جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ - 24 May 2024
 
۰
اظهار نظر پرویز کرمی بعد از برکناری بذرپاش:

او فقط از سنگری به سنگر دیگر رفته است

شنبه ۴ دی ۱۳۸۹ ساعت ۱۶:۵۱
کد مطلب: 150211
بذرپاش هرجا که باشد از این جوانی و شور و نشاط جدا نمی‎‎شود. این دو لازم و ملزوم هم هستند. برای او در هرجا که خدمت می‎کند آرزوی توفیق خدمت دارم و فکر می‎‎کنم که او فقط از سنگری به سنگری دیگر رفته.

هرچند تلاش‎‎های ما برای به حرف درآوردن! «حامد زرگر»، مدیرکل حوزه ریاست سازمان ملی جوانان، که از چهره‎‎های نزدیک به «مهرداد بذرپاش» نیز هست به‎جایی نرسید، اما «پرویز کرمی»، معاون فرهنگی سازمان ملی جوانان و سرپرست خبرگزاری برنا، به چند سئوال کوتاه «پنجره» درباره تغییرات در سازمان ملی جوانان اینچنین پاسخ گفت:

به‎نظر شما علت تغییر رییس سازمان ملی جوانان چه بود؟
درباره تغییر رییس سازمان ملی جوانان، نمی‎‎توانم نظری بدهم. 

بالاخره جایگزین آقای بذرپاش برای این سِمَت چه کسی است؟
ظاهرا خانم ترکستانی است. حکم ایشان هم اعلام شده است. 

با توجه به این‎که خانم ترکستانی اعلام کردند که این پُست را نمی‎‎پذیرند، آیا کسی دیگری قرار است به‎عنوان رییس سازمان ملی جوانان معرفی شود؟
حکم ایشان اعلام شده است و بعید می‎‎دانم که نپذیرند. 

عملکرد آقای بذرپاش را چگونه ارزیابی می‎‎کنید؟
آقای بذرپاش آدم فعال و به‎عبارت بهتر بیش فعال است. جامعه با نام آقای بذرپاش در محیط‎‎های علمی، دانشجویی و حضور در بحث‎های فنی آشنا شده است. جوانی است که گرچه به وی اعتماد و میدان داده شده است، اما او از این اعتماد به‎نحو احسن استفاده و لیاقت خود را ثابت کرده است. به‎عنوان مثال در دولت نهم مسئولیت مهم یک شرکت بزرگ خودروسازی به او واگذار شد. با وجود این‎که در دولت نهم هنوز مطبوعات دوم خرداد و به اصطلاح ضددولت، فعال و پرتیراژ بودند و قدرت داشتند، اما نتوانستند نقطه ضعف فنی از او بگیرند. تنها چیزی که به آقای بذرپاش نسبت می‎‎دادند، این بود که می‎‎گفتند او جوانی نزدیک به احمدی‎نژاد و یار صمیمی رییس‎جمهوری است؛ که این هم از نظر ما حسن بود، نه قُبح. اما از نظر فنی یا از نظر کاری، هیچ مطبوعه فنی تخصصی خودرو، هیچ روزنامه تخصصی سیاسی و هیچ رسانه اقتصادی، نقطه ضعف خاصی از بذرپاش یا تیم وی نداشت. تنها از نقطه نظر سیاسی ایراد وارد می‎‎کردند که چرا بذرپاش در رایجه خوش خدمت فعالیت می‎‎کند، چرا در فلان سخنرانی است و... .
 
لیاقت‎‎های بذرپاش باعث شد که یک سازمان تقریبا آرامی را به او واگذار کنند و سازمان ملی جوانان به‎واسطه تلاش‎‎های او طی یک سال و اندی که ریاست آن را بر عهده داشت، سر زبان‎‎ها افتاد. آقای بذرپاش به‎درستی توانست از پس کاری که به او واگذار شده بود، برآید. یکی از مشکلاتی که سازمان داشت، دیده نشدن بود که به تَبَع آن جوانان دیده نمی‎‎شدند. به‎واسطه شور و هیجان جوانی و ارتباطاتی که داشت سازمان را برجسته ساخت.
 
از جمله کار‎های خوب او در این دوره، شناسایی جوانان خوب، نخبه و فعال کشور و شناساندن این جوانان به جامعه بود. کار خوب دیگری که او با دست خالی انجام داد، تحت عنوان ستاد برگزاری هفته ازدواج بود؛ که یک حساس‎سازی و یک جریان‎سازی بود. ما 30 سال بعد از انقلاب مدام می‎‎گفتیم: خانواده و جوانان؛ اما بعد از 30 سال این آقای بذرپاش بود که روز ملی ازدواج را ثبت کرد، الگو ساخت، کار ستادی کرد و تقریبا همه را از رییس‎جمهوری گرفته تا دیگر سیاست‎مردان را پای کار آورد. لذا بذرپاش در دوران مسئولیت خود، خوش درخشید. اما این خوش درخشیدن ممکن است موجب ایراد و آسیب اداری در کار او شده باشد! چون یک عده به‎واسطه این‎که او یار نزدیک احمدی‎نژاد و جوان بود و سابقه‎ای نداشت، به او حمله می‎‎کردند و ایراد می‎‎گرفتند و یک عده هم که کاری به چیزی نداشتند منتظر بودند که کسی کاری انجام دهد و آن‎هم ایراد بگیرند! بذرپاش هرجا که باشد از این جوانی و شور و نشاط جدا نمی‎‎شود. این دو لازم و ملزوم هم هستند. برای او در هرجا که خدمت می‎کند آرزوی توفیق خدمت دارم و فکر می‎‎کنم که او فقط از سنگری به سنگری دیگر رفته. 

نظر شما در رابطه با حکم جدید آقای بذرپاش به‎عنوان «مشاور اجتماعی رییس‎جمهوری» چیست؟
خبر این حکم جدید را از خبرگزاری‎‎ها مطلع شدم و نمی‎‎دانم چیست. حتما آقای احمدی‎نژاد راضی به جدا شدن بذرپاش از بدنه دولت نیست. اما صلاح مملکت خویش خسروان دانند.


نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *