کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

اعلام دلایل سقوط آنتونف ۱۴۰ پس از گذشت ۱۸ ماه

23 اسفند 1394 ساعت 13:49

مشاور رئیس سازمان هواپيمايی كشوری با اعلام نتیجه بررسی‌ها درباره دلایل سقوط آنتونف ۱۴۰ که درمردادماه ۹۳ اتفاق افتاده بود، گفت: نقص فنی، نتيجه نهايی سانحه پرواز مسير تهران- طبس اعلام شده است.


به گزارش جهان، رضا جعفرزاده گفت: پس از گذشت بيش از ۱۸ ماه از سانحه هواپيماي آنتونف ۱۴۰ و صرف هزاران نفر ساعت كار كارشناسي توسط تيم بررسي سانحه، كار بررسی سانحه هواپيماي مذكور به پايان رسيد و نقص فني نتيجه نهايي سانحه پرواز مسير تهران- طبس علت اصلي سقوط هواپيما شناخته شد.

وي خاطر نشان كرد: با توجه به كارايي هواپيما و بررسي هاي تخصصي صورت گرفته روي تمامي احتمالات و نظريات، اشكال در سيستم كنترل الكترونيكي موتور هواپيما عامل محوري و موثر در سانحه بوده و اشكال در اين سيستم نه تنها موجب نارسايي در هشدار به موقع به خلبان شده بلكه خود عامل مهمي براي از دست رفتن موتور هواپيما شده است.

جعفرزاده گفت: سازمان هواپيمايي كشوري براي رسيدن به نتايج دقيق و رفع تمامي احتمالات مطرح شده و رسيدن به نتايج صحيح از تمامي ظرفيت‌هاي ممكن استفاده و در طول بررسي ها از كارشناسان روسي و اكرايني و شركت طراح و سازنده موتور هواپيما نيز بهره گرفته است.

وی در ادامه اذعان كرد بررسي ها باتوجه به مستندات موجود از جمله اطلاعات استخراج شده از FDR و CVR (جعبه سياه) و لاشه هواپيما حاصل و از سه عامل سانحه ساز ماشين (هواپيما)، محيط (وضعيت جوي) و انسان عامل اول يعني نقص فني علت اصلي سانحه اعلام شد.

اين هواپيما با ۴۸ سرنشين در مرداد ماه ۹۳ در ساعت ۹:۲۲ به وقت محلي در حوالي فرودگاه مهرآباد تهران دچار سانحه شد و ۲ خلبان و ۴ كادر پروازي و ۳۴ مسافر آن جان باختند.


کد مطلب: 479602

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/analysis/479602/اعلام-دلایل-سقوط-آنتونف-۱۴۰-گذشت-۱۸-ماه

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com