پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ - 22 Feb 2024
 
۰
۵

حاشیه‎‎های موج تازه

تغییرات گاه و بیگاه دولت دهم
شنبه ۴ دی ۱۳۸۹ ساعت ۱۶:۴۵
کد مطلب: 150210
آن‎چه اما «برکناری» بذرپاش از سازمان ملی جوانان نامیده شد، شاید محصول رویداد‎ها و یا اقداماتی بود که جوان مورد علاقه «محمود احمدی‎نژاد» را رفته رفته به حاشیه برد و در کنج عزلتی قرار داد که کناره‎گیری را بر چنین حضوری ترجیح دهد.

به گزارش جهان، چندی پس از عزل ناگهانی منوچهر متکی از سمت وزارت امور خارجه، خبر برکناری مهرداد بذرپاش از پست ریاست سازمان ملی جوانان، تیتر اول رسانه ها و مطبوعات قرار گرفت و این در حالی بود که بذرپاش بنا به شواهد! مشمول علاقه رئیس جمهور بود و برکناری یکباره او حرف و حدیث هایی را به دنبال داشت.

هفته نامه «پنجره» در تازه ترین شماره منتشره خود و با تنظیم پرونده ای نه چندان مفصل به حواشی این تغییر مدیریتی پرداخته و در مطلبی با عنوان «حاشیه های موج تازه» این چنین نوشته است:

کناره‎گیری «مهرداد بذرپاش» از ریاست سازمان ملی جوانان، در موج جدید تغییرات در کابینه، حواشی زیادی آفرید. آن‎چه اما «برکناری» بذرپاش از سازمان ملی جوانان نامیده شد، شاید محصول رویداد‎ها و یا اقداماتی بود که جوان مورد علاقه «محمود احمدی‎نژاد» را رفته رفته به حاشیه برد و در کنج عزلتی قرار داد که کناره‎گیری را بر چنین حضوری ترجیح دهد. با این همه از نحوه انتصاب «فرحناز ترکستانی»، که ظاهرا از وابستگان سببی «حمید بقایی»، چهره نزدیک به «اسفندیار رحیم مشایی»، است، به ریاست این سازمان و امتناع وی از پذیرش چنین سمتی، این‎گونه فهمیده می‎‎شود که: 

1. بذرپاش علی‎رغم تمایل محمود احمدی‎نژاد، از سمت خود کناره‎گیری کرده است و به همین دلیل در انتخاب جایگزینی برای وی در سازمان ملی جوانان به‎علت پیش‎بینی نکردن اصرار بذرپاش بر کناره‎گیری در چنین وضعیتی توسط احمدی‎نژاد، ناهماهنگی‎‎های مشهودی به‎وجود آمده است؛ ناهماهنگی‎‎هایی که علی‎رغم تلاش‎‎های خبرگزاری دولت در معرض دید قرار گرفت و به سامان نرسید. 

2. اسفندیار رحیم مشایی و حمید بقایی تمایل زیادی به گسترش حوزه نفوذ خود در دولت دارند و در این مسیر توجهی به حساسیت‎‎های به‎وجود آمده نیز نمی‎‎کنند. این نکته از مطرح شدن نامی تازه، «محمد جعفر بهداد»، به‎عنوان رییس جدید سازمان ملی جوانان، پس از امتناع ترکستانی، که او نیز در حال حاضر سمت معاون سیاسی دفتر رییس‌جمهوری را یدک می‎‎کشد، روشن‎تر دیده شود. 

باید گفت هرچند محمود احمدی‎نژاد تلاش می‎‎کند تا از فرصت به‎دست آمده برای اجرای طرح هدفمندی یارانه‎ها، جهت اعمال تغییرات موردنظر خود حداکثر استفاده را ببرد، اما اتفاقات پیش‎بینی نشده، ناهماهنگی‎‎های به‎وجود آمده و زیاده‎خواهی‎‎های نورچشمی‎‎های امروز، حواشی زیادی برای تغییرات وی به‎وجود آورده است؛ حواشی که با برکناری انتقاد برانگیز «منوچهر متکی» آغاز شد و موجی از انتقاد‎ها را علیه احمدی‎نژاد برانگیخت.
 
__________________________________
عناوین مرتبط:
او فقط از سنگری به سنگر دیگر رفته است/ گفتگو با پرویز کرمی
موتور جوان احمدی‎نژاد/ کیانوش کیاکجوری


نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
انتصاب این خانم .... در سازمان جوانان و خانم اشنای دیگر ایشان برای موزه ایران باستان و.... نتایج بس سنگینی را بجای خواهد گذاشت که بعدا مشخص خواهد شد. شاخص ترین این انتصابات در مناطق ازاد است که نمونه بارز ان برای منطقه ازاد قشم صورت گرفته است. فردی که گفته میشود تنها تجربه اش در زمینه و حوزه گردشگری در طول زمان کاریش بوده - بعنوان مدیر عامل منطقه ازاد قشم گمارده است ...
Iran, Islamic Republic of
به نظر من اقایان مشایی و بقایی بزرگترین نقطه ضعف دولت اقای احمدی نژاد هستند که بیشترین هزینه را به این دولت مردمی تحمیل کرده اند که جریان مرموزی را در دولت هدایت میکنند که باعث دلخوری خیلی از افراد دلسوز دولت شده است.
Iran, Islamic Republic of
مشایی دیگر بس است...
Iran, Islamic Republic of
وای به روزی که بگندد نمک
آقای احمدی نژاد این کارها به ضرر دولت شما و مردم شهید پرور است
Iran, Islamic Republic of
آقاي احمدي نژاد بهتر نيست كمي به دور و برتان بيشتر توجه كنيد ببينيد چه اتفاقاتي مي افتد در دوران انتخابات همين آقاي بذر پاش چقدر جهت راي آوردن شما زحمت كشيدند