دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - 6 Feb 2023
 
۵
۱۶
عضو فقهای شورای نگهبان در گفتگو با جهان نیوز:

سکوت خواص در این زمان گناه نابخشودنی است/ مردم باید از دستگاه قضایی قاطعیت ببینند

يکشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۳۰
کد مطلب: 819456
آیت‌الله حسینی خراسانی گفت: طبق همه موازین شرعی و عرفی سکوت در برابر این جریان که باعث گسترش ناامنی می شود، گناه نابخشودنی است.
سکوت خواص در این زمان گناه نابخشودنی است/ مردم باید از دستگاه قضایی قاطعیت ببینند
گروه سیاسی جهان نيوز: آیت‌الله سید احمد حسینی خراسانی نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری و عضو فقهای شورای نگهبان در گفتگو با جهان نيوز درباره ماهیت حوادث تلخ این روزها و نقش بیگانگان و بدخواهان مردم ایران در این حوادث، اظهار داشت: حقیقت و ماهیت وقایع اخیر آشکار است. جریانی که اکنون کشور را با زحمت مواجه کرده جریانی صد درصد ضد اسلامی، ضد انقلابی و ضد ایرانی است.
 
وی در ادامه با تاکید بر اینکه آنچه فعلا میدان‌دار این قضایاست معترضین نیستند، گفت: فارغ از اینکه اعتراض بجا باشد یا نه، اکنون میدان دست اشرار است و هدفشان ضربه به امنیت و جان، مال و ناموس مردم است. به صراحت براندازی نظام و از کارانداختن کشور مقتدر ایران را می‌خواهند.
 
آیت‌الله حسینی خراسانی در ادامه با اشاره به بهره برداری سوء دشمنان از اعتراضات و استفاده ابزاری از آن برای رسیدن به مقاصد شوم خاطرنشان کرد: جهان کفر با تمام توان و استفاده از تمام کشورها به مصاف اسلام و ارزش‌های اسلامی و ملت ایران و جمهوری اسلامی آمده است و این تکرار جنگ احزاب است.
 
نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری درباره ۲ دانشجوی بسیجی که اخیراً با ضربات چاقو آشوبگران در مشهد به شهادت رسیدند، گفت: در دیداری که با خانواده این شهدا داشتم گفتند که این عزیزان معتقد بودند که این جوانان و نوجوانان فریب خورده هستند و حتی حاضر نبودند از وسایل دفاعی نظیر گاز اشک آور در برابر آن‌ها استفاده کنند. اما خود این افراد در میان این اشرار گیر افتادند و با دست خالی و به خشن‌ترین شکل به شهادت رسیدند. همه وجود این شهدای اغتشاشات اخیر عشق به اسلام و انقلاب و نظام بود.
 
آیت‌الله حسینی خراسانی با اشاره به اینکه پشت‌ پرده اغتشاشات اخیر روشن است، بیان کرد: به عنوان یک طلبه از نوجوانان و جوانان که این زحمات را به کشور تحمیل کردند می‌خواهم به وجدان خود مراجعه کنند. صحنه های جنایت را که می‌بینند، یک لحظه فکر کنند چه کسانی پشت این وقایع هستند؟
 
وی با بیان اینکه مسئولان نباید بگذارند امنیت کشور توسط اشراری که دنبال کشت و کشتار و خونریزی و ناامنی هستند بیشتر به مخاطره بیافتد، گفت: اینها همه مرزها و خط قرمزها را رد کردند؛ باید طبق موازین اسلامی با قاطعیت تمام برخورد شود. مردم باید از دستگاه قضایی قاطعیت ببینند در غیر این صورت مردم از خود دستگاه قضایی گلایه‌مند می‌شوند.
 
عضو فقهای شورای نگهبان در پایان درباره سکوت خواص در حوادث اخیر، بیان کرد: اکنون زمان سکوت خواص نیست. وقتی جان و مال و ناموس یک ملت در خطر می‌افتد همه باید پای کار بیایند. طبق همه موازین شرعی و عرفی سکوت در برابر این جریان که باعث گسترش ناامنی می شود، گناه نابخشودنی است.
https://jahannews.com/vdcamonai49n6y1.k5k4.html
jahannews.com/vdcamonai49n6y1.k5k4.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


پویا
Iran, Islamic Republic of
شعار برای زن زندگی آزادی دارند اما رفتارهایشان با این شعار همخوانی ندارد
تناقض
Iran, Islamic Republic of
زن زندگی آزادی ! خشونت ترور ناامنی
Iran, Islamic Republic of
اگر کلیه موادقانون اساسی اجرایی شود خواسته زن زندگی آزادی را نیز برآورده می کند زیرا در قانون اساسی به حقوق اجتماعی زنان توجه خاص شده.
Iran, Islamic Republic of
حرف شما کاملا درسته حاج آقا اونا در زمانی که نفعشون باشه به سمت و جهت باد می چرحن اما باید لدونن که اینجا کباب نمیدن بلکه گوشت خر داغ می کنن و این ساکتین باید دیگه از قطار انقلاب پیاده بشن و جاشون وفاداران واقعی بگیرند
شاهین
Iran, Islamic Republic of
.....
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
حتما تو وفادار واقعی هستی
Iran, Islamic Republic of
حاج آقا حرف شما دقیقا درسته.
United States
حاج آقا این خواص رو که میفرمایید چرا نام نمی برید ؟
Iran, Islamic Republic of
و مهمتر این خواص (سلبریتی های فاسد و وطن فروش) مگه بین مردم طرفدار هم دارند؟
میرزا
Iran, Islamic Republic of
احسنت به ادمی که موضع بگیره...
یسری ها لال شدن ترسیدن
Iran, Islamic Republic of
سکوت هر مسلمان خیانت است به قرآن.
Iran, Islamic Republic of
مردم همین حالا هم از دستگاه قضایی گلایه شدید دارند
ق. غذائیه
Iran, Islamic Republic of
مبارزه با مفاسد و مفسدین دانه درشت، انگار فصل خاصی دارد!.
حدیث
Iraq
وقتیکه عوام در فتنه ساکت نیستند معلوم میشود خواص ساکت چقدر خائن و بد بختند.
Iran, Islamic Republic of
گوش کردن به درد دل مردم که حتی بیشتر از خواص در حفظ نظام از جان و مال خود گذشته اند مهمتر است.
!!
Iran, Islamic Republic of
امان از عافیت طلبی !!!