سه شنبه ۷ تير ۱۴۰۱ - 28 Jun 2022
 
۰
۴۲
پرطرفدارترین تیمهای کشور

پرسپولیس با 51 درصد پرطرفدارترین تیم ایران شد

سه شنبه ۲۹ دی ۱۳۸۸ ساعت ۰۲:۰۶
کد مطلب: 90871
به گزارش سرویس ورزشی جهان ، در برنامه شب گذشته برنامه 90 سوال برنامه در مورد پرطرفدارترین تیم ایران بود 

سوال پیام کوتاه برنامه نود این  بود : کدام تیم را بیشتر از همه دوست دارید؟
 
این سوال 6 گزینه داشت  : 1- استقلال 2- پرسپولیس 3–تراکتورسازی 4- سپاهان 5- شاهین بوشهر 6- سایر تیمها ، که حدود 2 میلیون و 600 هزار نفر در آن شرکت کردند.

و در پایان تیم پرسپولیس با به دست آوردن 51درصد آرا پر طرفدارترین تیم شناخته شد وتیم استقلال با کسب 33درصد وتیم تراکتور سازی با به دست آوردن 11درصد آرا از سوی مخاطبین این برنامه به ترتیب عنوان پرطرفدارترین تیمهای کشور را به خود اختصاص دادند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
آقای فردوسی پور امشب در شهرهای آذربایجان اس ام اس قطع بود
Armenia
آقای فردوسی پور همه میدونن که تراکتور پر طرف دار ترین تیم ایرانه ولی اس اس مس ها قطع بود
Iran, Islamic Republic of
بسياري از هواداران پرسپوليس واستقلال با توجه به افت تيمهايشان ومخصوصا باخت 4بر 1 پرسپوليس مقابل شاهين بوشهر از فوتبال زده شده اند و اصلا فوتبال وبرنامه هاي ورزشي را نگاه نميكنند وگرنه هم راي پرسپوليسيها مثل دفعه قبل بيش از 60 درصد بود وهم راي استقلاليها بيش از 33درصد در صورتي كه در تبريز به شدت نشاط وجود دارد وانها همه به تيمشان راي دادند
گل گفتي اخه ما پرسپوليسيها چه قدر جون داريم
Iran, Islamic Republic of
رنگ قرمز رنگ خشونت است و طبيعي است با روحيه خشن بخش زيادي از ايرانيان بيشتر سازگار است.!
Iran, Islamic Republic of
پرسپولیس سروره استقلاله
Iran, Islamic Republic of
من بهمراه 6 نفر از دوستان 100تا اس ماس زديم واسه تراكتور هيچ كدام ارسال نشد حرفهاي آقاي كمالوند كاملا درست بود اسم س هاي شمالغرب ارسال نمي شدند قابل توجه آقاي عادل خان!!
Iran, Islamic Republic of
پرسپولیسپایین تر از استقلاله
نه استقلال زياد خوبه
Iran, Islamic Republic of
من هم اهل شيرازم و ميخواستم به پرسپوليس راي بدهم ولي هركاري كردم ارسال نشد .احتمالاً به خاطر شلوغي خط.
Iran, Islamic Republic of
ننگ ما ننگ ما


...

عادل اس ام اس من كو؟

عادل بي عدالت


عادل حيا كن 90 رو رها كن
Iran, Islamic Republic of
میدونم دارین مسوزین اما این سومین نظر سنجی بود که پرسپولیس اول شد پس لطفا" ساکت حتی عادل توی این موقعیتی که پرسپولیس بد باخته بود تصمیم به این نظر سنجی گرفت وگرنه این نظر سنجی بالای 60درصد به سود پرسپولیس میشد تازه مال ما هم فرستاده نشد پس الکی بهانه نیارین همه میدوننن که پرسپولیس پر طرفدار ترین تیم در اسیاست پس زور بیخودی نزینین
Iran, Islamic Republic of
جوک سال 2010 توسط فراز کمالوند!!!
با تمام احترام به تبریزیها !
1- من به عنوان یک پرسپولیسی از شهرستان میناب نه تهران هر چی تلاش کردم نتونستم به تیمم رای بدم پس احتمالا در هرمزگان هم پیامک قطع بود!
2- بیشتر طرفداران پرسپولیس و استقلال در خارج تهران هستند
3- طرفداران این دو تیم و به خصوص پرسپولیس چندین ساله به خاطر نتایج دور از انتظار این تیم از فوتبال زده شدند و هیچ برنامه ورزشی رو نگاه هم نمیکنند
4- به خاطر شکست بیسابقه به شاهین بوشهر تعداد بینندگان پرسپولیسی برنامه نود قطعا پایین رفته که اگه پرسپولیس این بازی رو میبرد نتیجه پیامک غیر از این بود؛ من هم از این کاهش طرفداران پرسپولیس در این نظرسنجی ناراحتم
5- در مسابقه پیامک پرشورترین تماشاگران، من به تراکتور رای دادم.
پس ببینید با این همه اتفاق باز هم پرسپولیس پرطرفدارترین تیم ایران و شاید هم آسیاست
Iran, Islamic Republic of
همه اش دروغه. چطور مال ما ارسال می شد مال شما نه؟در ضمن من از شمال استان ا.غ هستم
Iran, Islamic Republic of
نمونه اي از اسناد تقلب

جهان : این تصویر را به صورت خبر کارکردیم
Iran, Islamic Republic of
مسيرهايي كه براي ارسال اس ام اس وجود دارد محدود است.
تعداد MSC هاي (سيستم مركزي مديريت ارسال اس ام اس در شبكه موبايل) منطقه آذربايجان خيلي كمتر از MSC هاي ديگر مناطق كشور است. بخاطر استفاده تعدادي زيادي مشترك اس ام اسهاي منطقه آذربايجان بيشتر از ديگر مناطق مشكل داشت.
Iran, Islamic Republic of
این روش درستی نیست، چون شبکه ی پیامک ظرفیت ندارد. من خودم به استقلال رای دادم، ولی صبح که بلند شدم دیدم روی گوشی ام پیغامی مبنی بر اینکه نمی تواند پیام را ارسال کند، نقش بسته است. تازه همه که موبایل ندارند در یک خانواده یک موبایل هست و اون به هر کی میخواهد رای می دهد. خوب شد پیشنهاد آقای اطاعت عملی نشد. وگرنه...
Iran, Islamic Republic of
كاري به اين آمارها نداريم همه خودشون ميدونند كه طرفدارهاي پرسپوليس از همه بيشتر !!!!حقيقت تلخ آقايون
Iran, Islamic Republic of
باشگاه تراكتور سامانه sms داره كه خيلي از تراكتوريها از جمله من بهش sms نزدن با اين حال 300 هزار(فقط همراه اول) ثبت نام كردن انوقت با اينهمه شور فقط 200 هزار نفر به ما راي دادن طرفداران ما ميليوني هستند و ظرفيت شما همينقدر!!!
Iran, Islamic Republic of
من خودم الان رشتم من با فاميلامون بالاي 20 تا اس مس داديم هيچكدوم نرفت ولي واسه يكي از دوستام كه گزيه 2 را داده بود در جا رفت. ما تا اخر پاي تراختور هستيم
قبول نیست تقلب شده

عادل اس ام اس مارو پس بده
Iran, Islamic Republic of
بابا اس ام اس ها قطع نبودن اونا عمدا این کارو کردن چون من وقتی من 3 رو می فزستادم نمیرفت ولی 1یا 2رو میفرستادم می رفت!
Iran, Islamic Republic of
11ميليون تقلب شده؟؟؟نه موسوي جان؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
امروز تو دانشگاه از هر کی پرسیدم گفت اس ام اس من نرفت دروغه محضه
اما این رو بدونید پشیمونشون می کنیم
البته شماره 3 نمی رفت نه 2 !
Iran, Islamic Republic of
البته باتقلب ونامردي در حق تراكتور سازي تبريز. ما هواداران تراكتورسازي هيچ وقت اين تقلب و نامردي عادل رافراموش نخواهيم كرد . عادل راي مارو پس بده . ديگه ازاين به بعد درهيچ نظرسنجي برنامه نود شركت نخواهيم كرد .
Iran, Islamic Republic of
آقای عادل فردوسی پور بس است این همه عوامفریبی و زرنگی ...! خودت را قول نزن !
بنده آمار نخوانده ام اما با یک حساب سر انگشتی میتوان به ساختگی بودن این نظرسنجی پی برد!
آمار پایینی منتشر شده از سرشماری نفوس و مسکن 1385 توسط سازمان ملی آمار ایران به آدرس www.amar._org.ir تنظیم گردیده است.
طبق آخرین سر شماری جمعیت ایران بالغ بر 70,495,782 میلیون نفر بوده که در حال حاضر چیزی در حدود 73896000 است که نسبت به 3 سال قبل رشد 6/4 درصدی داشته.با توجه به آمار کل اس ام اس های برنامه دیشب نود که تا آخرین لحظه ها نزدیک به 2510000 رای بود و اگر هر رای را یک نفر به حساب بیاوریم میتوان گفت 4/3% مردم ایران در این نظرسنجی شرکت کرده اند...
اما نظرسنجی دیشب برنامه نود را باطل میدانم...چرا که نظر سنجی ای که حق انتخاب را از کسی صلب کند اصولا فاقد فاکتور اصلی برای خطاب آن به عنوان نظرسنجی(آزاد) است!
نظرسنجی دیشب برنامه نود حق انتخاب کردن را برای مردم استانهای پرجمعیتی مانند: 1 -خراسان(رضوی,شمالی و جنوبی) 2- فارس 3-خوزستان 4- همدان 5- قزوین 6- گیلان و مازندران 7- کرمان و 8- قم که همگی این استان ها صاحب تیمی در لیگ برتر هستند ؛ قائل نشده است!
طبق همین آمار منتشره جمعیت استانهای فوق را به شرح زیر داریم :

1 خراسان رضوی
خراسان شمالی
خراسان جنوبی
(ابومسلم مشهد) 5,593,079
811,572
636,420
2 فارس
(مقاومت سپاسی) 4,336,878
3 خوزستان
(فولاد و استقلال اهواز) 4,274,979
3
مازندران
گیلان
(ملوان) 2,922,432
2,404,861
5 کرمان
(مس) 2,652,413
6 همدان (پاس) 1,703,267
7 قزوین (پیکان) 1,143,200
8 قم (صبا) 1,046,737
جمع آمار 27525838
رشد 6/4 درصدی 28792026
شرکت 4/3 درصدی در نظرسنجی 978928خوب اگر فقط 75% این مردم در نظر سنجی به تیم لیگ برتری خودشان رای بدهند معادل 734196 رای موجود در برنامه نود از رای های استقلال و پرسپولیس(پرسپولیس:65% و استقلال :35%) کم می شود که آمار استقلال در مقابل آمار دیروز تراکتور پایین می آید و آمار پرسپولیس با اختلاف کمتری نسبت به تراکتور اول می شود.
اما واقعیت این است که نظر سنجی مورد قبول همه آن است که هر 18 تیم لیگ برتری در آن شرکت داده شوند که درآن صورت حس ناسیونالیستی و حب الوطنی و تعصب به خاک مادری هر ایرانی باعث می شود آمار سرخابی ها به طور قابل ملاحظه ای پایین بیاید
اینمطللب بدان جهت است که بنده در سال قبل که نظرسنجی برگزار شد بدلیل حس حب الوطنی و تعصب به کریم باقری به پرسپولیس رای دادم(در سالی که تراکتور تو لیست نبود) واین مصداق همان است..!یعنی هموطن مشهدی یا خوزستانی و فارسی و ... وقتی تیم خودش را د در لیست نمی بیند مجبور است که یا به آبی رای دهد یا به قرمز!
این را هم علاوه کنید به اینکه دیشب بنده در خانواده خودم که سیم کارت سه نفر از آنها همراه اول است هر چقدر تلاش کردیم ارسال نشد که نشد!
خیلی از آذربایجانیان ترک زبان با این مسئله روبرو شدند...ایرانسل هم که ارسال شد گزارش تحویل آن بدست نرسید!
آقای فروسی پور این همه دم از جامعه آماری نزنید! به خدا خنده مان میگیرد !
Iran, Islamic Republic of
من برای برنامه 90 متاسفم که همچین دروغ بزرگی را به بار اورد به نظر من پر طرفدارترین تیم از قبل مشخص بود دیگه نیازی به این کار شما نبود ولی همه این ها در بازی این جمعه مشخص میشه
Iran, Islamic Republic of
شاید بشه این دست نوشته به صورت خبر کار بشه...

اندر حکایات نود و انتخابات ما
دوستداران نود مثل بنده سالهاست که بیننده این برنامه جذاب بوده اند. به عبارتی این برنامه به نوعی با خاطرات دوران نوجوانی و جوانی خیلی از فوتبال دوستان گره خورده است.روز هایی که پشت سر عادل به جای دکور نقاشی بود و اون روز ها شکل و شمایل فوتبالیست ها جور دیگه بود. البته من قصد ندارم که از نود تعریف کنم که انتقاد های زیادی دارم البته بماند برای خود عادل نه شما.....
و داستان ،داستان دیگری است.به قول شاعر:

با نود حال می کنیم فقط بس که ایراد داوری داریم....

داستان دیشب نود به نحوه عجیبی شبیه داستان انتخابات دهم شد.دوستانی که این برنامه را دیده باشند حتما از سوال نظر سنجی این برنامه آگاهی دارند ولی خدمت دوستانی که ندیده اند عارضم که سوال نظر سنجی دیشب نود در مورد تیم مورد علاقه هر کس بود و گزینه ها تیم های استقلال ،پیروزی(پرسپولیس) ،تراکتور(تراختور به قول آذری ها) ،سپاهان ،شاهین بوشهر و سایر تیم بود این نظر سنجی از زمانی اهمیت یافت که در یکی از شب های این برنامه سوالی تحت عنوان پر شور ترین طرفداران مطرح و طرفداران تراکتور بیشترین رای را کسب نمودند.

بعد از این ماجراها طرفداران تراکتور پرشور ترین تماشاچی را با بیشترین تماشاچی اشتباه گرفتند و هر کوی و برزن مدعی طرفدران میلیونی و پر طرفدارترین تیم ایرانی شدند تا دیشب نتیجه ای که دیشب رقم خورد و تمام این ادعا ها را از بین برد.

در نظر سنجی دیشب تیم پیروزی با 51 درصد بیشترین رای را کسب کرد و تیم استقلال هم 33 درصد و تقریبا تا آخر برنامه تیم تراکتور 11 درصد طرفدار داشتند دیروز حدود 2633000 نفر به این برنامه پیامک زدند که 692000 هزار رای باطله بود! اینها افرادی بودند که دوبار رای داده بودند یا اشتباه پیام را ارسال کرده بودند حالا شاید تای این جای کار متوجه شباهت ها شده باشید.

آرای صحیح و آرای باطله مانند صندوق رای یعنی هر کسی فقط یک بار می تواند رای دهد.

البته من نمی خواهم که تعداد بینندگان برنامه را با توجه تعداد پیامک ها تخمین بزنم که به نظر با توجه به تعداد سیم کارت های موجود در شبکه ارتباطی کشور رقم قابل توجهی نخواهد بود بحث ما بیشتر روی همین تعداد رای! است.

تقریبا این امکان وجود ندارد که کسی در ایران به ورزش فوتبال علاقه مند باشد و برنامه نود را پیگیری نکند اکثر شاغلین هم سعی می کنند با توجه به این که این برنامه تا پاسی از شب ادامه دارد حداقل ابتدای برنامه را ببینند و رای خود را ارسال کنند ذکر این موضوع به این خاطر بود که نشان دهم بینندگان این برنامه تقریبا از افراد فوتبالی و پیگیر هستند.

شباهت نود و انتخابات از این سو بود که نود این امکان را فراهم کرد که تیم ها خودشان را به رقابت بگذارند و تیم محبوب تر مشخص شود و نتیجه ای که قابل پیش بینی بود اتفاق افتاد تیم پیروزی همانند نظر سنجی قبل برنده بود اما اتفاقی که انتهای برنامه افتاد این برنامه را بی نهایت به انتخابات شبیه کرد و این اتفاق تماس تلفنی آقای فراز کمالوند با برنامه نود بود.

آقای کمالوند دیشب ادعایی مطرح کردند که تعجب تمامی بینندگان را برانگیخت ایشان به عادل خومان گفت از آنجایی که من شما رو از جوانی میشناسم و مطلع هستم....

شما پرسپولیس هستی و در آرا دست بردی چون می خواستی که تیم مورد علاقه خودت را انتخاب کنی.بعد آقای کمالوند که به شخصه به سبک کاری ایشون علاقه دارم صحبت هایی کردند که سبب شدند که شباهت ها بیشتر بشه....

ایشون مسئول برگزاری انتخابات! نه ببخشید پیامک برنامه را به طرفداری از یک کاندیدا! نه ببخشید یک تیم متهم کردند.

استدلال آقای کمالوند این بود که چون در تبریز تیم تراکتور در هر بازی جمعیتی بین 60 تا 70 هزار نفر رو به ورزشگاه می کشونه و حتی در تهران تیم های تهرانی قادر به چنین کاری نیستند پس مشخص میشه که این نظر سنجی یه نظر سازی بوده و واقعیت نداره....

این در حالی بود که دیروز حدود 200 هزار نفر به تیم تراکتور رای دادند که خیلی بیشتر از اون 60 تا 70 هزار تا رای تو ورزشگاه است ولی بازم در قیاس با کل ایرانه خیلی کمه....

به همین خاطر آقای کمالوند یه تهدید کردند که می فرمایند توی بازی بعد تمام طرفدارهای تیم خوب تراکتور به ورزشگاه بیایند که به آقای فردوسی پور ثابت شود که تقلب شده و حتما 150 هزار نفر به استادیوم می آیند و این تعداد بیانگر دروغ بودن این نظر سنجی است...

چه شباهتی؟؟؟

سوال من این است آقای کمالوند عزیز اگر 150 هزار نفر هم به ورزشگاه بیایند باز هم کافی نیست.بسیار مشخص است که این 150 هزار نفر هم قسمتی از آن 200 هزار نفری هستند که به شما رای داده اند.

عزیزان طرفدار تراختور این ادعا را تا جایی بردند که مدعی پرطرفدار ترین تیم دنیا شده بودند ولی بعد دیدن واقعیت ،هضم این واقعیت برایشان سخت بود.

اگر یک میلیون نفر هم به خیابان ها بیایند باز هم بیانگر تقلب نیست چون این یک میلیون هم جزئی از ٢١٦٦٢٤٥ نفر هستند که در شهر تهران به شما رای داده اند.

بعد عادل مجبور شد که آرای استان آذربایجان را اعلام کند که تقریبا 80 درصد مردم به تراختور رای داده بودند که بیانگر این بود که با وجود اینکه تراختور هوادارانی زیادی دارد ولی این در کل کشور عمومیت ندارد و ممکن نیست که اکثریت در یک شهر را به کل عمومیت داد...

در ضمن این نکته مهم است که این نظر سنجی دقت 100 درصد مانند صندوق های رای را به علت جمعیت آماری کمتر ندارد ولی تقریبا آمار قابل قبولی را ارائه می کند از نظرات فوتبال دوستان....

جناب فردوسی هم فرمودند که شماره و رای تک تک پیامک ها را در اختیار آقای کمالوند می گذارند که ایشان به شخصه با این افراد تماس بگیرند و از صحت رای مطمئن شودند.پس دوستان رای منتظر تماس آقای کمالوند باشید!!!

خلاصه دیشب کار تا جایی بالا گرفت که عادل مجبور شد که قسم بخورد از آرای برنامه مثل ناموسش مراقبت می کند و حتی یه رای هم تا به امروز جابجا نشده است.آقای فردوسی پور هم حسابی شاکی شده بود که متهم به تقلب و صحنه آرایی شده است...

و در این فوتبال نامرد طعم تلخ تهمت به دروغگو بودن هم نصیبش شد و فقط یه جمله گفت که باید با طلا نوشت...

عادل گفت آقای کمالوند عزیز درست است که شما در شهرتبریز و اطراف خیلی طرفدار دارید ولی در کل ایران این مقدار چقدر است؟؟؟

آقای فردوسی پور عزیز متاسفم که شما هم طعم تلخ متهم بودن به تقلب رو حس کردید شاید برای شما خوب بود که این اتفاق برای شما بیفته ولی من برای شما ناراحت شدم.

درسته شما همیشه عادل نیستید و گاها نا عادل میشید و حق شما این هم نبود.

راستی شما جدا" پرسپولیسی هستید
یکی از دوستاران نود
آقا تراکتور نیازی به آمار نداره توی دنیا تک تک
ِیئل یاتار طوفان یاتار یاتماز تیراختور پرچمی
Iran, Islamic Republic of
الحق که ............البته بحث انتخابات جداست و همه حتی طرفداران نظام هم میدونن ......... . . . اما گیریم فردوسی پور پرسپولیسی باشد (که برای ما افتخار است )از اینکه پرسپولیس به عنوان تیم اول ایران انتخاب شود چه سودی نصیب عادل میشود ؟ فردوسی پور اونقدر بیشعور نیست که با یک اقدام نسنجیده و احمقانه خودش را زیر سوال ببرد .. در ضمن همه طرفدارهای ...... که بیننده برنامه نود نیستن از اونایی که بیننده هستن هم همشون اس ام اس نمیزنن همانطور که همه طرفداران پرسپولیس بیننده برنامه نود نیستن وگرنه تعداد آرائ پرسپولیس باید از سی میلیون بالاتر میرفت... کمالوند چون ... رفت و معلوم شد به خاطر پ. تابعیت و زادگاهش رو عوض میکنه خواست از عادل انتقام بگیره تا همه نگاهها به سمت اون باشه و کار خودش فراموش بشه!
Iran, Islamic Republic of
بابا چرا اینقدر دروغ و شایعه در میارین زشته این بچه بازی ها ...متاسفم ....
Iran, Islamic Republic of
..... صدا وسیما به نظر سنجی هم کشیده شد عزیزان تورک آذربایجانی بیائید دیگر خودمان را قول نزنیم و به فکر خودمان ......باشیم دیدید که در نظر سنجی هم اینها عدالت را رعایت نمیکنند ................
Iran, Islamic Republic of
سلام لطفا اين رو حتما نشون بدين همونطور كه كامنت اون فردي كه گفته شايد يه خبر خوب شه !
بازم ممنون
محبوبيتی از جنس بالن!

خداوندا
برکت خویش را به من ارزانی دار
تا در بد دیگران سخن نگویم،
روانم بيارامد از رنج
و به دور باشم از هر آن چه مرا به گمراهي و ندامت مي كشاند.
در شادي يا اندوه.
همنوعانم را هدف ببينم ، نه ابزار
و با نيروي انديشه ، گفتار و كردار به آن ها خدمت كنم.

هيچ گاه سخني از نفرت يا شرمساري بر زبان نرانم.

همه ي خودبيني و غرور خود را دور بريزم.

را در اين راه بگذار
و استوارم دار
پس از ماهها انتظار و درخواست هواداران و مربيان و مسوولان تراكتور سرانجام برنامه نود بعد از حضور

بي نظير طرفداران تراكتور سازي در ورزشگاه آزادي و انبوه تماشاگران حامي اش
اقدام به نظر سنجي پرهوادارترين تيم ايران
نمود!اما همين نظر سنجي و نتايج به دست آمده انتقاد شديد هواداران ساير تيم هاي شهرستاني
و بالاخص تراكتور و در ادامه سپاهاني ها را در پي داشت!

ال جداي از بحث ها و ايراداتي مبني بر عدم ارسال به گزينه شماره هاي سه و چهار در طول
برنامه و شايعه دستكاري در دريافت نظرات بييندگان نكات ديگري هم قابل ملاحظه بود كه ميتوان گفت دلايلي قابل توجيه نسبت به قبول اين شايعات بود.
اينكه تراكتور تنها دويست هزار هوادار در سطح بيننده هاي برنامه نود داشته باشد نكته ايست
كه نبايد به سادگي از كنار آن گذشت!و صد البته توجيه آقاي فردوسي پور مبني بر اينكه 80 درصد
انها داراي پيش شماره 914 بودند و اين در حاليست كه
تنها در بازي هاي تراكتور در تبريز علاوه بر تبريزيها از همه شهرستان هاي دور و نزديك
استان هاي آذربايجانشرقي غربي و اردبيل براي حمايت از تيم به ورزشگاه ميآيند!
اما اشتباه بزرگ آقاي عادل در اينست كه تراكتور را متعلق به تبريز ميداند و حضور حماسي
در آزادي را منتسب به تبريزي ها !در حالي كه حتي با حساب سر انگشتي هم ميتوان در
خوش بينانه ترين حالت گفت شايد 15 هزار نفر از تبريز راهي آزادي شدند!اما حضور انبوه
هواداران تراكتور از تهران و زنجان و ساير استان هاي كشور را چگونه ميتوان با اين نظرسنجي توجيه كرد؟

اما ايراد اساسي ديگري كه به اين نظر سنجي مطرح بود عدم حضور ساير تيم هاي پرهوادار
در بين گزينه ها بود كه هر کدام نه تنها به نمايندگي از يك استان كه ميتوانست به نمايندگي از يك
منطقه جغرافيايي كشورمان باشد!

مثل ملوان انزلي به عنوان نماينده شمال كشور و صنعت نفت آبادان يا استقلال اهواز به

نمايندگي از جنوب كشور و ... .

و نكته آخر و اساسي اينكه اگر اين دو تيم پايتخت توانسته اند اين همه هوادار داشته باشند

همه و همه به خاطر لطف هاي بي دريغ سازمان تربيت بدني و خصوصا صدا و سيما به عنوان
رسانه ملي است كه با پخش و اختصاص درصد عمده اي از برنامه هاي ورزشي خود به اين دو تيم
سهم بزرگي در اين پروسه دارند.سوال اينجاست كه اگر ساليان سال ما به جاي ديدن بازي هاي
اين دو تيم شاهد ساير بازي هاي تيم هاي ميهن عزيزمان بوديم آيا باز هم اين مسئله پيش مي آمد

آيا اگر ما در طول سال تنها 2 بار در سال شاهد پخش زنده بازي هاي اين دو تيم بوديم باز هم ميتوانستيم

همينگونه اظهار نظر كنيم؟

و البته خسارات و لطمات زيادي كه تيم هاي شهرستاني به خاطر همين سياست نادرست مسولان امر

به دليل حمايت هاي بي دريغ از اين دو تيم متحمل شده اند را نيز نبايد ناديده گرفت

شايد همان بالني كه در بازي با استقلال از طرف هوادارانش به نمايش در آمد تمثيل بسيار
خوبي از اين سخن باشد چرا كه
سرخابي هاي پايتخت همچون همان بالني هستند كه با حمايت هاي سازمان اينگونه اوج گرفته اند

در حالي كه عملا تو خالي اند و هيچ حرفي براي گفتن ندارند.
و نتايج اين دو تيم كه با بودجه سرسام آور بيت المال تغذيه ميشوند شاهد خوبي بر اين مدعاست
كه دوران امپراطوري اين دو بر سايه فوتبال كشور آخرين نفس هايش را قبل از غروب خود ميكشد

تراكتور حتي اگر يازده در صد هوادار هم داشته باشد حماسه اي بس بزرگ انجام داده است
چرا كه تنها در عرض تنها چندين ماه بدون
برخورداري از چند درصد از امكانات مادي و رسانه اي كه ساليان سال است در اختيار سرخابي ها
قرار دارند توانسته است به چنين محبوبيتي دست پيدا كنند.و البته يادمان نرود كه اصفهاني ها
هم چندين سال قبل به لحاظ فني اين دو تيم را پشت سر گذاشته است.

پرطرفدارترين تيم هاي ايران در بازي هاي خانگي هم حتي نميتوانند نصف ورزشگاه را تكميل كنند

چه رسد به سهميه ده درصدي انها در شهرستانها!!اما آمار هاي حكايت از عكس اين جريان دارند!
نظرسنجي انجام شد اما يادمان نرود نظرسنجي واقعي را همه در 25 دي ماه با حضور شگفت آور

هواردان تراكتور سازي آنهم در ورزشگاه آزادي و در خانه شبه ميزبان ديدند!و اين پيروزي بود كه نه
متعلق به تراكتور سازي بلكه پيروزي همه تيم هاي شهرستاني بود و حقايق هماني بود كه همه
ديدند و شنيدند
هرچند اين فرايند با برخي نقدها و خبرها از خبرگزاري هاي متفاوت همراه است كه نشان ميدهد
هنوز هم عده اي هستند كه نميتوانند شاهد حضور قدرتمند تيم هاي شهرستاني باشند.
به اميد اصلاح انديشه در نگاه به عدالت
Iran, Islamic Republic of
جالبه که اون برنامه کلا بر علیه تراکتور سازی بود.
.... هر تعداد راي دادن به گزينه اشتباه و باطله.. پيامک شما جزو آراي باطله شمرده شده ولي پيامک شما Delivery نميشود و ...

Iran, Islamic Republic of
پرسپولیس پرطرفدارترین تیم ایران که نه توی آسیا هست شکی نیست.
فقط کاشکی این مدیران قدر این هوادار ها رو بدونن
کل خانواده ما 20 موبایل دارند چطور حتی یک اس ام اس نرفته؟این یعنی سلامت نود خدشه دار شد
Iran, Islamic Republic of
دوستان من این که برای همه معلوم شده پرسپولیس پر طرفدارترین تیم اسیاست.نمیدونم شما بلد نیستیدپیامک بزنید؟؟؟ پرسپولیس سرور استقلاله
پرسپوليس پر طرفدارترين تيم اسياس. استقلاليا هييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييس.
استقلال و پرسپوليس به اندازه ی كافی هوادار دارند حالا يكی 3 ميليون بيشتر يا 5 ميليون كمتر زياد مهم نيست مهم عملكرد خود اين تيمها در تاريخ فوتبال است كه همه ميدانند استقلال (تنها تيم 2 ستاره ايران) پرافتخارترين تيم ايران است و تا قبل از فينال جام باشگاه های آسيا 2009 پرافتخارترين تيم در آن رقابتها بود كه البته الان بعد از پوهانگ دومه.
حسین
من این نظر سنجی را قبول ندارم این دو سال چون که تیم محبوب دلها خوب نتیجه نگرفت هودارن پیامک نزدند من که در ازدی بازی استقلال و پرسپولس را میبینم هودار 50 50 هست استقلال در اسیا 100 میلیون هودار دارد تازه در نظر سنجی رسمی فیفا در سال 2012 مجیدی محبوب ترین بازیکن جهان شد بالا تر از مسی و رنالدو اگر دوورق میگمممممممممممم در گوگل سرچ کن هودار 4 اتشه استقلال حسین امیدبخش اطلح طلب
Iran, Islamic Republic of
چه معیار معتبری =))))