شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲ - 23 Sep 2023
 
۰
۱

اتفاق عجیب در مرز لهستان و آلمان

چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۰
کد مطلب: 809415
در پی یک فاجعه زیست محیطی، لاشه هزاران قطعه ماهی تلف شده در صد‌ها کیلومتر از سواحل رودخانه اودر در مرز آلمان و لهستان انباشته شده اند.
به گزارش جهان نيوز،در پی تلف شدن انبوهی از ماهیان در دومین رودخانه بزرگ لهستان در امتداد مرز با آلمان، سازمان مدیریت آب ورشو نسبت به بروز فاجعه زیست محیطی هشدار داد.

 حامیان محیط زیست در پی تلف شدن انبوهی از ماهیان رودخانه‌ای در مرز میان آلمان و لهستان، خواستار تحقیق بر سر این موضوع شدند.

گزارش‌ها حاکی از مرگ شمار زیادی از ماهیان سواحل رودخانه اودر است که از کشور چک سرچشمه گرفته و به دریای بالتیک می‌ریزد.

پیوتر نیزنانسکی مدیر سیاست حفاظت محیط زیست لهستان در پی انتشار این خبر دلیل مرگ ماهیان را وجود یک ماده شیمیایی سمی صنعتی در آب دانست و همزمان سطح پایین آب ناشی از خشکسالی را برای آبزیان خطرناک توصیف کرد.
وی در عین حال کشف انبوهی از ماهیان مرده را در رودخانه اودر رویدادی غم انگیز دانست که هیچ اطلاعات شفافی درباره آن وجود ندارد.

نیزنانسکی از مقامات دولتی خواست تا درباره مرگ دسته جمعی ماهیان دومین رودخانه بزرگ لهستان تحقیق کنند. همزمان مقامات دولتی این کشور به ساکنان سواحل این رودخانه هشدار داده اند که از شنا در اودر بپرهیزند و به آب دست هم نزنند.

سازمان مدیریت آب دولتی لهستان هشدار داد که در شرایط خشکسالی و گرمای هوا، وجود حتی مقادیر اندکی آلودگی، یک فاجعه زیست محیطی در آبراهه‌های حیاتی این کشور رقم می‌زند.
https://jahannews.com/vdcezo8vnjh87ei.b9bj.html
jahannews.com/vdcezo8vnjh87ei.b9bj.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


عنوان
Iran, Islamic Republic of
بخاطر مواد هسته ای هست!