کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

رئیس کمیسیون بهداشت مجلس در گفتگو با جهان نیوز:

دولت روحانی علیرغم شعار تعامل با دنیا در واردات واکسن موفق نبودند/ کاهش چشمگیر تلفات کرونا نتیجه تلاش‌های آیت الله رئیسی برای واردات واکسن است

12 ارديبهشت 1401 ساعت 8:08

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: دولت آقای رئیسی علیرغم تمام مشکلات هم در واردات واکسن خارجی موفق بود و هم در حمایت از شرکت های تولید کننده واکسن داخلی.


گروه سیاسی جهان نیوز: حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفتگو با جهان نیوز درباره کاهش آمار مبتلایان و فوتی‌های کرونا در کشور اظهار داشت: متاسفانه در دولت گذشته نتوانستند تعامل کنند و واکسن برای داخل تهیه کنند، اما با روی کار آمدن دولت سیزدهم و با پیگیری‌ها و تلاش‌هایی که رئیس جمهور برای واردات واکسن داشتند و همچنین همکاران در وزارت بهداشت و درمان و سایر سازمان‌ها از جمله هلال احمر، بسیج، سپاه و دانشگاه‌ها توانستند واکسیناسیون را به طور جدی و همگانی شروع کنند و علت کاهش ابتلا و مرگ ومیر کرونا به خاطر همین واکسیناسیونی است که انجام شد.
 
وی با اشاره به تلاش دولت گذشته برای واردات واکسن کرونا، خاطرنشان کرد: دولت گذشته هر چه تلاش کردند در واردات واکسن به آن صورت موفق نبودند. شعار دولت گذشته تعامل با دنیا بود، اما این شعار است باید دید در میدان عمل چه کاری می‌توانند انجام دهند که مشخص شد آن دولت نه در داخل، نه در خارج و نه در میدان عمل موفق نبود.
 
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در ادامه افزود: دولت آقای رئیسی علیرغم تمام مشکلات هم در واردات واکسن خارجی موفق بود و هم در حمایت از شرکت های تولید کننده واکسن داخلی که موجب شد ایران به عنوان ششمین کشور تولید واکسن معرفی شود و در زمینه تولید واکسن هم خودکفا شدیم. این قدم بزرگی است، نه فقط برای تولید واکسن کرونا بلکه دستیابی به تکنولوژی که هر نوع واکسنی برای هر نوع ویروسی که ضرورت دارد در داخل کشور تولید شود تا دستمان در مقابل خارجی ها دراز نباشد.
 
شهریاری با اشاره به رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم، گفت: همکاری مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی قابل ستایش بود و مهمتر از همه حمایت های مقام معظم رهبری است که ایشان بیشتر از هر کسی در این رابطه کمک کردند و دستور دادند که یک میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی برای کرونا برداشته شود. همه اینها باعث شد که خوشبختانه وضعیت کرونا در کشور وضعیت قابل قبولی شود.
 
وی در پایان درباره تفاوت مدیرت کرونا در دولت سیزدهم و دولت گذشته، خاطرنشان کرد: وقتی رئیس دولت به صورت جدی پای کار باشد و حمایت و تلاش کند سایر سازمان‌ها هم همراه می‌شوند، برای اینکه یک تفکر واقعی پشت آن بود و نتیجه آن وضعیت امروز کرونا می شود.


کد مطلب: 798913

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/interview/798913/دولت-روحانی-علیرغم-شعار-تعامل-دنیا-واردات-واکسن-موفق-نبودند-کاهش-چشمگیر-تلفات-کرونا-نتیجه-تلاش-های-آیت-الله-رئیسی

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com