جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - 19 Aug 2022
 
۱
۱۸
نماینده مردم تهران در گفتگو با جهان نیوز:

دولت قبلی که دولت نبود، تعطیل بود و کاری انجام نمی‌داد/ محبوبیت رئیسی بعد از انتخابات بیشتر هم شد/ تجارت خارجی، مهار کرونا و تعامل با همسایگان از دستاوردهای دولت سیزدهم است/ دولت باید فکری برای گرانی‌های افسارگسیخته کند

چهارشنبه ۱ تير ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۳
کد مطلب: 803564
یزدی خواه گفت: حضور آقای رئیسی و روی کارآمدن دولت انقلابی به مردم آرامش داد. وقتی دولت انقلابی و مردمی می‌آید مردم توقعاتشان را با سطح نیروهای انقلابی تنظیم می‌کنند.
دولت قبلی که دولت نبود، تعطیل بود و کاری انجام نمی‌داد/ محبوبیت رئیسی بعد از انتخابات بیشتر هم شد/ دولت باید فکری برای گرانی‌های افسارگسیخته کند
گروه سیاسی جهان نيوز: یکسال از برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پیروزی آیت الله رئیسی در انتخابات گذشت. در این مدت گروه‌ها و افراد سیاسی مخالف با هدف ایجاد شکاف بین مردم و دولت تلاش کردند تا چهره‌ای منفی از دولت نشان دهند و فعالیت این دولت را به حاشیه ببرند.
 
در همین رابطه سیدعلی یزدی خواه نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با جهان نيوز، درباره کارنامه دولت سیزدهم، اظهار داشت: دولت سیزدهم در عرصه‌های بین‌المللی، تجارت خارجی، کرونا، تعامل با همسایگان توفیقات خوبی داشته است.
 
وی در ادامه با اشاره به نگاه دولت به حوزه سیاست خارجی و تعامل با سایر کشورها، گفت: این دولت در آماده کردن زیر ساخت‌ها برای افزایش مبادلات تجاری کارنامه موفقی داشته است. در این مدت تعاملات با دنیا بهتر شده و صادرات کشور در عرصه مختلف اعم از نفتی و غیر نفتی بیشتر شده و ارز حاصل از صادرات هم بر می‌گردد.
 
نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه دولت باید با توجه به ابزارهایی که در اختیار دارد، در جهت تعادل بخشی بازار قدم بردارد، خاطرنشان کرد: علیرغم همه کارهای خوب دولت در این مدت اما مردم جامعه به خصوص اقشار متوسط و ضعیف به سفره‌شان نگاه می‌کنند. متاسفانه قیمت‌های لجام گسیخته امان خیلی از مردم را بریده و دولت در این عرصه باید کار ویژه‌ای برای اقشار آسیب پذیر انجام دهد.
 
یزدی خواه درباره تخریب دولت آقای رئیسی توسط رسانه‌های جریان مخالف دولت، گفت: آنها برای رضای خدا این کار را انجام نمی‌دهد، از طرفی می‌گویند به چه دلیل اصلاحات اقتصادی انجام شده و از طرفی هم اعلام می‌کنند فشار به مردم وارد شده و هواداری مردم را می‌کنند.
 
وی با بیان اینکه مردم هنوز به این دولت امید دارند، خاطرنشان کرد: امید مردم همچنان باعث شده سیاست صبر و انتظار را پیشه کنند و دولت را در عرصه‌های اقتصادی مورد محک و آزمایش قرار دهند. اگر اکنون هم انتخابات برگزار شود مردم همان اقبالی راکه در انتخابات سال گذشته نشان دادند را خواهند داشت. اما این حمایت و همراهی خیلی نمی‌تواند دوام داشته باشد مگر اینکه در موضوع معیشت مردم تدابیر جدی‌تری از سوی دولتمردان اندیشیده شود.
 
نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به اینکه حضور آقای رئیسی در بین اقشار مختلف مردم اقدامی ارزشمند است، بیان کرد: با توجه به سفرهای ایشان به استان‌های مختلف و حضور ایشان در بین مردم میزان اقبال به رئیس جمهور در کشور و محبوبیت آقای رئیسی در سطح قابل قبولی قرار دارد. نظرسنجی‌های پنج شش ماه گذشته محبوبیت ایشان را بالای 70 درصد نشان می‌داد و از زمان انتخابات ریاست جمهوری در بین مردم مقبول‌تر بودند ولی مشکلات اقتصادی اخیر ممکن است قدری به محبوبیت دولت آسیب زند.
 
وی در پایان درباره تفاوت دولت سیزدهم با دولت گذشته، خاطرنشان کرد: دولت قبلی که دولت نبود، تعطیل بود و کاری انجام نمی‌داد. اما حضور آقای رئیسی و روی کار آمدن دولت انقلابی به مردم آرامش داد. وقتی دولت انقلابی و مردمی می‌آید مردم توقعاتشان را با سطح نیروهای انقلابی تنظیم می‌کنند. دولت توفیقات زیادی داشته و بخشی از کم توفیقی دولت در مهار قیمت‌ها را هم باید در بین مدیران میانی که در دستگاه‌های دولتی هستند جستجو کرد چراکه همکاری آنان با دولت انقلابی مطلوب نیست.

بیشتر بخوانید:
کوثری: رئیسی شکست‌های دولت روحانی را به پیروزی تبدیل کرد
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
مقایسه قیمت کالاها با دوران روحانی خود گویای همه چیزه
Iran, Islamic Republic of
جهان جان یه شاخص خیلی ساده وجود داره به نام مقایسه قیمتها که به سادگی واقعیتو روشن میکنه پس زیاد به خودتون فشار نیارین که فایده نداره
Iran, Islamic Republic of
طبق بعضی نظرسنجی های بسیار معتبر ، محبوبیت رئیسی بیش از 30 درصد افزایش داشته است و دلیل آن رجوع به آرمانهای انقلاب است
Iran, Islamic Republic of
کدام نظر سنجی بسیار معتبر!!!?
Iran, Islamic Republic of
اداره کشور در جنگ اقتصادی و تحریم شاهکار ماندگار روحانی
محمد
Iran, Islamic Republic of
زحمت مقابله با کرونا رو دولت روحانی کشید همه سختی های کرونا در زمان دولت قبل بود ...!!
Iran, Islamic Republic of
بله با روزی 700 تا 800 فوتی معلوم بود که چقدر برای مقابله کار کردن یا تعطیلی کشور . مد ارس و... هم همینطور تازه بنظرت اون موقع تحریم نبودیم که اون دولت در این زمینه ادعایی داشت یا نه؟!
Germany
آخه مگه فقط تو ایران مرگ و میر داشتیم؟!کرونا تقریبا تو دنیا چند موج داشت همان روزهایی که میفرمایید چند صد کشته در ایران چندهزار کشته در بسیاری از کشورهای پیشرفته بود
مازندرانی
Iran, Islamic Republic of
به قبلی میفرمائید دولت نبود به این دولت میفرمائید فکری بحال اقتصاد افسار گسیخته بکند؟
Iran, Islamic Republic of
اينرو ميگم نه اينكه بخوام عملكرد روحاني را بخصوص در دولت دومش تاييد كنم كه جاي دفاع ندارد ولي جهان نيوز برخي خبرها را نبايد كار كرد.
علی
Iran, Islamic Republic of
.....
این درسته
باید در عمل وارد میدان شوید و به کمک مردم بروید
بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
ر
اللهم عجل لولیک الفرج
United States
پس چرا دولت قبلی را محاکمه و مجازات نمیکنید؟؟!!
United Kingdom
با این حرف ها چیری عوض نمیشود.
امید
Iran, Islamic Republic of
هرگاه دلار زیر ۱۵ هزار تومان شد حرف بزنید
Iran, Islamic Republic of
اگر می تونستی زمان روحانی این حرف را میزدی؟!1