کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

کیفرخواست متهمان حمله به سفارت عربستان

19 اسفند 1394 ساعت 0:51

دادستان تهران از صدور کیفرخواست برای 22 نفر از متهمان پرونده حمله به سفارت عربستان خبر داد و گفت: به زودی پرونده این افراد به دادگاه ارسال میشود.


به گزارش جهان به نقل از فارس،  جعفری دولت‌آبادی در حاشیه سومین همایش سراسری قضات دادسرای عمومی و انقلاب تهران با حضور در جمع خبرنگاران از صدور کیفرخواست برای 22 نفر از متهمان پرونده حمله به سفارت عربستان خبر داد و گفت: به زودی پرونده این افراد به دادگاه ارسال میشود.

وی همچنین از دستگیری یک متهم دیگر در پرونده دکل نفتی خبر داد و گفت: این پرونده پیشرفت های خوبی داشته است.
 
وی در خصوص شکایتی که تعدادی از نمایندگان مجلس از نادر قاضی‌پور داشتند، گفت: تا این لحظه من در جریان موضوع قرار نگرفتم و اگر چنین چیزی رخ داده بود حتماً اعلام می‌کنیم.
 
وی همچنین در خصوص علت احضار فاطمه هاشمی و ادعای وکیلش به دلیل شکایت نماینده دادستان احضار شده افزود: من در مورد این مسئله قبلاً هم صحبت کردم موضوع برای دو سال پیش است اما رسانه‌ها دوست دارند آن را مطرح کنند.
 
دادستان تهران در پاسخ به این سوال که آیا زنجانی به وعده‌های خود عمل کرده است یا نه، گفت: تا هفته قبل پولی واریز نشده بود و در این هفته هم اتفاقی نیفتاده است.
 
وی افزود: ما در همان ابتدای دستگیری به وی گفتیم در پرونده‌های بزرگ سیاست قوه قضاییه علاوه بر تعقیب و مجازات متهمان استیفای بیت‌المال است. ما حتی به زنجانی یک هفته پس از بازداشت گفتیم اگر پول‌ها را برگرداند در مجازاتش تخفیف می‌دهیم اما او مقاومت کرد و در نهایت هم طی وکالتی خواست که اموالش به شرکت نفت واگذار شود.
 
جعفری دولت‌آبادی گفت: دادگاه حکم را در شرایطی صادر کرد که متهم پول‌ها را نداده بود البته این حکم قابل اعتراض است و ما منتظریم تا وکلای زنجانی اعتراف کنند و فرایند قانونی طی شود.
 
وی ادامه داد: به هر جهت اعتقاد ما براین است که احکام برای اجرا است و اگر باشد تغییری صورت گیرد ما دخالت نمی‌کنیم و این تغییر در دیوان عالی کشور خواهد بود.
 
دادستان تهران در خصوص آخرین وضعیت رد مال مه‌آفرید امیرخسروی گفت: در بخشی که مربوط به چند بانک و برخی اموال بود رد مال باقی مانده اما در سایر موارد اجرا شده است در مورد بخش‌های باقی‌مانده در حال مذاکره هستیم و امیدواریم طی چند ماه آینده مسائل مربوط به این پرونده به پایان برسد.
 
خبرنگاری گفت وکیل مهدی هاشمی مدعی شده که دادستانی هنوز درخواستی به درخواست مرخصی نوروزی مهدی هاشمی نداده که دولت‌آبادی گفت: تاکنون درخواستی ندیدم.
 
وی با اشاره به کاهش 27 هزار پرونده در دادسرا گفت: از سال 93 تا 94 حدود 27 هزار پرونده کاهش یافته که زندانیان این پرونده‌ها 17 هزار نفر بودند به عبارتی ما توانسته‌ایم هر ساله 10 درصد از پرونده‌ها را کاهش دهیم.
 
جعفری دولت‌آبادی با بیان اینکه ما در مبارزه با فساد هیچ مصونیتی برای کسی قائل نیستیم، ادامه داد: این موضوع به حدی جدی است که چند روز پیش یکی از متهمان دکل نفتی که می‌گفتند چرا این فرد بازداشت نمی‌شود، بازداشت شد و دادستانی در هر کجا که به نتیجه برسد اقدام می‌کند.


کد مطلب: 478799

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/analysis/478799/کیفرخواست-متهمان-حمله-سفارت-عربستان

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com