دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ - 8 Aug 2022
 
۱
۱۰
کارشناس ارشد مسائل منطقه در گفتگو با جهان نيوز:

روابط ترکیه و اسرائیل خیانت به جهان اسلام است/ ترکیه در حال انجام یک خطای راهبردی است/ دولت فعلی ترکیه با کاهش محبوبیت مواجه خواهد شد

چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۰
کد مطلب: 794319
کارشناس ارشد مسائل منطقه گفت: دولت ترکیه در چندسال گذشته از مساله فلسطین در راستای منافع سیاسی خود استفاده کرده است.
روابط ترکیه و اسرائیل خیانت به جهان اسلام است/ ترکیه در حال انجام یک خطای راهبردی است/ دولت فعلی ترکیه با کاهش محبوبیت مواجه خواهد شد
گروه بین المللی جهان نيوز: سیدرضا صدرالحسینی کارشناس ارشد مسائل منطقه در گفتگو با جهان نيوز با اشاره به سفر رئیس جمهور رژیم صهیونیستی به ترکیه اظهار داشت: در شرایط کنونی به نظر می‌رسد این اقدام یک نوع مشروعیت بخشی به رژیم غاصب صهیونیستی است و نقش آفرینی ترکیه در این مسئله از پشت خنجر زدن به جهان اسلام است. این مسئله برای ترکیه به عنوان یک نقطه منفی در جهان اسلام و افکار عمومی است.
 
وی با بیان اینکه دولت ترکیه در چندسال گذشته از مسئله فلسطین در راستای منافع سیاسی خود استفاده کرده است، خاطرنشان کرد: سفر رئیس رژیم صهیونیستی به ترکیه‌ که در دهه‌های گذشته پرچمدار حمایت از آرمان‌های فلسطین بوده نشان می‌دهد اقداماتی که در گذشته توسط دولت ترکیه در راستای اعتلای آرمان فلسطین انجام شده اقداماتی ریاکارانه بوده که از خلوص واقعی برخوردار نیست و می‌توان از آن به عنوان یک فرصت طلبی سیاسی نام برد.
 
کارشناس ارشد مسائل منطقه با اشاره به شرایط امروز مردم مظلوم فلسطین و اقدامات رژیم صهیونیستی بر علیه این مردم ستمدیده، گفت: سفر رئیس رژیم اشغالگر قدس به ترکیه با توجه به اخراج فلسطینیان از مناطق مسکونی خودشان و تلاش برای افزایش ساخت شهرک‌های صهیونیست‌نشین، نقطه سیاهی در پرونده دولت ترکیه محسوب می‌شود. البته بخش عمده‌ای از مردم ترکیه همچنان آرمان فلسطین را محترم می‌شمارند و برای آن تلاش می‌کنند که با اعتراضات خودشان در طول چند روز گذشته نشان دادند که با این اقدام دولت ترکیه کاملا مخالف هستند.

صدرالحسینی با بیان اینکه ترکیه می‌خواهد از رژیم صهیونیستی به عنوان یک واسطه برای حل مشکلات و اختلافاتش با آمریکایی‌ها استفاده کند، افزود: اسرائیل توان اقتصادی قابل توجهی برای حل مشکلات داخلی و اقتصادی ترکیه ندارد، بلکه فقط می‌تواند توسط لابی صهیونیست رابطه بین ترکیه و آمریکا را به زعم دولت ترکیه بهبود بخشد و آن را از این شرایط خارج کند اما قطعا به نتیجه نخواهد رسید.
 
وی در ادامه با اشاره به اینکه تجریه بحران اوکراین نشان داد که آمریکایی‌ها به متحدان خودشان پشت می‌کنند و تعهدی نسبت به آنان ندارند، تصریح کرد: ترکیه در حال انجام یک خطای راهبردی است که از لابی و نفوذ رژیم صهیونیستی در آمریکا برای برطرف کردن اختلافاتش با آمریکا استفاده می‌کند. این خطای راهبردی حتما باعث کاهش محبوبیت دولت کنونی ترکیه بین مردم این کشور خواهد شد و افت آرای حزب عدالت و توسعه را در انتخابات آینده به همراه خواهد داشت.
 
کارشناس ارشد مسائل منطقه در پایان با تاکید بر اینکه آشکارسازی روابط رژیم صهیونیستی و ترکیه خیانت به مقاومت اسلامی و جهان اسلام است، بیان کرد: مقاومت اسلامی و ملت‌های مسلمان به موضوعی به نام نابودی رژیم صهیونیستی همچنان اعتقاد دارند و  تلاش و مقاومت آن‌ها قطعا به آزادسازی سرزمین‌های اشغالی منجر خواهد شد. در طول هفتاد سال گذشته اقدامات بسیاری برای انحراف آرمان فلسطین و آزادی این سرزمین انجام شده، اما موضوع اصلی درخواست ملت‌های مسلمان برای بازگشت فلسطینان به سرزمین مادری خود است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


United States
حالا تو چرا نگران حال ترکائی.
تهرانی
Iran, Islamic Republic of
باید الان انتفاضه جوانان ترک شکل گیرد
تا درس عبرتی برای اردوغان و سایر سازشکاران شود.
سنگ بر اردوغان
مرگ بر اسراییل
Iran, Islamic Republic of
صلاح کار خویش خسروان دانند و بس.
همین همسایگان ما در مورد راهبردمان چگونه فکر میکنند؟
Iran, Islamic Republic of
....
عمار
Iran, Islamic Republic of
اردغان از خیلی وقت پیش با رژیم کودک کش اسرائیل رابطه پنهانی دارد و سرنوشت او مانند صدام و قزافی و ... خواهد بود او شریک جنایت های داعش در عراق و سوریه می باشد.
Iran, Islamic Republic of
همه به فکر منافع خودشون هستند، بهش میگم منبعد با شما هماهنگ کنه.
هتل ی
Iran, Islamic Republic of
نفوذ شیطان در ترکیه.آیاغیر از نابودی امید دیگری از شیطان دارند؟
مازندرانی
Iran, Islamic Republic of
چرا همه کشورها دچار خطای راهبردی میشوند.؟
Iran, Islamic Republic of
اردوغان زرنگ ترین رهبر در کشورهای منطقه است چون زندگی مردم و اقتصاد کشورش را دستخوش آشوب نمی کند.
Netherlands
اسراییل کمی از خاک فلسطین را گرفت ....روسیه چندین شهر ایران را گرفت ...