دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - 15 Aug 2022
 
۰
در مراسم امضای تفاهم‌نامه میان سازمان بسیج مستضعفین و کمیته امداد اعلام شد

ساخت 10 هزار واحد مسکونی از سوی بسیج

سه شنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۱
کد مطلب: 547362
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: احداث 10 هزار واحد مسکن را برای نیازمندان کمیته امداد امضا کرده‌ایم و به اشتغالزایی 7 هزار نفر نیز کمک خواهیم کرد.
ساخت 10 هزار واحد مسکونی از سوی بسیج
به گزارش جهان نيوز به نقل از فارس، سردار غلامحسین غیب‌پرور در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان بسیج مستضعفین و کمیته امداد به منظور ارتقای سطح کمی و کیفی خدمت‌رسانی به محرومان گفت: بسیج همیشه کنار کمیته امداد است تا به محرومان و نیازمندان خدمت‌رسانی مناسب داشته باشد. 

وی ادامه داد: بسیج در نقاط مختلف کشور دارای رده، ساختار و سازمان است که به راحتی خدمت رسانی به مردم محروم را انجام می دهد و خدمات سازمان بسیج متناسب با جغرافیای هدف ساماندهی شده استف به طوری که در جامعه پزشکی چندین میلیون خدمت ارائه می شود..

سردار غیب پرور گفت: یکی از اقدامات مشترک، ایجاد مهارت در میان محرومان است و امروز راهی را که آغاز کرده‌ایم، متناسب با هدف، جغرافیای هدف را درنظر گرفته‌ایم. 

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور گفت: متأسفانه درگذشته اردوهای جهادی را بدون توجه به جغرافیای هدف، اعزام می‌کردیم اما در طرح جدید، گروه‌های جهادی به مدت سه تا پنج سال در یک منطقه خاص مستقر می‌شوند تا خدمات بهتری ارائه دهند. 

غیب‌پرور گفت: احداث 10 هزار واحد مسکن را برای نیازمندان امضا کرده‌ایم و به اشتغالزایی 7 هزار نفر کمک خواهیم کرد و چند برابر این آمار را به صورت غیرمستقیم کمک می‌کنیم. 

وی تصریح کرد: ایجاد صندوق‌های قرض‌الحسنه در سراسر کشور با محوریت مساجد دنبال می‌شود، به طور یکه 7600 مسجد به عنوان هدف مشخص شده است. 

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور گفت: نظام بانکی کشور در بسیاری جاها پاسخگوی محرومین نیست، به همین دلیل بسیج باید پای کار بیاید و در حوزه اشتغال و ایجاد مهارت اقدام کند. 

وی افزود: قرار است در 320 نقطه از محلات شهرهای بزرگ، که بیشترین آسیب اجتماعی را در خود دارند خدمات ویژه در قالب خدمات مددکاری و ... ارائه دهیم که به این ترتیب، بسیج در حوزه آسیبها توجه و رسیدگی بیشتری خواهد داشت.

فتاح: میان امداد و بسیج درهم‌تنیدگی وجود دارد
سیدپرویز فتاح رئیس کمیته امداد نیز در این مراسم گفت: سال گذشته احداث 5 هزار واحد مسکونی را در قالب یک تفاهم‌نامه با بسیج به امضا رساندیم و امسال نیز 10 هزار واحد مسکونی برای مددجویان امداد ساخته می‌شود.
وی افزود: کار بسیج رسیدگی به مردم است و بیش از آنچه مدافع نظام باشند، مدافع امور مستضعفین و رسیدگی به نیازمندان هستند. 

وی ادامه داد: تأمین 8 هزار فقره جهیزیه، 100 هزار مورد لوازم‌التحریر و اعزام 10 هزار مددجو در قالب اردوهای راهیان نور با همکاری بسیج انجام شده است. 

فتاح گفت: میان امداد و بسیج درهم‌تنیدگی وجود دارد، بسیاری از امدادگران بسیجی هستند، روحیه بسیجی دارند و بسیاری از بسیجی‌ها هم تحت حمایت کمیته امداد هستند و نقطه قوت اجرایی این تفاهم‌نامه هم همین ارتباط است. 
رئیس کمیته امداد گفت: اقدامات و همکاری‌های بسیج با امداد در شرایطی انجام می‌شود که منابع را خودش تأمین می‌کند و به امداد کمک می‌کند و در این باره بار مالی برای ما ندارد. 

وی تصریح کرد: در حوزه خدمات دندانپزشکی و پزشکی، اعزام پزشکان بسیجی به مناطق محروم انجام می‌شود، در حوزه مسکن سال گذشته 5 هزار واحد را طبق توافقنامه به امضا رساندیم که 3 هزار واحد آن تکمیل شد و امروز نیز طی یک توافقنامه 3 ساله، ساخت 10 هزار واحد مسکونی را به امضا رساندیم. 

فتاح ادامه داد: در تعمیرات مسکن، احداث سرویس‌های بهداشتی، کارآفرینی و ایجاد اشتغال، بسیج کنار ما بوده است و مناطق محروم که ضریب محرومیت آنها بیش از 6 یا 7 است، در این رابطه حتماً مدنظر بسیج و امداد قرار دارد. 

رئیس کمیته امداد در مورد اقدامات حوزه درمان برای مددجویان گفت: همه افراد تحت پوشش امداد در حال حاضر دفترچه بیمه دارند و امداد برای آنها چه شهری و چه روستایی، بیمه مکمل داده و پرداخت فرانشیز هم در دستورکار قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: مناطق محروم وضعیت درمانی نامناسبی دارند که اصلاً موضوع دفترچه مطرح نمی‌شود، به همین دلیل همکاری بسیج در این زمینه می‌تواند مفید و تقویت‌کننده باشد. در همین رابطه، ارائه خدمات بهداشتی و سلامت به 500 هزار نفر از مددجویان کمیته امداد با استفاده از ظرفیت گروه‌های جهادی پزشکی و تأمین تجهیزات تخصصی در قالب تفاهم‌نامه آماده است. 

به گزارش فارس، محورهای همکاری توافقنامه کمیته امداد و سازمان بسیج مستضعفین در 26 محور تعیین شده است که مشارکت در احداث 10 هزار واحد مسکونی، ایجاد طرح اشتغالزایی برای 7 هزار نفر، ارائه خدمات سلامت به 500 هزار نفر، ایجاد گروه‌های جهادی، کمک به بازاریابی و فروش محصولات، همکاری برای آزادی زندانیان نیازمند، تهیه لوازم ضروری زندگی و مشارکت در جذب حامیان ایتام نمونه‌هایی از این موارد همکاری است. 
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *