دوشنبه ۱۳ تير ۱۴۰۱ - 4 Jul 2022
 
۱
۹
عضو هیئت رئیسه مجلس در گفتگو با جهان نیوز:

در افطاری رئیس‌جمهور با نمایندگان مجلس خیلی از مسائل شفاف بیان خواهد شد/ دولت رئیسی اصلا با دولت روحانی قابل مقایسه نیست/ در این دولت صداقت و شفافیت حاکم است

سه شنبه ۲۳ فروردين ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۲
کد مطلب: 796991
حاجی دلیگانی گفت: درست است که انجام برخی از کارها در این دولت مقداری زمان بر شده ولی این دولت در مجموع کار خود را به خوبی پیش می‌برد و کارنامه دولت آقای رئیسی قطعا روشن‌تر از دولت آقای روحانی خواهد بود.
در افطاری رئیس‌جمهور با نمایندگان مجلس خیلی از مسائل شفاف بیان خواهد شد/ دولت رئیسی اصلا با دولت روحانی قابل مقایسه نیست/ در این دولت صداقت و شفافیت حاکم است
گروه سیاسی جهان نيوز: حسینعلی حاجی دلیگانی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با جهان نيوز در پاسخ به این سوال که نظر وی درباره مطرح شدن استیضاح برخی از وزرای دولت سیزدهم چیست؟ اظهار داشت: مجلس باید کار نظارتی خود را انجام دهد و در قانون هم نوشته نشده که چه زمانی برای استیضاح وزرا مناسب است. بالاخره وزیر وعده‌ای داده و بر اساس آنچه که گفته و در توانش است باید عمل ‌کرده باشد. اگر به این تعهدات عمل نشده باشد باید پاسخگو باشند.
 
وی در ادامه با تاکید بر اینکه نمایندگان باید درباره گرانی‌ها، ناکارآمدی‌ها و آنچه امروز در جامعه وجود دارد پاسخگوی مردم باشند، خاطرنشان کرد: استیضاح حق مجلس و نمایندگان مردم در مجلس است و وزیر هم می‌تواند از عملکرد خود در برابر نمایندگان دفاع کند. اما مردم را نمی‌شود فدای فردی کرد که توان مدیریت ندارد. البته خودم تاکنون هیچ استیضاحی را امضا نکرده‌ام.
 
عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به مراسم افطاری رئیس جمهور با نمایندگان مجلس در روزهای آینده، گفت: در آنجا خیلی از مسائل شفاف بیان خواهد شود و با روحیه‌ای که از آقای رئیس جمهور سراغ داریم طبیعتا می‌پذیرند. یک جلسه همدلی که برای بررسی راهکارهای برون رفت از بی‌ثباتی در قیمت‌ها است و قطعاً عمده وزرا هم آنچه که نقد دلسوزانه باشد را می‌پذیرند.
 
وی با بیان اینکه پاسخگویی به موقع وزرا، نمایندگان مردم را به این نتیجه می‌رساند که وزیر، کار و تلاش خود را انجام می‌دهد، توضیح داد: در این صورت اگر چند نماینده هم اصرار بر استیضاح داشته باشند اکثریت نمایندگان بر اساس آنچه که به جمع بندی واقعی می‌رسند رای و نظر خود را اعلام می‌کنند.
 
حاجی دلیگانی در پایان در پاسخ به این سوال که شش ماه نخست دولت رئیسی را در مقایسه با 8 سال دولت روحانی چطور ارزیابی می‌کنید، گفت: اصلا قابل مقایسه نیست و تفاوت از زمین تا آسمان است. در آن دولت صداقت کمتر دیده می‌شد اما در این دولت صداقت و شفافیت عمدتا حاکم است. درست است که انجام برخی از کارها در این دولت مقداری زمان بر شده ولی این دولت در مجموع کار خود را به خوبی پیش می‌برد و کارنامه دولت آقای رئیسی قطعا روشن‌تر از دولت آقای روحانی خواهد بود.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
علت گرانی گوشت، مرغ، میوه وغیره در کشور چیست؟!
Iran, Islamic Republic of
تقصير دلالهاست.
Romania
چرا این مجلس و دولت اینقدر از خودشان تعریف میکنند و آن طرف کالاهای اساسی در حال گرانتر شدن هستند ؟ .
Iran, Islamic Republic of
الان شما توافق احتمالی وین رو منتشر می کنید؟!
Iran, Islamic Republic of
کارنامه دولت آقای رئیسی قطعا روشن‌تر از دولت آقای روحانی خواهد بود...
بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
دوست محترم قطعا اینطوری که شما گفته اید نبوده ....!!!باید در عمل دید قضاوت زود نکنیذ
Iran, Islamic Republic of
......
Iran, Islamic Republic of
وزیر جهاد کشاورزی باید استیضاح شود.
Switzerland
از شفافیت فقط بیان کنید چرا مصوبات ستاد ملی کرونا مثل دولت قبل اعلام نمی گردد! مگر کرونا از کشور رخت بسته وتشریف برده است....