سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - 7 Feb 2023
 
۵۴
۱۶

برداشتن‌چادر؛ شرط پذیرش نفر اول المپیاد شیمی!

پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۵۹
کد مطلب: 496511
به فاطمه خانم زنگ زده اند که درست است شما نفر اول المپیاد شیمی استان تهران شده اید، اما برای اینکه در سطح کشوری بتوانید حضور یابید، باید چادر را بردارید؛ وگرنه نفر دوم بجای شما فرستاده می شود... فایل صوتی تماس مربوطه هم موجود است.
برداشتن‌چادر؛ شرط پذیرش نفر اول المپیاد شیمی!
به گزارش جهان، کبری آسوپار روزنامه نگار اصولگرا در صفحه گوگل پلاس خود نوشت: فکر می کنم شاید پیامک را اشتباه دیده ام. یک بار هم با خودم مرور می کنم که پیامک در مورد همین جاست دیگر، در مورد ایران؟ بله، در مورد ایران، حکومت هم الحمدلله جمهوری اسلامی است، آموزش و پرورشش هم از آن اول انقلاب یک قرارهایی بوده که اسلامی باشد، حالا پس چرا این طوری شده است؟

به فاطمه خانم زنگ زده اند که درست است شما نفر اول المپیاد شیمی استان تهران شده اید، اما برای اینکه در سطح کشوری بتوانید حضور یابید، باید چادر را بردارید؛ وگرنه نفر دوم بجای شما فرستاده می شود... فایل صوتی تماس مربوطه هم موجود است.

قبل تر در مراحل شهرستان و استان هم گفته بودند نباید با چادر به آزمایشگاه بیاید؛ اما فاطمه تاکید می کند که تمام مراحل و آزمایش ها را با چادر به خوبی انجام خواهد داد و البته در تمامی مراحل هم نفر اول می شود و همین یعنی چادر محدودیت نبوده است...

حالا اما می گویند اگر چادر را برندارد، معرفی اش نمی کنند؛ این شرط حضور در مسابقات کشوری است! یعنی بجای آنکه مسئولین آموزش و پرورش جمهوری اسلامی خشنود شوند و فخر بفروشند که دختر دانش آموزی با حجابی که از نگاه رهبران و بزرگان جمهوری اسلامی حجاب برتر است، نفر اول المپیاد شیمی استان تهران شده، سنگ پیش پای او می گذارند که اگر چادرت را برنداری، حذف شده ای!

به دختری که از کودکی با تربیت اسلامی و پوشش برتر رشد یافته، حالا بگویند بین پیشرفت علمی و چادرت یکی را انتخاب کن؛ یعنی بهتر از این نمی شد مدعی تضاد پیشرفت و دین شد!

حالا یک نفر برود از وزیر مربوطه بپرسد برای اینکه نشان دهید حجاب محدودیت نیست، وزارت خانه تان با مسئولیت پرورش میلیون ها دانش آموز، چه کرده است؟
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
مسئولی که بانی این کار بوده باید بی آبرو بشه
یعنی چی با دختر محجبه مردم همچین کاری کردن؟
شریفی
بسمه تعالی
گر کمی به خانواده مسئولین توجه نمایید خواهید دید که نماد مذهب در فرزندان آنها بسیار کمرنگ تر از مردم عادی کوچه و خیابان است و این یعنی واویلا لذا چنین برخوردی از این دست مسئولین کاملا عادی و به هیچ عنوان غیر منتظره نیست باز جای شکرش باقی است که گذاشته اند تا سطح تهران بالا بیاید و اگر شنیدید روزی راکه حتی در ثبت نام در مدرسه هم با مشکل مواجه شده اصلا تعجب نکنید.
سلام
دولتى كه نيست؟!!!!!
چیزی نیست دارند تدبیرش می کنند!!!!!!!!!
معلم بازنشسته
کسی که چنین حرف به دختر خانم چادری گفته باید از کار برکنار شود یا اینکه رسماً عذرخواهی کند
ذبیحی
راین موردعذرخواهی معناندارد حتمآ بایداخراج وسپس محاکمه ومجازات گردد
Iran, Islamic Republic of
عذر خواهی؟ این فرد باید به مردم در صدا و سیما معرفی و سپس محاکمه شود.
موسی
امیدوارم که این یک تبلیغ نباشه، اما حرکت های سکولاری در این دولت موج می زنه، امیدوارم که این دولت هیچگاه دیگه توسط مردم انتخاب نشه و مردم مشت محکمی بر صورت این غربزدهها بزنند.
بهلول
وزارت اطلاعات باید دشمنان دین و انقلاب را در اینجاها شناسایی و برخورد کند . بی غیرتی در مسئولین ما بیداد میکند .
وقتی دستگاههای نظارتی و امنیتی یک کشور خنثی باشد این پدیده ها دور از اتظار نیست .
از مسئولان زیربط انتظار پاسخگویی و پیگیری واقعی داریم.
United States
خاک بر سر مسئولین از کشورهای اروپایی بد تر شده خدایا کمک کن
از این دست اتفاقات زیاد میفته... در دانشگاه اساتید کارگاهی هم به دانشجویان چادری می گویند باید بدون چادر سر کلاس حاضر شوید...
سیاست رضاخانی
سال هاست توی دانشگاه هنر اگر دختری چادری وارد کارگاه نقاشی بشه با قلم مو روی چادرش رنگ می مالن
این طوری دیگه چادرش رو نمی تونه سرش کنه
پس مجبور میشه چادرش رو در بیاره و این در حالیه که نقاشی روی تابلو با چادر سر کردن منافاتی نداره
و یا در دانشگاه پزشکی که فشار خیلی شدیده
و این در حالیست که در کشورهای عربی برخی پزشکان خانم با حجاب کامل و پوشیه بالای سر بیمار حاضر میشن
اصلاح طلبی یعنی لاابالی گری
المپيادي
Iran, Islamic Republic of
دوستان چرا اخبار اشتباه گزارش ميديد
من خودم مدال المپياد شيمي دارم
دختر هم هستم
چادري هم هستم
اصلا گزينش المپياد به صورتي نيست كه تو مراحلش كسي از طرز پوشش شما باخبر بشه
اصلا استاني نيست