کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

اعتراض به تدریس درس خارج فرزند مقام معظم رهبری

27 آبان 1388 ساعت 17:12


حدود چند هفته است كه درس خارج فقه آقا مجتبي فرزند مقام معظم رهبري با حضور 25 نفر در دفتر رهبري در قم آغاز شده است. 

زمان تشكيل كلاس ها 5 روز در هفته از شنبه تا چهارشنبه مي‌باشد. افرادي كه پاي درس وي حاضر شده اند از تسلط او بر مباحث فقهي اظهار شگفتي مي‌كنند. 

گفته مي‌شود وقتي اين خبر به برخي مراجع و علما رسيده است ناراحت شده و گفته اند وي دارد از موقعيت پدر خود يعني مقام مظعم رهبري سوء استفاده مي كند و گرنه او در حد تدريس درس سطح خارج نيست.اشكالي كه برخي مراجع و علماء مطرح مي‌كنند اين است كه چرا وي در دفتر رهبري كلاس هايش را برگزار مي‌كند. 

به اعتقاد آنها وي با اين كار دارد از عنوان پدرش سوء استفاده مي‌كند و از طرف ديگر انتخاب اين مكان حكومتي كردن حوزه را به ذهن متبادر مي‌كنند و زماني كه اين مسئله جا افتاد حتما مي‌خواهد در مسجد اعظم درس بدهد. 

اين در حالي است كه آقا مجتبي به اصرار برخي طلاب و بزرگان حوزه تدريس خارج فقه را آغاز كرده و حتي از علني شدن و تبليغاتي كردن اين موضوع دوري كرده و ديگران را هم از علني كردن اين بحث بر حذر داشته است. 

اعتراض برخي علما به تشكيل كلاس خارج فقه از سوي فرزند مقام معظم رهبري در حالي است كه سيد حسن خميني با تحصيلات به مراتب پائين تر از فرزند رهبري بيش از يكسال است درس خارج خود را آغاز كرده اما هيچ واكنشي از سوي علما و مراجع را در پي نداشته است. 

از سوي ديگر بسياري از اساتيد فرزند مقام معظم رهبري كه از علما و اساتيد مبرز حوزه مي‌باشند به توانايي وي براي تدريس در اين سطح صحه گذاشته اند.


کد مطلب: 76963

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/analysis/76963/اعتراض-تدریس-درس-خارج-فرزند-مقام-معظم-رهبری

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com