک انصارالله به یمن؛ هدف بعدی، دوبی» همچنان ادامه دارد. کیهان روز دو‌شنبه تیتر یک و گزارش اصلی خود را به حمله موشکی از یمن به عربستان سعودی اختصاص داد و با توجه به جمله سخنگوی انصارالله که «بار‌ها تأکید کرده‌ایم که پایتخت‌های دشمنان در تیررس موشک‌های بالستیک ما قرار دارند» تیتر مذکور را انتخاب کرده بود. تفسیری که از این تیتر شد، گرا دادن کیهان برای حمله بود. این تفسیر البته خنده‌دار می‌نمود؛ چه آنکه مطلب کیهان استنباط از نقل قول یمنی‌ها بود و نه تحلیل شخصی؛ و از سویی آیا انصارالله تصمیمات نظامی اش را با خواندن کیهان می‌گیرد؟!
 
به گزارش جوان، جالب اما گره زدن امنیت ملی به تیتر کیهان بود. داخل ایران برخی‌ها آنقدر شلوغ کردند که حتماً تذکر به کیهان، رنگ و بوی برخورد جدی‌تر و توقیف بگیرد و بعد همان‌هایی که با جمله «پناه می‌برم به خدا از بستن دهان منتقدان‌» سوت و کف می‌زدند، ذوق زده توقیف کیهان شدند.  برخوردی که با کیهان شد البته در ایران به نسبت خطای صورت گرفته، نظیری ندارد؛ توقیف به خاطر تیتر تهدید کشور خارجی آن هم از زبان یک کشور خارجی دیگر واقعاً تاکنون نظیری نداشته است. توقیف‌های نشریات در ایران تاکنون به دلیل زیر سؤال بردن مبانی اسلامی و مذهبی (همچون روزنامه بهار، مردم امروز، صبح امروز و...) انجام‌ می‌شد؛ اما چند سالی می‌شود رسم جدیدی دارد جا می‌افتد.
 
وطن امروز علیه پادشاه عربستان تیتر می‌زند، به برخی‌‌ها در داخل برمی خورد؛ خبرگزاری فارس علیه رئیس‌جمهور ترکیه می‌نویسد، برخی در داخل اذیت می‌شوند؛ کیهان تیتر از قول انصارالله علیه متحدان آل‌سعود می‌زند، می‌گویند امنیت ملی به خطر افتاده است! این روند خوبی نیست که دارد جا می‌افتد به خاطر مطلب علیه خارجی‌ها با داخلی‌ها برخورد شود.  از طرفی بار‌ها مطالبی علیه امنیت ملی در رسانه‌ها منتشر شده و برخوردی هم نشده، همچون شرق که از عوامل تنش‌زای منطقه را شلیک موشک‌های سپاه به داعش دانسته بود یا روزنامه قانون که گریه تفنگداران امریکایی پس از دستگیری توسط سپاه را به این دلیل دانسته بود که سپاه برایشان یادآور برخورد داعش با اسرایشان بوده است! حالا برخی نگران امنیت ملی شده اند؛ ولی نیروی نظامی ایستاده مقابل داعش و تأمین‌کننده امنیت کشور، یادآور داعش دانسته شد و توقیفی در کار نبود...
 
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
این بدعت خوبی نیست فردا همین تیتررا یک روزنامه غیر اصولگرا میزند اونوقت دیگه نمیشه مسله رو جمعش کرد در حال حاضر قریب به اتفاق کسانی که در زندان هستند از طیف اصلاح طلب و یا نزدیک به اصلاح طلبها هستند آنها این محکومیت کیهان به خاطر زدن این تیتر جنجال برانگیز را بسیار کم و ناچیز میداند و دهن کجی به خود میپندارند ولی به امید روزی که در هیچ روزنامه و سایتی به خاطر کار مطبوعاتی تعطیل نشود و کسی بخاطر ابراز عقیده انگ نخورد و زندان نرود چه اصولگرایان و چه اصلاح طلبان
علی
Iran, Islamic Republic of
روزنامه کیهان و ووطن امروز و سایت های ازاین دست خدارو شکر اینقدر درارای حاشیه امنیت هستند که دو روز توقیف روزنامه دیگران را سر ذوق آورده است همچنین تشخیص مغایرت با امنیت ملی و تشویش اذهان عمومی با شما نیست چراکه ازقبل هم با روزنامه های دیگر نبوده است مرجع تشخیص جایی دیگر است.
کاظمی
Iran, Islamic Republic of
واقعا انسان از مواضع برخی دولتمردات احساس خجالت و حقارت می کند...مواضع امام و رهبری کجا ...مواضع این آقایان کجا؟؟؟ از زمین تا آسمان فاصله است...
مرعوب شدن تا کی و کجا؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
پناه میبرم به خدا از لوووووووووووووله کردن کیهان انقلابی
Iran, Islamic Republic of
متاسفانه بعضی مقامات حکمت و کفایت لازم را ندارند که تیتر کیهان که یک عنوان معمولی بود را به یک مشکل ملی و یا حتی فراملی تبدیل کردند.
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
معنی ...... چیه ؟
Iran, Islamic Republic of
خوبه که این برخوردها درون و ذات این جماعت کذاب را نشان میدهد که همیشه دنبال دیکتاتوری بوده اند و حالا به اسم ازادی در یک روزنامه را میبندند. اگر گیری دست دشمن نداشتید که اینگونه برخورد نمیکردید .اگر امنیت ملی را میشناختید از کیهان تشکر میکردید . اما قصد و هدف این افراد فراتر و خطرناک تر از تصور بعضی هاست .
رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
ظاهرا" وزارت ارشاد و دستگاههاي وابسته مربوط به مطبوعات شير خانه هستند و روباه بيرون از خانه هرچه روزنامه هاي فله ايي و جيره خوار غرب نهاد هاي اقتدار ملي را تضعيف مي كنند نابيناست اما وقتي يك روزنامه با غيرت و وطن دوست مطلبي راجعه به خباثت دشمنان چاپ مي كند امنيت ملي را خدشه دار مي كند !!!!!
تو اين كشور كي به كيه ؟؟؟؟؟؟
اکبر
United Arab Emirates
برجام تو روحانی امنیت ملی وغرورمان را از بین برده نه تیتر کیهان